Pālekt uz saturu


Foto

Sandras A6 C6

A6 C6

  • Please log in to reply
180 atbildes uz šo tēmu

#181 Sandra

Sandra
  • Lietotājs
  • 194 raksti
  • Dzimums:Sieviete
  • Intereses:C6 3.0 TDI 2004 sedans

Pievienots 13 March 2018 - 12:52

Sveiciens visiem Jaunajā gadā!

 

Tad nu bija pienācis laiks mainīt eļļu manai mīļajai mašīnītei. Parasti tad ieplānoju klāt citus apkopes darbiņus, bet šoreiz tie jau tika paveikti rudenī, kad, iestājoties tumšajam laikam, sapratu, ka auto acu skatiens kļūst arvien blāvāks un blāvāks, turklāt labās puses aci jau ilgu laiku nomoka kataraktai līdzīgi simptomi.

 

Manā personā tika nolemts, ka nepieciešams lukturus nopulēt, bet mans Audi meistars ieteica lukturiem savest kārtībā ne tikai āriņu, bet arī iekšiņu. Tad nu tika veikta lukturu izjaukšana, lēcu tīrīšana, visu spuldžu nomaiņa (žēl, ka nepajautāju kādas salika), lukturu pulēšana un lakošana. No cita meistara, kas veica šo darbiņu, tika saņemtas piezīmes, ka viņa pieredzē tik iekšēji netīri lukturi vēl nebija redzēti un vairākām spuldzēm derīguma termiņš bija beidzies 2007. un 2012.gadā. Žēl, ka iepriekšējie īpašnieki galīgi nebija uzpasējuši auto redzokļus, taču prieks, ka manā gādībā tie beidzot savesti kārtībā, un gan vizuālais, gan gaismas spožuma rezultāts mani ļoti apmierina.

 

Tika veikta arī pirms gada iegādāto jauno Zimmerman bremžu disku virpošana. Kādus 5 tūkstošus km pabraucām un kā vienmēr sākās ļoti nepatīkama vibrēšana pie bremzēšanas. Bet šo tēmu te jau esam daudzkārt iztirzājuši un man te nav vairs ko piebilst. Zinu, ka visu šajā lietā daru nepareizi – diski tika nopirkti nepareizie pēc izmēra, arī virpošana nav nekāda labā prakse, bet nu tā es daru un iztieku, cenšoties par to vairs daudz galvu nelauzīt.

 

Ielieku te arī ikgadējo savu atskaiti par aizvadīto gadu un šī gada iesākumu. Tiem, kam interesē viss, kas noticis ar šo auto, kopš tas nonācis manās rokās, šajā topikā atradīs arī 2015. un 2016.gada atskaites. Kāda ir mana subjektīvā kopējā viedokļa esence par uzturēšanu šajos gados? Tagad tā noformulējusies jau ļoti konkrēti – ja kaut kas saplīst, gatavo 100 eiro!

 

Bez 100 eiro šai mašīnai vispār klāt pieiet nevar! Eļļas maiņa – 100 eiro. Starteris salūza – 100 eiro. Aizmugurējais lukturis nedeg – 100 eiro. Sprauslu maiņas darbs – 100. Kvēlsveces – 100. Par to lai varētu normāli nomazgāt priekšējo logu ar šķidrumu – 100. Gribu normāli nobremzēt – 100 katrai pusei. Salabot durvis, lai var atvērt ar pirmo reizi – 100. Savest kārtībā lukturus (bez spuldzēm) – 100. Un tā vēl varu turpināt...

 

Bet es pilnībā saprotu arī to, ka šīs cenas vēl pievienojamas kategorijai “pa lēto”, jo daudzas detaļas tiek izmantotas lietotas un daudz kas pirkts ar pazīšanās atlaidīti. Taču vislielākais prieks, ka esmu atradusi savu uzticamu meistaru, kas vienmēr ar visu tiek ātri galā, turklāt vienmēr visu detalizēti paskaidro manai auto lietās neko nesaprotošajai, taču ļoti zinātkārajai blondajai galviņai. Uzskatu, ka ar auto ir tāpat kā ar cilvēkiem – katram jāatrod savs ārsts, kurš vislabāk izjūt savu pacientu. Tad nu man arī šajā ziņā ir paveicies – šis meistars ļoti labi izjūt mūsu 13 gadus vecā Audi dvēselīti un organismu, vienmēr ātri iztulkojot manas miglaini izklāstītās sūdzības par to, kas šoreiz grab un izdarās ne tā kā agrāk, un uzreiz precīzi nosakot vainu!

 

Tad nu jaunā gada siltā laika braukšanas sezonā visiem novēlu, lai jūsu dzelzs zirdziņi vienmēr ir pareizo meistaru rokās un vispār – lai pie viņiem ir jāciemojas reti!

 

20170621-164840.sized.jpg

 

 

2017.gads

Eļļas maiņa uz Motul 5w40 (pa gadu ar iepriekšējo eļļu nobraukti 12465 km)

Eļļas filtra maiņa

Salona filtra maiņa

Gaisa filtra maiņa

Bremžu eļļas maiņa

Antifrīza trauka mazgāšana un antifrīza maiņa

Klimatkontroles vārstu iztīrīšana

Logu šķidruma trauka maiņa

Loga tīrīšanas slotiņu maiņa

Loga sprauslu tīrīšana

Ģeneratora siksna pārbaudīta – ir ok

Sūkņa piedziņsiksna pārbaudīta – ir ok

Ritošā daļa pārbaudīta – ir ok

Auto apskate un konsultācija Audi centrā par iespējamajiem salona slapjuma iemesliem – žēl, ka bez vērā ņemamiem rezultātiem

Došanās pie jauna puiša, ko ieteica kā Audi salona lietu speciālistu. Divas dienas cītīgi meklēja salona “applūšanas” iemeslu, līdz atrada, ka pa priekšējā labā lonžerona tehnoloģisko caurumu lonžeronā iet iekšā ūdens – tad nu šis caurums aiztaisīts ar gumijas aizbāzni un aizlīmēts ar silikonu. Slapjums salonā vairs nav redzēts

Labās puses miglas luktura noregulēšana

Bremžu disku noņemšana un virpošana

Abu priekšējo lukturu izjaukšana un lēcu tīrīšana

Abos lukturos nomainītas visas spuldzes

Lukturu pulēšana un lakošana

Lukturu regulēšana

Motora pārsega turētājs jauns – no iepriekšējā iztecēja kaut kāds šķidrums un savas funkcijas tas vairs neveica

 

2018.gads

Eļļas maiņa Valvoline 5w30 (pa gadu ar iepriekšējo eļļu nobraukti 11650 km)

Eļļas filtra maiņa

Vadītāja durvju slēdzenes, vadības bloka maiņa – lietots

Saulessarga salabošana – to kārtīgi raustīja nepacietīgā ome, līdz izrāva tiktāl, ka tas vairs nespēja pats ierullēties atpakaļ


Šo rakstu rediģēja Sandra: 13 March 2018 - 12:56


Also tagged with one or more of these keywords: A6 C6

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)