Pālekt uz saturu


res

Pievienojās: 29 Apr 2009
Ārpus foruma Forumā bija: Aug 13 2018 12:52
-----

Tēmas, kuras esmu uzsācis

Ieplūdes kolektora būve/parbūve. Risinājumi un uzlabojumi.

13 May 2014 - 01:18

Sveiki! 033.gif  

Kā jau sapratāt no virsraksta tad runa ies par ieplūdes kolektoriem.

Tas var būt dīzelis vai benzins/gāze, R4 vai V12, liela vai maza tilpuma, atmosfēra vai turbo dzinējs - visiem vienādi vajadzīgs gaiss. Vairāk gaisa = vairāk jaudas. Vieglāka elpošana = mazāks patēriņš. Katram savi plusi. :mrgreen: 

Daudzi no mums šejieniešiem kautko dara,knibina, čibina, projektē pārbūve un uzlabo, nuu vai vismaz sapņo skatoties kā čoma čoms sava garāžā tūnē savu spekratu. Darot un uzlabojot bieži vien parādās jautājums par to kā tad īsti būtu labāk? vai vienkārši nospert kādam gatavu ideju lai ātrāk pabeigtu.
Te nu mēs sadalamies vismaz uz četram grupam - 'tie kas nemaina neko' , ' taisa no tā kas ir jo :danunafig - ganjau būs labi: ' , ' taisa un trāpa 10'kā :dzimiszemlaimeszvaigznes: ' un tie ' kas uzticas aprēķinam ' Aprēķins? Stulbi nē? Piemērs - vienam dzinējs dzied ka pūķīte un attīsta iespaidīgu jaudu, citam sabrūk pie mazākas jaudas. nu kā tas var būt? :hihi: 

Topika formāts pavisam vienkāršs. Jo vairāk informācijas = jo lielāks lietderības koeficents. Metam iekšā informāciju par un ap. Vai nu tas būs aprēķins, formula, bilde ar aprakstu, vai realizēts projekts ar reāliem mērijumiem utt. 

Welcome! 

 


Kolektors ar kuru turpmāk man nāksies ķepaties nāk no Audi R4 1.8t 20v dzinēja.Dzinejs no rupnīcas ir aprīkots ar pūtēju un attīsta 150hp pie ~0,5-0,6, toties jaudīgākas versijas attīsta 180-240hp 0,8 un uz augšu. Parcik planojamais virsspiediens ir nedaudz lielāks tad arī paradijusies doma par kolektora parbūvi. Sen jau grozijas tāda doma galvā, bet nekadīgi nevarēju izdomāt. Ilgi un citīgi urbinajos pa internetu, runāju ar cilvēkiem, cerot atrast vismaz kautkādu atbildi no čupas jautājumiem.Atbildes atradu, ne visas protams. Krč Iesaku arī jums - grāmatu 'Corky Bell Maximum boost'. Labs informācija avots iesacējiem un arī advancētiem mehiem.

Tātad. Kolektors par kuru iet runa.Skats no apakšas. R4 1.8t 20v

515545442_tp.jpg

Te uz ātro uzrāsēju programmā.

kolektors-aeb.sized.jpg?1399936519
Te plūsmas testi.
kolektors-aeb-flow.sized.jpg?1399936554

Te plūsmas process.

Spoiler