Pālekt uz saturu

Foto

Bērnu auto sēdeklīši un bērnu drošība automašīnā

autobeņķis bērnu sēdeklītis drošība autosēdeklītis

• Please log in to reply
139 atbildes uz šo tēmu

#31 welnz

welnz
  • Lietotājs
  • 87 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Dzīvesvieta:Riga
  • Intereses:Ģimene
    animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 28 January 2015 - 00:06

Meitai lietoju Pallas 2. Viss ir loti labi, berns nesvist.

Paldies

#32 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti
  • Dzīvesvieta:Talsi, Rīga

Pievienots 28 January 2015 - 10:22

Audi tikai Recaro. Recaro Polaric aizņems auto 1,5 sēdvietas (uz pusi samazinās telpu priekšā sēdošajam), toties bērns no visām pusēm pamatīgi sapakots, sēdeklis labi regulējams, smuks un nekas negrab un nečīkst.

S4 = 2226cm20V turbo quattro

Source

#33 IvarsV

IvarsV
  • Lietotājs
  • 4307 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 10:26

Kāpēc "Audi tikai Recaro"?

Recaro Polaric testos nav nemaz tik pārliecinošs.

Kaut kā visiem liekas ja jau Recaro, tad jābūt mega labam/drošam.

Paskatoties testus, nemaz tik spīdoši nemaz nav.

speedgang.lv

#34 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 10:33

Audi tikai Recaro bija tāpēc, lai nav ķīselis. Vismaz manā Audi ir Recaro un pievienot drīkst tikai Recaro. Tas vairāk bija sauklis.  :D

Ja nopietni, tad testus neesmu lasījis īpaši rūpīgi, kamēr atsauksmes gan lasījis, gan klausījies. Ir nebūtiski mīnusi kā svars un izmērs, piemēram. Neesmu izmēģinājis citus ražotājus, bet par Recaro neko sliktu pateikt nevaru, ja neskaita, ka varēja būt plašākas sēdekļa slīpuma regulācijas iespējas, bet arī pieejamajās bērns guļ un stresa par pozīciju nav.

Par crashtestiem - nav paredzēts tādā veidā testēt.

Papildinu: palasīju, 5 no 5 frontālā sadursmē, 3 no 5 sānu sadursmē, kamēr līderiem arī tur 5 no 5 laikam. Nezinu, kā jau rakstīju, nav paredzēts testēt to krēslu tā, bet bērns tur sānu pozīcijā izskatās visnotaļ stabili un labi iepakots, īpaši galvas daļa. Jebkuram krēslam tāpat galvenais ir pareizi uzstādīt un pareizi ievietot un nofiksēt bērnu. Tie, manuprāt, ir 80%, lai negūtu traumas.

Šo rakstu rediģēja Source: 28 January 2015 - 10:40

Source

#35 IvarsV

IvarsV
  • Lietotājs
  • 4307 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 10:38

Zinu, ka daudzi baidās no smagiem krēsliem. Hvz, es beņķi ~1,5 gada laikā varbūt 3x esmu kaut kur nesis ārpus mašīnas.

Par triecientestiem, protams, ceru, ka nevienam nenāksies tos veikt uz savas ādas. Bet esam tur, kur esam - Latvijas ceļu stāvoklis, lielas daļas autobraucēju kultūra liek aizdomāties un pētīt šādus testus. Vismaz man.

Es nesaku, ka Recaro ir slikts, bet daudzi te saka, ka nekā labāka par Recaro nav. Jo redz, sporta štelles ar smuku logo ražo.

speedgang.lv

#36 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 10:59

Apskatījos Tavu izvēli - Pallas 2.

Redzi, pirmā problēma - seja braukšanas virzienā. Bērnam līdz 4 gadu vecumam nav tik stingras muskulatūras sistēmas, lai pats varētu noturēt savu galvu. Zviedrijā līdz tam vecumam bērnu nedrīkstot sēdināt ar seju braukšanas virzienā, tiek izskatīts par līdzīgas normas pieņemšanu ES līmenī.

Iespējams, es neredzu, bet arī galvas sānu balsti nav regulējuma augstuma, kas ir ļoti būtiski, galvas un kakla daļas aizsardzībai. Recaro ir. Turklāt Polaric ir papildus drošība sānu daļā izstrādāta.

ADAC neatradu, ka būtu testēts Recaro Polaric arīdzan, veci testi vispār.

Crashtests ir viena lieta, ko vērtēt, bet cita lieta ir tas, kā bērns tajā krēslā jūtas. Varbūt super droši ir vest koka krēslā, sasiksnētu un uzliktu HANS kā autosportā, bet nedomāju, ka bērns būs sajūsmā, tāpēc tomēr ir pašiem jāvērtē un jāskatās, lai arī bērns tajā beņķī justos komfortabli, lai brauciens nepārvēršas par murgu 10min laikā, ka bērns bļauj, jo viņam nav ērti, lai gan ir super droši.

Es nesaku, ka Recaro ir labākais, bet saku, ka konkrēto Recaro modeli esmu redzējis dzīvē, esmu redzējis, kā bērns tajā uzvedas, esmu izbaudījis, ko nozīmē sēdēt tādam priekšā, saku, ka ir neērtības, bet tās var pieciest, jo sēdeklis bērnam ērts, drošs, vizuāli labi izskatās, bērns ir salīdzinoši viegli ievietojams tajā, lai gan pēc laika varētu būt problēma, kad kļūs smagāks. Manuprāt arī labs sēdeklis, kam bonusā nāk tas, ka Recaro. Nemaz nenoliedzu, ka esmu ietekmējies no tā, ka pašam auto Recaro sēdekļi, bet tieši labā pieredze pašam liek skatīties uz bērnu sēdekļiem arī no Recaro.

Source

#37 IvarsV

IvarsV
  • Lietotājs
  • 4307 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 11:26

http://www.adac.de/i...olaric (Isofix)

Te būs Recaro Polaric tests.

Par bērna sēdēšanas ērtumu - visos normālos veikalos ir stends, kurā bērnu var iesēdināt jebkurā sēdeklītī. Bet tas ir maldinošs. Varbūt bērnam pirmās 15 min viss patiks, bet pēc 20 min viss būs slikti.

Tas atkarīgs no bērna. Kā jau vairākas reizes esmu minējis, mana meita ļoti labi jūtas Pallas. Arī braucienā Sigulda - Liepāja bez stresa nosēdētu. Uztaisijām gan vienu pārtraukumu pa ceļam, lai bērns kājas vismaz var izkustināt.

Tai pat laikā zinu vienu pāri, kas arī iegādāja Pallas 2. Bērns ilgāk pa Sigulda - Rīga nevar nosēdēt.

Par braukšanas virzieniem jā, zinu, ka daudzās ES valstīs tā ir obligāta prasība.

Latvijā tuvākajā laikā tas nebūs.

Kad pirkām sēdeklīti, bija dzirdētas baumas, ka tulīt Latvijā arī tas tikšot pieņemts. Sazvanījos ar visām iespējamām institūcijām, kas varētu būt lietas kursā - neviens neko par to nezin. Neesot pat ideja ko tādu uz likuma izmaiņām dot.

Par cik toreiz budžets neļāva iegādāt sēžamo ar skatu pretēji braukšanas virzienam, izvēlējos vienu no drošākajiem (tajā laikā) sēdeklīsiem, kas paredzēts novietošanai braukšanas virzienā.

speedgang.lv

#38 welnz

welnz
  • Lietotājs
  • 87 raksti
    animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 28 January 2015 - 11:37

Recaro nav gana ērts priekš bērna! Un nav gana droši!
Un savam bērnam es gribu tikai to labāko. Tāpēc izvēlējos cybex Pallas 2

#39 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 12:41

Paldies, Ivar. Līkas rokas, nemācēju atrast Polaric. :D

Pērkot Polaric, vispār nekur netika testēts. Pirmo reizi tika notestēts, atverot kasti un iesēdinot bērnu. Izskatījās, ka ar pirmajiem brīžiem patika, nemaz nerāvās ārā. Sēž stabili ilgāk par 20min un lūkojās ārā pa logu, ja neguļ.

Par braukšanas virzienu - Latvijā jau varbūt neplāno, bet, ja ES pieņems attiecīgo normatīvu, tad Latvijā ieviesīs gribi vai nē. Ticu, ka mums bērnu drošība automašīnās ir sekundāra lieta, ja mums primāri ceļa stāvoklis, vadītāju sagatavotība un automašīnu aprīkojums ir problēma, kam papildus vēl (bojā)gājēju problēma. Normālās valstīs jau sāk sīkumiem pievērsties, kamēr mēs lielas problēmas risinām.

welnz,

no kā Tu secini, ka Pallas ir drošāks par Polaric? Izlasīji testu un viss? Man šķiet tieši pretēji, jo braukšanas pozīcija bērnam ir drošāka jau pirmkārt. Un arī Pallas 2 nav ideāls sēdeklis, tā kā par to labāko vēl par diskutēt gari un plaši. Vienīgā vājā vieta itkā ir sānu trieciens Polaric, kas nebūt arī nav biežākais sadursmes veids. Tas arī viss no drošības viedokļa, kamēr, manuprāt, Pallas 2 testā ierakstītais trūkums ir krietni būtiskāks.

Source

#40 welnz

welnz
  • Lietotājs
  • 87 raksti
    animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 28 January 2015 - 14:31

Paldies, Ivar. Līkas rokas, nemācēju atrast Polaric. :D
Pērkot Polaric, vispār nekur netika testēts. Pirmo reizi tika notestēts, atverot kasti un iesēdinot bērnu. Izskatījās, ka ar pirmajiem brīžiem patika, nemaz nerāvās ārā. Sēž stabili ilgāk par 20min un lūkojās ārā pa logu, ja neguļ.
Par braukšanas virzienu - Latvijā jau varbūt neplāno, bet, ja ES pieņems attiecīgo normatīvu, tad Latvijā ieviesīs gribi vai nē. Ticu, ka mums bērnu drošība automašīnās ir sekundāra lieta, ja mums primāri ceļa stāvoklis, vadītāju sagatavotība un automašīnu aprīkojums ir problēma, kam papildus vēl (bojā)gājēju problēma. Normālās valstīs jau sāk sīkumiem pievērsties, kamēr mēs lielas problēmas risinām.

welnz,
no kā Tu secini, ka Pallas ir drošāks par Polaric? Izlasīji testu un viss? Man šķiet tieši pretēji, jo braukšanas pozīcija bērnam ir drošāka jau pirmkārt. Un arī Pallas 2 nav ideāls sēdeklis, tā kā par to labāko vēl par diskutēt gari un plaši. Vienīgā vājā vieta itkā ir sānu trieciens Polaric, kas nebūt arī nav biežākais sadursmes veids. Tas arī viss no drošības viedokļa, kamēr, manuprāt, Pallas 2 testā ierakstītais trūkums ir krietni būtiskāks.

Es to secināju no to ka draugam ir maxi cosi toby un ar cybex ir stipri līdzīgi. Viedokli ir no lasīta ka arī no paša redzēta par jaundzimušo krēsliniem es nerunāju. Pašam mazais kārtīgi nesēž vēl tā kā runā ir par 8 mēneši un uz augšu.

#41 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 28 January 2015 - 14:47

Pārlieki krist grāvjos protams nevajag un neviens tests nespēj nosegt visus reālās dzīves avāriju scenārijus.

Var jau dažādi prātuļot, kurā virzienā skatīties/sēdēt ir veselīgāk un loģiski padomājot, summāri smagākie sitieni varētu būt tieši frontālie, aka head2head avārijā, jo no sāniem un aizmugures vismaz ātrumi nesummējas. Tomēr sānu un aizmugures triecieni ir mazāk prognozējami/redzami/iesēpējams ietkmējami, tādēļ (un ne tikai tādēļ) vismazāk pasargāti pasažieri ir tieši no šiem triecieniem, tādēļ pie tā, cybex un vel daži ražotāji ir piestrādājuši pastiprināti. Izveidojot papildus, sānu triecienus absorbējošus "spilvenus", kā arī veidojot krēsla rāmi triecienu novadošu, situācija nedaudz uzlabojas. Galu galā, durvju zonā, deformācijas zonu, mašīnām praktiski nav...

Cita starpā, ja bērnu tu ved viens un bērns sēž aizmugurē otrādi, manuprāt novērst uzmanību no ceļa lai nočekotu, kas mazajam tur ir ne tā/piekārtojams, sanāks krietni biežāk. Vai tas veicina drošību uz ceļa un potenciālo izvairīšanos no negaidītiem šķēršļiem? Šaubos...

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.

#42 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 15:01

welnz,

es arī dalos pieredzē par krēslu 9-36kg, kas nav jaundzimušā krēsls. Bēbja izmēram tika izmantots ratu komplektācijā ietilpstošais autokrēsliņš, ko varēja nostiprināt uz ratu kājām.

Nesapratu - Tev bērns nesēž kārtīgi, bet Tu liec tajā nākamā līmeņa krēslā? Viedokļi, testi, lasītais, bet Tu neņēmi vērā, izdarot secinājumu par drošumu, manuprāt, galveno - sēdēšanas virzienu. jebkura loģika saka, ka risks gūt savainojumus frontālā trieciena ir mazāks, ja ķermenis pilnībā pret kaut ko balstās. Ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Ne velti sportā ir 6-punktu drošības jostas - virsmas laukums, pa kuru tiek izdalīts spiediens. Ne jau velti sportistiem ir HANS. Un tā varētu paturpināt par pozīciju vēl ilgi. :)

Pārlieki krist grāvjos protams nevajag un neviens tests nespēj nosegt visus reālās dzīves avāriju scenārijus.

Var jau dažādi prātuļot, kurā virzienā skatīties/sēdēt ir veselīgāk un loģiski padomājot, summāri smagākie sitieni varētu būt tieši frontālie, aka head2head avārijā, jo no sāniem un aizmugures vismaz ātrumi nesummējas. Tomēr sānu un aizmugures triecieni ir mazāk prognozējami/redzami/iesēpējams ietkmējami, tādēļ (un ne tikai tādēļ) vismazāk pasargāti pasažieri ir tieši no šiem triecieniem, tādēļ pie tā, cybex un vel daži ražotāji ir piestrādājuši pastiprināti. Izveidojot papildus, sānu triecienus absorbējošus "spilvenus", kā arī veidojot krēsla rāmi triecienu novadošu, situācija nedaudz uzlabojas. Galu galā, durvju zonā, deformācijas zonu, mašīnām praktiski nav...

Cita starpā, ja bērnu tu ved viens un bērns sēž aizmugurē otrādi, manuprāt novērst uzmanību no ceļa lai nočekotu, kas mazajam tur ir ne tā/piekārtojams, sanāks krietni biežāk. Vai tas veicina drošību uz ceļa un potenciālo izvairīšanos no negaidītiem šķēršļiem? Šaubos...

Un ko Tu darīsi ar bērnu, ja pat prognozēsi to frontālo triecienu, ja bērns sēž braukšanas virzienā? Metīsi sāniski auto, jo krēsliņam ir labāka sānu aizsardzība?

Paša novēršanās no ceļa vispār ir cita tēma, ko labāk nepin te. Tik pat labi varu pateikt, ka nepareiza mūzika radio novērš uzmanību un tas padara autokrēsliņu nedrošāku.

Es jau teicu, es nesaku, ka tas Polaric ir the best. Es saku, ka labs krēsls, manuprāt, drošāks par Pallas, ja salīdzinām. Apskatiet to Polaric dzīvē kādā auto un tad stāstiet par tā nedrošumu. Manuprāt, tieši regulējamais galvas sānu balstu augstums to padara par labāku par Pallas arī sānu sadursmēs. Tāpat ir pietiekami sapakots tas krēsls arī no sāniem, tāpēc nestāstiet, ka Polaric ir sliktāks par Pallas. Protams, ja ieliek standartizmēra lelli ideāli piemērotu krēslam vienā un otrā krēslā, tad rezultāti var būt arī testam atbilstoši. Tik parādiet to bērnu, kas sēž sēdeklī kā lelle.

Source

#43 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 15:48

Source - es nevienu tak nemēģinu pārliecināt par kāda atsvišķa krēsla pārākumu, pat gluži pretēji :)

Par to prognozējamību - frontāli tev pastāv (reizēm) iespēja ko mainīt, savukārt triecienu pa sāniem/aizmuguri saņemsi, visticamāk bez jebkādām indikācijām par sadursmes tuvošanos (arī ne vienmēr protams).
Par to vai vajag/nevajag pīt iekšā skatīšanos uz aizmuguri - salīdzinājums ar muziku nebūs īsti vietā, jo nebūs taču tā, ka tavs bērns raudās, bet tu ignorējot brauksi tālāk i acis no ceļa neataujot. Savukārt ja benķis ir otrādi un viņš ir tik ļoti no sāniem nosedzošs - tu tak tur neko lāga neredzi bez lielas liekšanās uz aizmuguri? :) Tādēļ to arī pieminēju.

Cita starpā Pallas/solution regulējas visa galvas/sānu aizsardzība pēc auguma.

Par to salīdzināšanu, pēc bildēm grūti spriest. Jo iepakotāks, jau nenozīmē drošāks. Bet tā vizuāli tajā pallas bērns ir "ietītāks" :D

Recaro%20Polaric%201.JPG CYBEX-pallas%202x%20fix%204.jpg

Tas ko uz aci var redzēt ir, ka cybex benķis ir dziļāks un ar stingru kokpitu gar ārpusi + šajā attēlā nepielikto papildu sānu drošības spilvenu. Tur arī tā sānu drošības atzīme gan jau, ka aug.

Man tik tev kā reversā benķa lietotājam rodas divi jautājumi - kas notiek kad kājas izaug garākas un kur paliek ziemas/rudens sniegs/dubļi no apaviem?

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.

#44 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 16:26

Ja regulējās tas Pallas augstumā, tad biku citādāka tā aina, ātrumā apskatot, neizskatījās, ka regulējās, kā arī aprakstā laikam palaidu garām, ja bija. Polaric arī regulējas tā galvas/kakla daļa augstumā kopā ar visām jostām, lai polsteri un jostas būtu tieši virs pleciem.

Par atskatīšanos - reiz tā arī bija, ka es braucu un vedamais bērns aizmugurē raudāja. Lai arī bija, kas aizmugurē to situāciju kontrolēja, protams, ka arī man gribējās apskatīties, tomēr, tā kā zinu, ka tur neko neredz, pat nemēģināju lūrēt. Ja brauc viens - liec kaut kādu spoguli, lai redzētu caur auto atpakaļskata spoguli vai stājies ceļa malā un skaties, kas par neražu. Nedomāju, ka braukšanas virziens maina bērna sajūtas, vai raud vai nē.

Reversajam benķim tur tā kāju vieta ir diezgan daudz, kad kājas izaug no tās vietas, tad arī var droši skatītes jau nākamo benķi. Tiem, kas jau mīca paši pa zemi, nu kaut kas jādomā - ko darīt ar netīrām kājām, kad liek auto. Bet domāju, ka tas ir sīkums pret drošības jautājumu. Turklāt bērniem ir tendence ar savām īsajām kājām nospārdīt arī priekšējos sēdekļus, jo kājas neķer grīdu, kā arī no autokrēsliņa ka tik kājas nesanāk pret sēdekļa malu kādā brīdī? Tas jautājums par kāju šmuci ir aktuāls abu veidu krēsliem.

Ja salīdzinām šos divus krēslus, tad katram savi plusi, savi mīnusi. Mans viedoklis, ka Polaric kopumā ir drošāks tieši pozīcijas dēļ. Ja Pallas būtu otrādi, iespējams, teiktu, ka Pallas izskatās drošāks, lai gan izskatās pēc liela balona. :D

Lai būtu katram savs. Katrā ziņā novēlu, lai nav jāpārbauda nevienam un nekad šo krēsliņu drošības īpašības!

Source

#45 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti

Pievienots 28 January 2015 - 16:43

Katrā ziņā novēlu, lai nav jāpārbauda nevienam un nekad šo krēsliņu drošības īpašības!

:ok:

#46 Bandit

Bandit
  • Lietotājs
  • 417 raksti
  • Dzīvesvieta:Mārupe

Pievienots 28 January 2015 - 18:03

Padalīšos ar info par Klippan Kiss sēdeklīti. Ilgi meklējām, domājām visus + un -, beigās paņēmām šo.

Plusi, kas ir novēroti pēc gada lietošanas:

+ Ļoti ērti lietojams zīdainim, jo izņemas no lielās pamatnes un izmantojams kā mazais sēdeklītis;

+ Sēdošam bērnam regulējamais sēdekļa augstums (3 pozīcijas). 1. pozīcija guļoša, 3 sēdoša. Mazajai baigi patīk sēdošā. Pilnīgi mierīgi aizmieg tādā pozīcijā;

+ Viegli regulējams augstums, siksnas, izņemams pāris sekundēs;

+ Pamatnes kāja, kas papildus paceļ visu beņķi uz augšu, IsoFix;

+ Mūsuprāt :) sēdēšana pretbraukšanas virzienā.

+ Papildus iepirkām spoguli, kas uzliekas uz aimz. sēdekļas galvas balsta. Gan vadītājs redz bēbi, gan otrādāk.

Mīnusi:

- Lielā vasaras karstumā bēbis svīst, bet to atrisinājām ieliekot papildus kokvilnas gabaliņu sēdeklītī;

- Diezgan daudz vietas aizņem lielais sēdeklis, tāpēc priekša sēdošajam diezgan maz vietas (Varbūt vajag lielāku mašīnu :D )

Kopumā ļoti apmierināti :)

140-03-012%20KISS%202%20Charcoal%20Techy

Volvo s60 d5 '07

Audi 100 2.5tdi '93
Audi S4 2.2tq '93

#47 welnz

welnz
  • Lietotājs
  • 87 raksti
    animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 28 January 2015 - 22:20

welnz,

es arī dalos pieredzē par krēslu 9-36kg, kas nav jaundzimušā krēsls. Bēbja izmēram tika izmantots ratu komplektācijā ietilpstošais autokrēsliņš, ko varēja nostiprināt uz ratu kājām.

Nesapratu - Tev bērns nesēž kārtīgi, bet Tu liec tajā nākamā līmeņa krēslā? Viedokļi, testi, lasītais, bet Tu neņēmi vērā, izdarot secinājumu par drošumu, manuprāt, galveno - sēdēšanas virzienu. jebkura loģika saka, ka risks gūt savainojumus frontālā trieciena ir mazāks, ja ķermenis pilnībā pret kaut ko balstās. Ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Ne velti sportā ir 6-punktu drošības jostas - virsmas laukums, pa kuru tiek izdalīts spiediens. Ne jau velti sportistiem ir HANS. Un tā varētu paturpināt par pozīciju vēl ilgi. :)

Un ko Tu darīsi ar bērnu, ja pat prognozēsi to frontālo triecienu, ja bērns sēž braukšanas virzienā? Metīsi sāniski auto, jo krēsliņam ir labāka sānu aizsardzība?

Paša novēršanās no ceļa vispār ir cita tēma, ko labāk nepin te. Tik pat labi varu pateikt, ka nepareiza mūzika radio novērš uzmanību un tas padara autokrēsliņu nedrošāku.

Es jau teicu, es nesaku, ka tas Polaric ir the best. Es saku, ka labs krēsls, manuprāt, drošāks par Pallas, ja salīdzinām. Apskatiet to Polaric dzīvē kādā auto un tad stāstiet par tā nedrošumu. Manuprāt, tieši regulējamais galvas sānu balstu augstums to padara par labāku par Pallas arī sānu sadursmēs. Tāpat ir pietiekami sapakots tas krēsls arī no sāniem, tāpēc nestāstiet, ka Polaric ir sliktāks par Pallas. Protams, ja ieliek standartizmēra lelli ideāli piemērotu krēslam vienā un otrā krēslā, tad rezultāti var būt arī testam atbilstoši. Tik parādiet to bērnu, kas sēž sēdeklī kā lelle.

bērns netiek sedinats vel taja ,bet pasu kreslinu esu ielicis auto iznemis ielicis atkal  :rofl:  :rofl:  :rofl: aplurejis aptaustījis izspaidījis un atzinis par labu esam  :smartass:

recaro drosiba ir pirmaja vieta un ertums, praktiskums pec tam 

#48 binary

binary
  • Lietotājs
  • 1117 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
  • Intereses:PC lietas, programmēšana

Pievienots 29 January 2015 - 00:20

(..) un loģiski padomājot, summāri smagākie sitieni varētu būt tieši frontālie, aka head2head avārijā, jo no sāniem un aizmugures vismaz ātrumi nesummējas. (..) Galu galā, durvju zonā, deformācijas zonu, mašīnām praktiski nav...

Loģiski, redz, domājot… Beigās pareizi uzrakstīji - nevis "ātrumi nesummējas", bet sānos deformācijas zonas nav. Ir gadījies redzēt, kas no universāļa paliek pāri, kad sānā ieteš busiņš uz nieka 40-50 km/h (faktiski krustojums tāds, kur pārāk ātri nepabrauksi, piedevām busiņš vēl kādu gabalu paspēja pabremzēt) - universāļa vadītājai paveicās, ka sēdēja viena mašīnā un busiņš ietesās no pasažiera puses - sāns bija iemīcīts līdz pat rocenei.

Ak jā, kā runā, "purns purnā" nekādi ātrumi nesummējoties. Ja saskrienas divi uz 90 km/h, tad trieciens nevienam no abiem nav kā uz 180 km/h pret sienu.

Es pagaidām ar Romer Baby-Safe Plus II braukājos… Cik nu braukājos - pusotru nedēļu veco bebi 2x esmu vedis :) Konkrētu "lielo beņķi" vēl neesmu noskatījis, bet skaidrs ir tas, ka pirkšu ar skatu uz aizmuguri. Ne tikai crashu gadījumos drošāk, bet arī bremzēšana komfortablāka.

Ja par avārijām uz mūsu ceļiem - faktiski vidēji vismaz reizi nedēļā piedzīvoju vai novēroju potenciālas avārijas situācijas, vidēji reizi mēnesī redzu vieglāku vai smagāku avāriju sekas pat šķietami drošās vietās (citreiz viens auto iesaistīts, citreiz 2-3, gadās arī vairāki; parasti redzu tikai sekas, pāris reizes esmu bijis liecinieks, 1x cietušais), šad tad gadās arī pa kādam zvēram (līdz šim gandrīz vienmēr ir sanācis veiksmīgi izvairīties; vienā no tādām reizēm bija kārtīgi jāpastrādā ar stūri, bebi būtu labi pasvaidījis uz sāniem). Šo visu ņemot vērā, par drošību nevaru nedomāt…

A4 B5 (8D) 2000 2.8 V6 30V quattro amerikānis

#49 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 29 January 2015 - 09:31

- Diezgan daudz vietas aizņem lielais sēdeklis, tāpēc priekša sēdošajam diezgan maz vietas (Varbūt vajag lielāku mašīnu :D )

Nepalīdzēs. Vietas nav ne Volvo V50, ne BMW 5.sērijā. Atšķirība 5. sērijai tikai tāda, ka priekšā sēdošajam griesti augstāk un galva nedūrās griestos. Kājām varbūt nebūtiski vairāk vietas.

Tāpēc jau rakstīju, ka -1.5 vietas auto.

recaro drosiba ir pirmaja vieta un ertums, praktiskums pec tam 

Un man šķita, ka drošībai tiešām ir jābūt pirmajā vietā, bet tagad sanāk, ka bērnam tikai labāko ir ērtāko, smukāko, pašam vieglāk pielietojamo, bet ne drošāko.

Source

#50 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti

Pievienots 29 January 2015 - 10:21

Un ko darīt ar vairāk par 1 bērnu, kā tam būtu normāli jābūt? Vadītāju tak stūrei virsū nedzīsi, reversā bērnu krēsliņa dēļ. 

#51 Source

Source
  • Moderators
  • 4254 raksti

Pievienots 29 January 2015 - 16:58

Vecāko sēdināsi nedroši vai arī ievērosi vecuma starpību. Ja dvīņi, tad slikti. :D

Source

#52 welnz

welnz
  • Lietotājs
  • 87 raksti
    animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 29 January 2015 - 19:04

Nepalīdzēs. Vietas nav ne Volvo V50, ne BMW 5.sērijā. Atšķirība 5. sērijai tikai tāda, ka priekšā sēdošajam griesti augstāk un galva nedūrās griestos. Kājām varbūt nebūtiski vairāk vietas.

Tāpēc jau rakstīju, ka -1.5 vietas auto.

Un man šķita, ka drošībai tiešām ir jābūt pirmajā vietā, bet tagad sanāk, ka bērnam tikai labāko ir ērtāko, smukāko, pašam vieglāk pielietojamo, bet ne drošāko.

nu es apskatiju rekaro ne ka  tada nebija nepārliecināja ka ir drosaks par citam firmam, bet pallas maxi cosi uzrunāja vairak. Cybex nev smuks :D maxi cosi varbūt veel varetu but... bet recaro gan man pec skata patik :P 

man skiet tas ir ka ar auto izveli vai nu ir vai nav. 

#53 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti

Pievienots 09 February 2015 - 09:54

Ak jā... pēkšni atausa atmiņā šis benķis...

Ja reiz, benķi pērkam pēc skata un "gonku benķu" principa ;)

18mk3vcsq5ltmjpg.jpg

Konča!

#54 Samich

Samich
  • Lietotājs
  • 625 raksti
  • Intereses:Cabrio
    Provokatīva tukšpļūtīšana

Pievienots 09 February 2015 - 11:29

Cybexam ir viens pluss - nav jostu, kuras nošļūk, spiež, katru reizi jāpārregulē atkarībā no apģērba, vai sīkie pamanās roku pabāzt zem lences ...
Grāmatas nelasu, bet ir viedoklis

#55 MartinsP

MartinsP
  • Lietotājs
  • 1187 raksti

Pievienots 09 February 2015 - 19:14

Vajag krēslu 0-18. Labu lietotu. Ja ir kas piedāvājumā, PM!

Vajag ar skatu pretīm braukšanas virzienam! 

kuri krēsli ir paredzeti pretējam braukšanas virzienam ? Nosauciet, lūdzu, populārakos! 

Šo rakstu rediģēja MartinsP: 09 February 2015 - 18:40

:oooo:

#56 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3006 raksti

Pievienots 09 February 2015 - 21:08

pretīm vai pretēji braukšanas virzienam? :)

#57 MartinsP

MartinsP
  • Lietotājs
  • 1187 raksti

Pievienots 09 February 2015 - 21:13

Tev piedaavaajumaa ir abi varianti, vai gribas parunaaties, endzeliin? :mrgreen:
:oooo:

#58 Gachaans

Gachaans
  • Lietotājs
  • 1447 raksti
  • Dzīvesvieta:Ne-Rīga
  • Intereses:NG+LPG, KE-Jetronic, FWD

Pievienots 09 February 2015 - 23:12

Savējam jaunietim nopirkām Cybex Sirona. Grozāms uz sāniem, un tas ir liels pluss ja mazais ir pasmags, un mammai nav uz muguras nokačāti kubiki. ļoti ērti ievietot bērnu mašīnā un drošibas testos labi rezultāti :)

Fanot par dīzeļa kvēpiem ir apmēram ta pats, kas tīksmināties par savu pirdienu aromātu - itkā jau saproti ,ka visiem apkārt tas riebjas, bet tomēr patīkami :)

#59 kitt

kitt
  • Lietotājs
  • 20 raksti
  • Dzīvesvieta:Limbaži

Pievienots 11 April 2015 - 13:25

Lasi,lasi tās atsauksmes,bet tiec nu gudrs...... A moš var kāds ieteikt gana drošu un komfortablu beņķi?

#60 IvarsV

IvarsV
  • Lietotājs
  • 4307 raksti

Pievienots 11 April 2015 - 14:45

Kādam vecumam?
Mana meita galīgi nesūdzas par Cybex Pallas 2
speedgang.lv

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)