Pālekt uz saturu

Foto
- - - - -

Instrumentu paneļa pārbūve

intrumentu panelis pulkstenis obc

• Please log in to reply
83 atbildes uz šo tēmu

#31 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Intereses:Einen Flammenwerfer bitte, einen Flammenwerfer!

Pievienots 19 March 2014 - 16:13

Es cik sapratu, tad tieši pulkstenim tos karšu datus vajadzēs? Pārējais - statistika un citas lietas - moš varētu mierīgā garā staigāt arī pa I2C vai SPI?

Vienkārši vienā brīdī ienāca prātā doma, ka no vienas puses sanāk, ka karšu datus varētu dot procesēt "lielajam" procim, bet tad sanāk, ka kamēr viņš "apēd" laikazonas izprocesējot tonnu poligonu un tādā garā, tikmēr varētu būt pagrūti izmantot pārējās funkcijas - un tas noteikti notiks tieši tajā laikā, kad vajadzēs ātri ieslēgt aizdedzi un paskatīties iepriekšējā brauciena statistikas vai atlikušo degvielas daudzumu, tāpēc par arhitektūru iespējams der padomāt vēlreiz. Protams, ja šādas situācijas novērst (kā? Ja nu vienīgi tiešām ARMs...) tad nav problēmu arī šajā gadījumā.

Thanks for nothing, I'll be on my way to hell.

Kein Kompressor kein Spaß. Ja ja wirklich.

Neizskaidrojami, bet palīdz - padomā un sapratīsi, varbūt!  :smartass:  © BalticLPG

Es esmu kā kaķīts. Nē, ne mīļš un pūkains, bet tas, ka man viss pofiq.

#32 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 19 March 2014 - 16:30

Nu jā.. karšu datus vajag pulkstenim. Bet vai tāpēc būtu pareizi pulksteni padarīt par "failserveri" ?

Ja poligonu pārbaudi veic "lielais" , tam ir jāizdomā kautkāds multitaskings un prioritātes, lai tos rēķina tikai kamēr nekas cits nav jādara. Lai gan obc funkcijas jau visas būs uz interruptiem, aizkam prioritātes sakārtosies automātiski. Vispār jau ja vajadzība spiež, var katram procim iedot savu sd karti - tas būs lētāk un vienkāršāk, kā uztaisīt, ka tie strādā ar vienu :D

Un gps signālu, visticamāk arī var padot uz abiem paralēli.

hmm.. 32MB srams jau laikam būs dārgi/sarežģīti ? :svilpo:

Labi, patiesībā jāķeras pie darba un jāsakompilē tas poligonu pārbaudes softs uz avr, jāuztaisa sd kartes failu apstrāde, un tad redzēs cik monstrozs tas pasākums sanāk, attiecīgi tad varēs piemeklēt pareizo proci.

#33 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 19 March 2014 - 16:35

Manuprāt nepraktiski un nestabili arī :hihi:

Jā nu ar to arhitektūru ir smagi, ne viens ne otrs variants mani pašu nepārliecina par savu izcilību. Pat nezinu ko lai saka - būs vien tev pašam jāizvēlas, jo pašam jau vien to vajadzēs uztaisīt :hihi:

Neizskaidrojami, bet palīdz - padomā un sapratīsi, varbūt!  :smartass:  © BalticLPG

#34 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 19 March 2014 - 16:40

Manuprāt nepraktiski un nestabili arī :hihi:

Tas bija par ko ?

#35 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 19 March 2014 - 16:55

Par SRAM. Šoreiz liekas, ka pat ņemot vērā 3.rindkopu reālais guvums, ņemot vērā ka gan tehniskā arhitektūra gan programmas kods kļūst vērā ņemami sarežģītāki, varētu pat nebūtu diži liels, it sevišķi ņemot vērā, ka normāli pieejamie SRAM čipuki varētu būt cik? 512KB un pat tādi maksā nu jau vērā ņemami)? tad lai izspiestu 32MB vajadzēs veselu kuli ar viņiem, visi viņi ir jānobaro, jāsavieno, jāsabāž uz plates, jānoadresē... ufff... un bail iedomāties, cik stabila šāda konstrukcija varētu būt zem mašīnas paneļa.

#36 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 19 March 2014 - 17:00

Nē, tāds variants pilnīgi noteikti neder. Tikai tad, ja var vienā gabalā. Nu ok - ja nav 32, tad kaut 16MB vienā gabalā, un tad es tos datus apgraizītu, lai salien tajos 16. Patiesībā te pat īsti nav runa par parastu sram, bet par tādu, kāds ir videokartēs - kam ir atsevišķa ieeja un izeja - tad "lielais" procis varētu pēc ieslēgšanas nolasīt visus pulkstenim nepieciešamos failus, sagrūzt tajā ramā, kuru pa otru galu lasa pulksteņa procis, un tālāk tam vairs nav jāfisās ar tiem failiem. Bet nu.. atkal jāsecina, ka divas sd kartes ir lētāks un vienkāršāks risinājums.

#37 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 00:27

Tā, secināju, ka poligonu pārbaudes algoritma realizācija kļūdās gadījumos, kad punkts ir ļoti tuvu poligonu robežai, kuras leņķis pret paralēli ir mazāks par 45 grādiem,  dēļ tā, ka darbības veicu veselos skaitļos. Pārveidoju algoritmu tā, lai nekad nebūtu jādala mazāks skaitlis ar lielāku, bet tagad ar 32 bitiem nepietiek reizināšanā :(

Nez, kas labāk - darīt to 64 bitos, vai ar float .

#38 Val

Val
  • Administrators
  • 11892 raksti
  • Dzīvesvieta:Valmiera

Pievienots 20 March 2014 - 01:00

Cik km reālajā dzīvē sanāk "ļoti tuvu robežai"? Pa valsts robežu jau tāpat neviens ar paneli rokās nestaigās :)
:arrow: Pārdodu S4/C4/B5/V8 un citas vecu krabju detaļas
:arrow: Pārdodu diagnostikas kabeli kopā ar VCDS (VAG-COM) un 2x2 pāreju.
:arrow: B5-B6, C4-C5 šrotu OEM radio pin kodu atgūšana: RNS-D, RNS-E, Concert, Chorus utt. PM

audi 80 b2 5vt gte quattro
audi a4 b5 1.6 fl fwd

#39 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 08:59

Nez, daži km^2, atkarīgs no tā cik garš nogrieznis ir robežā. Pārsvarā tie ir diezgan īsi, jo uz robežām ir ļoti maz garu taisnu gabalu, bet tie kas ir, ir paralēli vai perpendikulāri paralēlei, aizkam nerada šādas problēmas. Vizuāli izskatās, ka vienīgie slīpie garie gabali ir Sahāras vidienē uz Alžīrijas, Lībijas, Mauritānijas, Mali, Nigērijas un Čadas robežām - tur tie nogriežņi ir simtiem km gari.

Labi, darīšu to 64 bitos. Šīs darbības ir jāveic ļoti maz, tā ka domāju performanci tas neietekmēs.

#40 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 09:32

Pameklē, kaut kur bija ātra (relatīvi) 64bit aritmētikas liba, iespējams ka noder. Pats gan tagad uz sitiena nevaru atrast, bet faktiski arī pārējam panelim būs lietas, kas jāglabā 64 bitos (piemēram, nobrauktais attālums, ja to izteikt kā odometra "tikšķu" skaitu sanāk liels cīpars, bet toties tā glabāt sanāk visprecīzāk un pēc tam var korekcijas uz riepas izmēru utml taisīt pie vajadzības) tā ka varētu noderēt arī tālāk.

#41 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 09:42

Tu gribi teikt, ka bez speciālas bibliotēkas tas nemāk 64bit operācijas ? Itkā jau int64_t tips ir. Jeb tā vienkārši ir ātrāka ?

Par odometra rādījumu glabāšanu... uz 1 riteņa apgriezienu ir 8 impulsi, tātad ~1 impulss uz 25cm, Tas nozīmē, ka 32bitu signed int var saglabāt līdz 536870,912 km. Brauciena datiem pilnīgi pietiek, kopējam odometram nē (kas tas par aelu, kas nav nobraucis pusmiljonu :crazy:). Bet nu arī tur ievajadzēsies 64 bitu operācijas, ja, līdzīgi, kā poligonu gadījumā, būs vajadzība to nobraukto attālumu sareizināt ar kautko.

Labi, jāmēģina tagad pārkārtot datus optimālam izvietojumam sd kartē, un pamazām jāsāk portēt uz avr, un tad varēs patestēt, cik laika tam vajag, lai čadas robežu sarēķinātu :D

Šo rakstu rediģēja Aig: 20 March 2014 - 09:45

#42 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 09:47

Tā ārējā bibla esot ātrāka, pie tam, cik atceros lasījis, vērā ņemami. Tiesa, tas bija vecai libavr, jaunākām varētu arī būt savādāk.

#43 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 09:50

Starpcitu tie garie slīpie nogriežņi, kuriem būs jāveic šīs 64bitu darbības, ir arī nedaudz tuvāk par čadas robežu - Polijas/Kaļiņingradas robeža - pat pārdesmit km gari. Un tā ir vieta, kurā pilnīgi reāli ir varbūtība nokļūt.

#44 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 09:54

Uztaisīt preprocesingu un sadalīt tos garos nogriežņus īsākos - ja tas problēmu atrisina - un palikt pie 32bit nebūtu labāk?

#45 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 20 March 2014 - 10:02

Jā, tā var darīt. Tā kā, lietojot SD, storage apjoms nav problēma, tas varētu būt ļoti labs risinājums. Anyway - vispirms jāpatestē vai tā 64 bitu operācija sagādā kādas vērā ņemamas problēmas, un ja ne, tad nav ko iespringt.

#46 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 21 March 2014 - 03:22

Nu tā.. pasākums strādā uz atmega328 ar sd karti.

Pilnā poligonu pārbaude 1.5-2.5s. Pārbaude vai joprojām ir tajā pašā poligonā, kur bija iepriekš - 50-500ms, atkarībā no poligona malu skaita (Latvija - 50ms, Krievija - 500ms).

#47 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 22 March 2014 - 01:53

debug screens:

debugscreen.jpg

hmm.. timestamps par 1 dienu nākotnē.. kaukur būšu laikam kādu lieku garo gadu pieskaitījis :D

#48 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 22 March 2014 - 02:17

Šodien nesanāca - tad nebija laika, tad aizmirsās, bet jau no paša rīta gribēju izteikt publisku FUJ par šo projektu. 2.5s visas pasaules valstu poligonu pārbaudei?! Pie tādas programmēšanas visi miljons gigahercu procesoru ražotāji nomirtu badā - jo visi sēdētu uz vecā labā 3.5MHz Z80 un varētu izdarīt to, ko tiem ikdienā nepieciešams! :crazy: 

Turpinam, turpinam! :ok:

#49 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 22 March 2014 - 02:23

nē, tajās 2.x sekundēs netiek pārbaudīti visi poligoni. Pārbauda tikai tos, kuriem atrodamies minimum bounding rectangle teritorijā.

Poligoni kopā ir 27731. Tātad tiek izveiktas salīdzināšanas ar 110924 32bitīgiem skaitļiem, un nolasīti 1110 sektori no sd kartes.

Domāju, ka vislielākā bremze ir datu iegūšanā no sd kartes.

#50 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 22 March 2014 - 02:39

Nu, jā. Ne par to. Raidījums ir par to, piemēram, ka ArcGIS to pašu darbību izveiktu visticamāk tikai nedaudz īsākā laikā uz 2.xx GHz 4-core x86 procesora... been there done that...

#51 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 22 March 2014 - 02:54

Toties tam noteikti katrs nogrieznis un katrs punkts ir objekts :)

Vispār intereses pēc jāpaskaita atsevišķi laiks būs datu nolasīšanai, un poligonu pārbaudei. Lai zinātu, kurā virzienā rakt, lai kautko optimizētu, jo kā jau vienmēr - performanci var dabūt uz datu apjoma rēķina un otrādi.

#52 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 24 March 2014 - 23:38

Tā, manas aizdomas apstiprinājās - 65-85% laika tiek patērēts sd kartes lasīšanai.

Nu ko.. būs jāzipo ? :hihi: Vai jāpadomā vai nevar kautkā tos sasortēt...

Vai arī jāpamēģina CF tomēr, bet tam vajag afigenna daudz pinus :(

#53 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 24 March 2014 - 23:46

Nevar būt, ka SD ir TIK lēns? Pēc idejas tak lasīšanai vajadzētu būt ātrai, noteikti ātrākai kā 16MHz tikšķīts spēj izspiest. Jeb vai vaina failsistēmas atbalstā?

Šo rakstu rediģēja wth: 24 March 2014 - 23:49

#54 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 24 March 2014 - 23:53

Vaina ir ļoti vienkārša - viena bita pārsūtīšanai pa SPI, vajag vismaz 2 taktis, kas pie 16MHz sistēmas takts frekvences, nozīmē 1MB/sec, un ne vairāk. Reāli - mazāk krietni, jo tur vēl komandas jāsūta, FAT jālasa utml.

Atmegu laikam var uzklokot līdz 20MHz, bet tas būtiski neuzlabos situāciju.

#55 Dīzelists

Dīzelists
  • Lietotājs
  • 1656 raksti
  • Dzīvesvieta:Ventspils

Pievienots 25 March 2014 - 00:24

ARM :hihi:

#56 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 25 March 2014 - 00:29

Nu nav obligāti. Tas, ka par iebraukšanu citā laika zonā, pulkstenis paziņos ar 2 sekunžu nokavēšanos, nav liela bēda. Vienkārši.. nepatīk man tas, ka tupa jāgaida uz datu ielādi. Man bija padomā vairākas lietas, kā optimizēt algoritmu, bet kāda jēga to darīt, ja tas algoritms apēd tikai 20% procesora laika :(

#57 wth

wth
  • Lietotājs
  • 3195 raksti

Pievienots 25 March 2014 - 00:30

Tiešām LZW vai kāda cita "vieglā" kompresija moš? Vismaz ja ne vairāk, procesoram būtu ko darīt :hihi:

#58 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 25 March 2014 - 00:39

Nu nevarēs tāda veida kompresijas lietot - tām vajag atmiņu, bet atmiņas tur nav. Vienīgais ko var darīt - saspiest pa bitiem. Koordinātēm nav obligāti lietot 32 bitus (precizitāte - 1cm), var mierīgi lietot 24, vai varbūt pat 20. Arī pointeru izmērus var samazināt pieskaņojoties max faila izmēram. Bet nu tas viss nedos nekādu milzīgo rezultātu.

#59 lmp

lmp
  • Lietotājs
  • 4339 raksti
  • Intereses:speedgang.lv

Pievienots 25 March 2014 - 01:20

CF kartei VISI pini nebūt nav jāizmanto. Ok, gan jau esi linautu pētījis. ;)

speedgang.lv

#60 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 4114 raksti

Pievienots 25 March 2014 - 08:35

zinu, bet kautkādi ~13 minimums. Un - jo mazāk pinus lieto, jo lēnāk lasās.

Also tagged with one or more of these keywords: intrumentu panelis, pulkstenis, obc

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)