Pālekt uz saturu


Foto

Bērnu auto sēdeklīši un bērnu drošība automašīnā

autobeņķis bērnu sēdeklītis drošība autosēdeklītis

 • Please log in to reply
159 atbildes uz šo tēmu

#1 IvarsV

IvarsV
 • Lietotājs
 • 4307 raksti
 • Dzimums:Vīrietis

Pievienots 25 February 2014 - 15:10

*
POPULĀRS RAKSTS!

Sveiciens visapkārt!
 
Pēdējā laikā aktīvi sanāk interesēties par bērnu auto sēdeklīšiem, kas būtu gana droši manai atvasei. Dotajā brīdī, gadu veca meitiņa.
Līdz šim iztikām ar silītes tipa beņķīti, kas nāca līdzi ratu komplektam (3 in 1).
Ir pienācis tas brīdis, kad meita ir izaugusi no silītes un jāpārsēžas uz ko ērtāku.
Piedāvājums ir garš un plašs no kā izvēlēties. Dažādas krāsas, modeļi, cenas. Savas izvēles galveno kritēriju uzstādiju drošību, jo pa ielām braukā visādi EdgariM, kas skrienas ar Pasātiem un ir gana agresīvi.
 
Pētot drošību - beņķīši iedalās divās daļās - ar skatu braukšanas virzienā un ar skatu pretēji braukšanas virzienam. Pēdējie (pretēji) ir apmēram 5x drošāki, bet, arī dārgāki. Cenas starpība ir apmēram 100 līdz pat 250 eur (atkarībā no ražotāja, brenda u.t.t.)
Internetā un tautā klīst baumas, ka Latvijā ar 2013. gadu tiek ieviests I-size standarts, kas paredz, ka bērni līdz 15 mēnešu vecumam OBLIGĀTI jāsēž ar skatu pretēji braukšanas virzienam.
Apmēram šāda informācija: http://braucamdrosi....smes-noteikumi/

Šī informācija sākotnēji radīja bažas un nesaprašanu, jo tas nozīmē, ka bērns jāturpina vadāt silītē, no kuras viņa jau ir izaugusi, vai jāpērk sēdeklītis, kas maksā daudz vairāk, kā bijām plānojuši.
Par cik CSN atsauces uz šo neatradu, tad uzzvanīju uz CSDD (kautrīgs neesmu). Tantes pāris stundas meklēja informāciju. Beigās man atzvanīja un pateica, ka CSDD nekas par tādām izmaiņām nav zināms un netiek plānots.
 
Ar sievu nolēmām, ka iegādāsim labāko, kas dotajā brīdī pieejams, bet ar skatu braukšanas virzienā. Pie mūsu izvēles nonāksim nedaudz vēlāk.
 
Tālāk - par stiprinājumu veidiem. Tie atkal iedalās divās daļās - parastie, stiprināmie ar drošības jostu un ISOFIX, kad sēdeklītis papildus tiek iestiprināts mašīnā ievietotos (ražotāja ievietotiem) stiprinājumos. ISOFIX, protams, ir drošāki. Stiprinājumu veidam ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību, ja plānojat tuvākajā laikā mainīt automašīnu. Lielākai daļai sēdeklīšu, kuriem nav ISOFIX, ir iespēja piepirkt klāt "bāzi" ar ISOFIX, kurā iestiprinās parastais sēdeklītis. Bāze maksā ap 100 eur (atkarībā no sēdeklīša ražotāja).
 
Sākotnēji, kā jau cilvēks, kas aptuveni zin kas ir autosports, gribēju RECARO Young Sport (maksā ap 200 eur). Likās, ka lai vai kurš, bet Recaro jau zinās kā uztaisīt drošu auto sēdeklīti. Vizuāli arī ļoti pievilcīgs. Un tad viena apmēram radiniece, kas laiku atpakaļ bija izgājusi cauri auto sēdeklīšu pirkšanai, ieteica apskatīties ADAC drošības testu rezultātus. Recaro sasniedza tik "apmierinošs". Augstāki vērtējumi ir "labi" un "ļoti labi". Tātad, šo variantu atmetām. http://www.adac.de/i...ARO Young Sport
 
Tālāk, tajā pat ADAC lapā skatījos, ko viņi ir novērtējuši ar "ļoti labi", vai kā viņi paši saka "sehr gut"
Topa augšgalā bija Cybex Juno 2-fix (ISOFIX). Pēc skata likās kaut kas futūrisks. Ilgi nevarēju atrast, kur ir krēsliņa drošības jostas. Secināju - tādas vienkārši nav. Jauna tehnoloģija bez jostām, bet ar drošības spilvenu. Tas nozīmē, ka nebūs arī riska, ka bērns satraumējas no jostām, spilvens dod arī lielāku atbalsta laukumu trieciena gadījumā. Palasot atsauksmes internetā no lietotājiem, sapratu, ka jā, šis būs īstais. Maksā 195-230 eur
Šim krēsliņam nosaukumā parādās ISOFIX, kas, protams, C4 nav pieejams. Cybex šim jautājumam piegājis ļoti pozitīvi. Šis krēsliņš der gan klasiskajai stiprināšanai, gan arī ISOFIX. Tātad, mašīnas maiņas gadījumā, nebūs jādomā par iepriekš pieminētajām bāzēm.
Vienīgais mīnuss šim krēsliņam, pēc ADAC testa tiek minēts, ka bērnam ierobežota kustību vieta. Ceram, ka nebūs tik traki. Pirms pirkšanas noteikti pielaikosim. http://www.adac.de/i... 2-Fix (Isofix)
 
Te neliels video rullītis par Cybex Juno 2-fix

 
Kam vēl ir vērts pievērst uzmanību pie izvēles?

 

Bērna vecumam, kādam paredzēts krēsliņš. Populārākie iedalījumi:
9-18 kg - vecumam līdz ~4 gadiem
9-36 kg - vecumam līdz ~12 gadiem
15-36 kg - vecumam no 4-12 gadiem
Latvietim praktiskajam izvēle kristu uz vidējo (9-36kg) grupu. Viens krēsliņš der ilgāku laika posmu.

Mēs izvēlējāmies ņemt 9-18, bet pēc tam kādu no 15-36 kg. Kāpēc? Tāpēc, ka krēsliņš nolietojas. Un 9-36 kg grupā nav neviens krēsliņš, kas būtu saniedzis tik augstus drošības rādītājus. Kā arī, ļausim 4 gadus tehnoloģijām attīstīties, gan jau pēc tam būs vēl kas pieejams drošāks un labāks, nekā patlaban.
 
Cik vienkārši ir krēsliņu ievietot/izņemt. Cik vienkārši ir iesēdināt bērnu. Laika gaitā krēsliņa pārlikšana no mašīnas mašīnā kļūst apnicīga. Ne tikai no mašīnas-mašīnā, bet daudzi sēdeklīti pa nakti negrib turēt mašīnā pie daudzstāvenes Purčikā.

 

Krēsliņa svaram - ja ar bērnu braukā sievas, tad nav mazsvarīgi. Cybex Juno sver tikai 5,5 kg (Recaro 8,6)
 
Regulācijas iespējām
galvas atbalsta augstums - bērnam augot, to prasās pārcelt augstāk
slīpumam - mazākus bērnus vēlams pārvadāt nedaudz ieslīpi. Lai nezēž tik pat taisni, kā pieaugušie. Kāpēc? Populārākais - 99% bērnu mašīnā aizmieg. Taisnie sēžot (guļot), bērnam ir grūti noturēt savas galvas svaru, sākas tā saucamā klanīšanās. Beigās miegs saraustīts, spranda stīva.

 

Cik viegli ir noņemt auduma daļu no sēdeklīša un to iztīrīt. Gribat to vai nē, bet bērniem ir talants visu sasmērēt.

 

Ražotāja rekomnedētajai sēdeklīša novietošanas vietai automašīnā. Šo informāciju var atrast ražotāju mājas lapās. Parasti tā ir aizmugurējā labā vai kreisā vieta. Pats novietoju aizmugurē, aiz vadītāja. Cik no tantēm dzirdēts, tad tā esot drošākā vieta. Ja ražotājs pieļauj novietot priekšējā blakussēdētāja vietā, OBLIGĀTI pievērsiet uzmanību AIRBAG - tam jābūt atslēgtam, ja ražotājs nav norādījis savādāk.

 

Ja kādam ir kādas citas atklāsmes, droši! ļoti labprāt uzklausīšu.

 

Nedēļas nogalē plānojam braukt uz bodi un ievērtēt Cybex Juno 2-fix dzīvē, pielaikot. Pēc tam paturpināšu ar  atsauksmēm.

 

P.S. Nevarēju ātrumā atrast sadaļu, kurā ievietot tēmu tā, lai viņa kaut kad automātiski netiek dzēsta. Ja ir kāda atbilstošāka sadaļa - lūdzu pārceliet un stipri nesitiet.


Šo rakstu rediģēja IvarsV: 25 February 2014 - 15:29

speedgang.lv

#2 ivijs

ivijs
 • Lietotājs
 • 137 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Kuldīga

Pievienots 25 February 2014 - 15:30

Pie regulācijas iespējām skaties, lai brīvi un galvenais vienkārši (sēžot pie stūres) par krēsliņu palaist slīpāk. Tas ir tad, kad braucot mazais aizmieg, Tu apstājies, un nekāpjot laukā, vai neložņājot pa salonu vari krēsliņu palaist slīpāk. Man šis otrais krēsliņš nebija tas veiksmīgākais pirkums, bet to jau pa īstam saprast var tikai viņu lietojot. Es personīgi varēju pie stūres sēžot viņu palaist slīpāk, bet sieva nevarēja, jo viņš diezgan stingri laidās slīpāk.


Šo rakstu rediģēja ivijs: 25 February 2014 - 15:31

A6 C4 avant TDI fwd
BMW e39 touring 530d
A6 C4 avant TDI q

#3 IvarsV

IvarsV
 • Lietotājs
 • 4307 raksti
 • Dzimums:Vīrietis

Pievienots 25 February 2014 - 15:35

Man šis otrais krēsliņš nebija tas veiksmīgākais pirkums, 

Runa ir tieši par Cybex?

Ja jā, tad kādas ir Tavas atsauksmes par viņu kopumā, neskatoties uz šo aspektu?


speedgang.lv

#4 ivijs

ivijs
 • Lietotājs
 • 137 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Kuldīga

Pievienots 25 February 2014 - 15:45

Nē, nē! Tas bija savādāks. Minēju tikai kā piemēru, uz ko arī ir vajadzētu pievērst uzmanību.


A6 C4 avant TDI fwd
BMW e39 touring 530d
A6 C4 avant TDI q

#5 dragijs

dragijs
 • Lietotājs
 • 5221 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Riga
 • Intereses:No visa pa mazam

Pievienots 25 February 2014 - 16:04

Varu padalīties pieredzē- sīcim bija šāds http://www.bebeconfo...t/features.aspx  viens no drošakajiem savā klasē- pie tam augot tam pluss ir ka sānu malas var atvērt platāk.... kā arī var likt gan uz gan pret braukšanas virzienu -  līdz 3 vecumam izvilka

 

Šobrīd ir Cybex Pallas ....


Par to Cybex sprādzēšanās sistēmu - reklāmā viss ir forši- pamēģini to izdarīt mašīnā....


Audi Q7 3.0 TDI ; Audi A4 B8 2,0 TDI

Audi TT 1,8 T 180 hp ;  Quadzilla ram smc 250

Audi A6 C6 3,0 TDI Quattro powered by Jonix,    Audi A6 C5 2,8 30V Quattro

Audi A6 C4 2,8 12V Quattro,   Audi Coupe un 90 B3 2,3 NG bezpiedziņa

 


#6 Vucins

Vucins
 • Lietotājs
 • 805 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:zem tilta, kartona kastē ...
 • Intereses:0,5 vismaz, ideāli 0,7 ...

Pievienots 25 February 2014 - 16:31

īsumā :

Kiddy comfort pro - lietojam jau no brīža kad varējām sēdus sākt sēdēt. Bērnam augot, sēdeklītis transformējas līdzi.
 

Ērti piesprādzējams, ērti pārvietojams pa mašīnas salonu vai uz citu mašīnu. 

tagad gan ir jauni modeļi pieejami, ja vajadzētu atkal izvēlēties, paliktu pie šī ražotāja.

 

p.s.

ir problēmas iekš VOLVO mašīnām, aimzugurē siksnas par īsu lai piesprādzētu bērnu ar priekšējo noturošu daļu, ja sprādzē bērnu sēdeklī bez priekšējās noturošās daļas, viss OK


Šo rakstu rediģēja Vucins: 25 February 2014 - 18:01

kravu pārvadājumi no/uz PL, SE, IT, DE ziemeļiem, TR, EE, LT

kā arī transporta, tai skaitā express, pakalpojumi Baltijas teritorijā ar Renault Master busiņiem. ;)


#7 wiks

wiks
 • Lietotājs
 • 725 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Riga

Pievienots 25 February 2014 - 17:00

Varu pateikt, ka uz C5, piemēram, ir iespēja nopirkt isofix stiprinājumu un jau zem sēdekļa ir iestrādāti rūpnieciski caurumi, kur tas viss ieskrūvējas. Nezinu vai visiem, bet uz sava tādus caurumus atradu. #8 PASSATizhi

PASSATizhi
 • Lietotājs
 • 3525 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Jurmala

Pievienots 25 February 2014 - 21:53

es gan izvelējos pārbaudītās vertības. atvedu no DE divus STM Starlight SP

tas ir tas pats recaro young sport, tikai ar daudz praktiskāku pārvalku. maksa gan tik pat, bet toties nav tas samts, kas svīst un baisi smērējas.

 

 

recaro.sized.jpg?1393357538


A200TQ

#9 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 25 February 2014 - 22:12

Ko pirkt gan neieteikšu, bet pirms pirku sēdeklīti arī biju uzmetis aci tam cybex... un kā lielāko no mīnusiem atradu - tam bērnam uz kājām/vēdera zonā ir ļoti piekļauts tas bloks, attiecīgi karstā laikā es domāju, ka tur ir svīšanas/sušanas elle. Tā jau tiem bērniem mugura tajos "elpojošajos" benķīšos svīst un ja vel priekšā ir šis biezais klucis tad... nu nezinu.

Vel pāris lietas kam pievērst uzmanību:

- cik tālu uz priekšu no sēdekļa atzveltnes, sākas sēdeklīša atzveltne. Ja tā ir tuvu, tad ļoti iespējams, ka kārtīgi piesprādzējot šo sēdeklīti, "atgāšanas" funkcijai traucēs lielā sēdekļa galvas balsts/atzveltnes izvirzījumi. Tas protams nekādi nesekmēs šīs funkcijas lietošanu brauciena laikā un tas nav īsti labi garākos pārbraucienos.

- kāda ir atzveltnes atgāšanas ģeometrija. Vai vienkārši tiek stumta apakša uz priekšu, vai tomēr sagāžas vairāk "uz vietas". Svarīgi tas ir kamēr bērnam īsas kājas, kuras būs vērstas diezgan uz priekšu. Un ja vien priekšā esošajā sēdeklī nesēž īskājaina būtne, tad atkal jau var būt problēmas ar vietu bērna kājām, atzveltnes atgāšanas laikā...

- 10x pārbaudīt sēdeklīša patieso komfortu bērnam. Es iegādājos maxi cosi, priori xp  

1012554_0.jpg

un manam bērnam tā atzveltne mēdza atspiest/noberzt mugurkaulu. Nācās ierīkot papildu polsterējumu pašrocīgi...

- cik viegli noņemams ir sēdekļa pārvalks. To nāksies tīrīt/mazgāt biežāk kā varētu domāt :D
 


// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#10 PASSATizhi

PASSATizhi
 • Lietotājs
 • 3525 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Jurmala

Pievienots 25 February 2014 - 22:34

man pirms tam bija tas priori HP. ļoti labs beņķis! bet no viņa ātri izaug. mans 3-gadīgs velnēns jau nelien iekšā  :ninja:


A200TQ

#11 Muxa

Muxa
 • Lietotājs
 • 2426 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Zolitude
 • Intereses:quattro

Pievienots 25 February 2014 - 22:39

es gan izvelējos pārbaudītās vertības. atvedu no DE divus STM Starlight SP

tas ir tas pats recaro young sport, tikai ar daudz praktiskāku pārvalku. maksa gan tik pat, bet toties nav tas samts, kas svīst un baisi smērējas.

 

 

http://content31-foto.inbox.lv/albums/t/...

 

;)

000038519946_%23_3_%23_Muxa.jpg


> www.elmimotors.lv <

Kvalitatīvu autodaļu veikals tiem, kas  :oooo: 


#12 Vucins

Vucins
 • Lietotājs
 • 805 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:zem tilta, kartona kastē ...
 • Intereses:0,5 vismaz, ideāli 0,7 ...

Pievienots 26 February 2014 - 10:48

Ko pirkt gan neieteikšu, bet pirms pirku sēdeklīti arī biju uzmetis aci tam cybex... un kā lielāko no mīnusiem atradu - tam bērnam uz kājām/vēdera zonā ir ļoti piekļauts tas bloks, attiecīgi karstā laikā es domāju, ka tur ir svīšanas/sušanas elle. Tā jau tiem bērniem mugura tajos "elpojošajos" benķīšos svīst un ja vel priekšā ir šis biezais klucis tad... nu nezinu.

 

risinājums - paklāt kādu frotē dvielīti uz muguras daļas


kravu pārvadājumi no/uz PL, SE, IT, DE ziemeļiem, TR, EE, LT

kā arī transporta, tai skaitā express, pakalpojumi Baltijas teritorijā ar Renault Master busiņiem. ;)


#13 AIVIS//S2

AIVIS//S2
 • Lietotājs
 • 1390 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Valmiera - 28326205

Pievienots 26 February 2014 - 12:31

;)
http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0003852/...

no cik līdz cik šis paredzēts?

Audi 80 b3 quattro 2.0 16v Sport Edition
Audi 80 b4 quattro 2.0 16v 2.2 20vT Competition
Projekts //S2 sedan Powered by TURBOCHIP

Audi a4 b6 2004 - ģimenes auto :)

Honda Hornet CB900F; JAWA 350


#14 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 26 February 2014 - 14:43

risinājums - paklāt kādu fro
tē dvielīti uz muguras daļas


Ir ari vasaras parvalki, bet tas problemu nerisina. Ka bija karsti aiz ta klucha, ta palika un ventilejas ar shvaki.


Bet nu katrs doma pats.

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#15 IvarsV

IvarsV
 • Lietotājs
 • 4307 raksti
 • Dzimums:Vīrietis

Pievienots 05 March 2014 - 13:49

Tad nu tā. Ir iegādāts bērnam auto sēdeklis.

Stāsts sekojošs - sazinājos ar veikalu, kurā esot uz vietas Cybex Juno 2-Fix, un vajadzīgajā tonī.

Aibraucām, jā, Juno ir, bet tonis galīgi nepareizs. Principā bija uz vietas tikai divi toņi, no kuriem neviens nepatika. Var, protams, pasūtīt sev vajadzīgo, bet piegāde esot līdz diviem mēnešiem. Tik ilgi gaidīt nevaram un negribam.

Reuzltātā tajā pat veikalā iegādājām Cybex Pallas 2, kas bija gan vajadzīgajā tonī (ļoti tuvu tam) un "akcijas cena" - 199 eur (Juno 227 eur)

.

Pirms tam, protams, pielaikojām, mazajai ļoti patika. Bērnu ielikt/izņemt no mašīnas arī ir ērti.

Drošības testos (ADAC) Pallas 2 ir vērtējums "gut" (vislabākais vērtējums ir "sehr gut"). Par to bija neliela vilšanās, ja to varētu tā nosaukt. BET, papētot tuvāk Juno, piespraustajā lapiņā ADAC vērtējums arī bija "gut", lai gan ADAC mājas lapā ir "sehr gut".

Vismaz autobild.de viņu ir novērtējis ar "sehr gut".

Katrā ziņā sēdeklītis ir ļoti kvalitatīvs - izpildījums ļoti labs.

 

Ceru, ka sēdeklītis kalpos gana labi, jo paredzēts vecumam līdz ~12 gadiem (9-36kg) :)

 

Jā, Pallas, atšķirībā no Juno, nav ISOFIX stiprinājumi.

 

rocky_mountain_grey.jpg


Šo rakstu rediģēja IvarsV: 05 March 2014 - 13:50

speedgang.lv

#16 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 27 October 2014 - 21:55

Pacelšu šo tēmu "gaismā", kā tur beidzās stāsts ar cybex lietošanu? Atsauksmes?

Man ir pienācis laiks apgreidoties no tā maxi cosi priori xp uz ko lielāku un skatos cybex solution x-fix / x2-fix / q-fix virzienā... Komentāri? Pēdējais kā premium klases produkts gan ir nesmuki dārgs, bet pie ventilācijas gan ir piestrādāts krietni nopietnāk...


Šo rakstu rediģēja IMAGin: 27 October 2014 - 22:11

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#17 IvarsV

IvarsV
 • Lietotājs
 • 4307 raksti
 • Dzimums:Vīrietis

Pievienots 27 October 2014 - 23:08

Pallas lietojas ļoti labi um meita nesūdzad. Vasarā ar svīšanu arī problēmu nebija..
speedgang.lv

#18 binary

binary
 • Lietotājs
 • 1167 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
 • Intereses:PC lietas, programmēšana

Pievienots 27 November 2014 - 10:04

Zinu, ka topiks vecs, bet nu tēma mūždien kādam aktuāla.

Tālāk - par stiprinājumu veidiem.
Tie atkal iedalās divās daļās - parastie, stiprināmie ar drošības jostu un ISOFIX, kad sēdeklītis papildus tiek iestiprināts mašīnā ievietotos (ražotāja ievietotiem) stiprinājumos. ISOFIX, protams, ir drošāki.
(..)
Ja kādam ir kādas citas atklāsmes, droši! ļoti labprāt uzklausīšu.

Par ISOFIX tomēr dominē viedokli, ka tas ir ne vairāk, ne mazāk drošs kā ar drošības jostu stiprināms. Drošību dod sēdeklīša konstrukcija, nevis stiprinājuma veids. Vienīgais, ko sniedz ISOFIX - ērtību un ātrumu - ar ISOFIX pat apmācīts mērkaķis var ātri piestiprināt un ātri noņemt beņķi.

Tas viss, protams, pieņemot, ka auto beņķis tiek lietots atbilstoši instrukcijai. Te nu jāpiemin par drošību - pēc kaut kādiem tur pētījumiem lielākā daļa vecāku neprot stiprināt beņķi ar jostām. Pēc maxi-cosi datiem "up to eight in ten inexperienced parents instal their car seat incorrectly when using a seat belt", t.i., 70%-80% jauno vecāku to gluži vienkārši neprot pareizi izdarīt. Savukārt par ISOFIX dzirdēts, ka 95% gadījumu tas tiek nostiprināts pareizi. Šis moments ir tas, kura dēļ ar jostu stiprināmie beņķi var izrādīties nedrošāki, bet tā ir nevis konkrētā beņķa (vēl jo vairāk - stiprinājuma veida), bet gan vecāku nemākulības un/vai vieglprātības vaina.
A4 B5 (8D) 2000 2.8 V6 30V quattro amerikānis

#19 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 27 November 2014 - 10:39

isofix ir arī cita priekšrocība. Lielākajā bērnu sēdekļu grupā, bērns kopā ar sēdekli tiek piesprādzēts ar auto esošajām siksnām, Tad nu gadījumā ja isofix nav, tas benķis pa auto "pendelējas", jo pats kā tāds nostiprināts netiek. Attiecīgi, arī benķa "atgāšana" ir iespējama vairs tikai isofix benķim.

Bet nu tas pa lielam vairāk attiecas uz pēdējo benķu kategoriju, kur benķim vairs nav savu siksnu bērna sprādzēšanai.


// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#20 Source

Source
 • Moderators
 • 4333 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Talsi, Rīga

Pievienots 27 November 2014 - 12:55

ISOFIX ir vēl viena priekšrocība - kaut kādi zviedru pētījumi liecina, ka līdz bērnu līdz 4 gadu vecumam ir drošāk sēdināt pretēji braukšanas virzienam. ISOFIX ļauj sēdekli nostiprināt pretēji braukšanas virzienam arī vecākiem bērniem nekā zīdaiņu vecums līdz tiem 9kg. Tālāk jau visi sēdekļi stiprināmi braukšanas virzienā, ja stiprinās ar drošības jostu, jo lielākam sēdeklim vnk fiziski nevar apstiept apkārt jostu. Man Audi pat mazajam sēdeklītim bija problēma apstiept apkārt jostu un tur knapi aizsprādzēju.

Par to, ka ISOFIX nostiprinās pamatīgāk vispār nav jautājumu.


S4 = 2226cm20V turbo quattro


Source


#21 binary

binary
 • Lietotājs
 • 1167 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
 • Intereses:PC lietas, programmēšana

Pievienots 27 November 2014 - 13:58

Source, kā ir ar Izi Combi X3 no BeSafe (ne isofix versiju)? Tas nav vienīgais piemērs…
A4 B5 (8D) 2000 2.8 V6 30V quattro amerikānis

#22 Source

Source
 • Moderators
 • 4333 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Talsi, Rīga

Pievienots 27 November 2014 - 14:18

OK, ir. Nebiju atradis. Tālāk par Recaro tiesa gan baigi nemeklēju un veikalos arī nebiju redzējis. Jebkurā gadījumā - neērti (neparocīgi) un drošāk ar isofix. :)


S4 = 2226cm20V turbo quattro


Source


#23 binary

binary
 • Lietotājs
 • 1167 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga, Baldone, Grobiņa, Varakļāni
 • Intereses:PC lietas, programmēšana

Pievienots 27 November 2014 - 16:07

Nu par drošību jau rakstīju - domas dalās…
Tikko atgriezos no veikala - Romer Baby Safe Plus II… Nu tas tā, iesākumam, pirmajam gadam.
A4 B5 (8D) 2000 2.8 V6 30V quattro amerikānis

#24 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 27 November 2014 - 17:21

Lai vai ķā, isofix vai bez isofix, bet jāskatās ir crash testu rezultāti, pēc skata un brenda neko nevar pateikt, par patieso, krēsliņa nodrošināto, aizsardzību bērnam.


// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#25 welnz

welnz
 • Lietotājs
 • 87 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Riga
 • Intereses:Ģimene
  animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 26 January 2015 - 22:48

ir Cybex Pallas mazais aug :D veel nav likts ieksa bet izkatas jutas un taustas dros#26 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 27 January 2015 - 10:03

Es iepirku cybex solution x2-fix un nemaz tik lielā sajūsmā neesmu, vairāku iemeslu dēļ:

- Atzveltne nedaudz pendelējas līdzi bērnam
- Drošības siksna atzveltnes "vadīklā" diezko brīvi neslīd
- Bērns nedaudz "krīt/liecas uz priekšu", kad aizmieg un attiecīgi tie sānu borti vairs nekādu milzīgo papildaizsardzību nespēj sniegt. Turklāt tas notiek benķim nemaz neesot pašā vertikālākajā atzveltnes stāvoklī. Tas "revolucionārais" atgāžamais galvas balsts ir tikpat "revolucionārs" sūtc kā apple izstrādājumi savās reklāmās - same shjīt different day.
- Kad benķis ir tukšs, viņš braucot mēdz grabēt  :devil:
 

Kopumā, pēc maxi cosi priori xp lietošanas, šis benķis rada papildu neērtības un liek regulāri skatīties vai bērns maz nav pa pusei no tā benķa izvēlies. No otras puses komforts pašam bērnam no "mīkstuma" viedokļa ir augstāks. Ej nu saproti kā ir labāk...


// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#27 welnz

welnz
 • Lietotājs
 • 87 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Riga
 • Intereses:Ģimene
  animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 27 January 2015 - 18:55

Es iepirku cybex solution x2-fix un nemaz tik lielā sajūsmā neesmu, vairāku iemeslu dēļ:

- Atzveltne nedaudz pendelējas līdzi bērnam
- Drošības siksna atzveltnes "vadīklā" diezko brīvi neslīd
- Bērns nedaudz "krīt/liecas uz priekšu", kad aizmieg un attiecīgi tie sānu borti vairs nekādu milzīgo papildaizsardzību nespēj sniegt. Turklāt tas notiek benķim nemaz neesot pašā vertikālākajā atzveltnes stāvoklī. Tas "revolucionārais" atgāžamais galvas balsts ir tikpat "revolucionārs" sūtc kā apple izstrādājumi savās reklāmās - same shjīt different day.
- Kad benķis ir tukšs, viņš braucot mēdz grabēt


Kopumā, pēc maxi cosi priori xp lietošanas, šis benķis rada papildu neērtības un liek regulāri skatīties vai bērns maz nav pa pusei no tā benķa izvēlies. No otras puses komforts pašam bērnam no "mīkstuma" viedokļa ir augstāks. Ej nu saproti kā ir labāk...

Kā ar bērna svīšanu? Tas verķis priekšā likās tāds liels un svidigs

#28 IMAGin

IMAGin
 • Lietotājs
 • 3024 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 27 January 2015 - 22:50

Cybex solution X2-Fix, tā kluča priekšā nav, jo tas ir citas svara grupas sēdeklis, kā pallas. Otrkārt ir ziema :D

X2fix_charcoal_LRG.jpg


Šo rakstu rediģēja IMAGin: 27 January 2015 - 22:50

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.


#29 welnz

welnz
 • Lietotājs
 • 87 raksti
 • Dzimums:Vīrietis
 • Dzīvesvieta:Riga
 • Intereses:Ģimene
  animei, xbox, A4 B8,

Pievienots 27 January 2015 - 23:05

u man bērns vel pats nesez lai testētu :) 

un es atkal uztraucos par lietam parāk atri  :svilpo:#30 IvarsV

IvarsV
 • Lietotājs
 • 4307 raksti
 • Dzimums:Vīrietis

Pievienots 27 January 2015 - 23:45

Meitai lietoju Pallas 2. Viss ir loti labi, berns nesvist.
speedgang.lv
0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)