Pālekt uz saturu

Foto

J.K.jr.bad. VW Passat Syncro (32b)

• Please log in to reply
295 atbildes uz šo tēmu

#1 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 17 October 2012 - 16:50

*
POPULĀRS RAKSTS!

Nezināju kurā sadaļā labāk ielikt solīto atskaiti par jauno izplūdi, līdz ar to nolēmu, ka jāieliek visa epopeja ar benzīna Pasātu, kamēr vēl nav veikta sirc transplantācija ar asins pārliešanu.

Cerams, ka ļoti nesitīsiet. Kā nekā šis pasāts tik no āras tāds savādāks izskatās, no iekšas tas patc Audi B2 quattro vien ir. Lielos vilcienos.. :)

Starp citu iegādāts šis aparāts no Zigmāra: kvēpu pavēlnieka.

nu tad par visu pēc kārtas hronoloģiskā secībā:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mūsu reģistrētā kopdzīve sākās 14.10.2008.

Tā kā ziemā veco behu negribēju iesālīt, tad kādu laiku meklēju kādu "lētu" transportlīdzekli ar ko pa ziemu pārvietoties. Gribējās maziņu un ekonomisku, bet sanāca liels un šķiet, ka ļoti neekonomisks. Lielu lomu šī auto izvēlē nospēlēja fakts, ka mans pirmais auto bija 32b, bet ar 1.6D. Tā bija mana mīlestība no pirmā acu uzmetiena. Līdz ar to man nebija daudz variantu un bija vien šis exemplārs jāņem, kas vēl ir aprīkots ar īstu pilnpiedziņu ar bloķējamu centrālo un pakaļas difu.

Auto nosacīti ir tehniskā kārtībā, lai gan TA man par šādu izrunāšanos iešķieba septiņus 2niekus un vēl trīs 1niekus. :lol: Teica, lai es autiņam no sākuma:
1. nomainu riepas
2. sametinu izpūtēju un tieku galā ar CO
3. nostiprinu izpūtēju
4. sametinu cauro grīdu
5. novēršu dūmainību
6. nomainu saplēsto pagrieziena luktura stikliņu
7. nomainu vienu šarnīru.

Tas ar visā visumā viss. Pabrīnījos kāpēc ielika tikai vieninieku par saplēstu labās puses spoguli..

Šodien jau rūpīgi ķēros klāt automobīlim. Riktīgi tika nomazgāts no visiem galiem. Šķiet, ka kādi 100kg zemes/zāles maisījuma tika noskalots. Notīrīju aizķepušos stiklus un uzfrišināju plastmasas daļas iekš salōna. Un nu jau vecais draugs Passat sāk pēc kaut kā izskatīties.

Tālāk bez TA piespriesto 2nieku novēršans tiks izdarītas sekojošas lietas:
* mēģināsim nedaudz ar rūsiņu pakarot
* pieliksim roku riktīgi grabošajām plastmasām
* sastutēsim bamperus pareizajās vietās
* gan jau ka vēl visādus sīkumus

Bet nu lai runā kāda bilde:

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

btw meklēju visādus sīkumus no 32b. ja kādam ir tāds saimniecībā, tad ar precīzāk pateikšu, ko es varētu vēlēties.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

18.10.2008

Pagājušo nedēļu ķēros klāt rūsas darbiem. Kā arī pac apguvu metināšanas mākslu. Treniņobjekts kā reiz radīts treniņiem. :)

Labās puses grīda
Ievietotais attēls

Kreisās puses grīda
Ievietotais attēls

Iekšējais slieksnis labajā pusē pušu gandrīz visā garumā. Šajā pusē arī slieksni mainīšu
Ievietotais attēls

Pie rocenes arī caurais rūsiņš
Ievietotais attēls

Te jau esmu notīrījis, izgriezis rūsiņu un jau daļēji aizmetinājis coķi
Ievietotais attēls

Kreisā puse no augšas sataisīta
Ievietotais attēls

Labā puse arī no augšas sametināta
Ievietotais attēls

Drošības un prakses pēc pieķirkstināju arī no apakšas
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Šodien braucu pirkt jaunu sliekni. Iekš Renoks tikai 9Ls gabalā un ir pat uz vietas. Ja varēs tikt uz pacēlāja, tad šodien jau darbi turpināsies.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

19.10.2008

Šodien šo to vēl izdarīju. Rīt ielikšu bildes.
Visas vietas tiks ar rūsas pārveidotāju apstrādātas, tad ar grumbuli.
īpaši necenšos, jo it kā tikai ziemai tas auto paredzēts. Būtībā visāda sīka rūsiņa ir pilna pakaļa. Tā vien nagi niez ķerties tai arī klāt, bet pagaidām saprāta balss mani ir atturējusi. :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dažas dienas esmu pa servisu paņēmies, tagad mēģināšu hronolōģiskā secībā bildes ielikt:

20.10.2008
Ņemam rokās fleksi un uz priekšu!

Ievietotais attēls

Viss ir nepārāk labi
Ievietotais attēls

Oh, my God! Rūsiņš ciemos atbraucis! :-)
Ievietotais attēls

Arī pakaļējā arkā skats nepārāk labs
Ievietotais attēls

Turpinam mācīties metināt
Ievietotais attēls

Piemēram jauno slieksni. Nogriezu tikai pusi no sliekšņa, jo vairāk nevajadzēja. Otru pusi iemetināju no iekšas. :-) Skaistumu man nevajag, jo tā pat no iekšas neredzēs, bet no āras ir dekoratīvais slieksnis
Ievietotais attēls

Nedaudz paniekojamies arī ar priekšu. Tiesa gan tur neko par laimi nevajadzēja metināt. Pēc tam viss Rūsiņš tiek noklāts ar rūsas pārveidotāju, kas Rūsiņu pārvēršs Mellnī.
Ievietotais attēls

Šādi caurumi ir visās durvīs. Pēc patīrīšanas ar drāšu birsti var aš pirkstus izbāzt cauri. Šie tiks vienkārši ar stiklašķiedras špakteli aizsmērēti, lai vējš nesvilpo.
Ievietotais attēls

21.10.2008

Nākamo dienu sākam ar sametinātās arkas nopūšanu ar grumbuli. Šāds grumbulis tiks pielieots visās vietās, kur tiks/-a kaut kas metināts. Pirms tam, protams, ar rūsas pārveidotāju pa virsu
Ievietotais attēls

Slieksnis šķiet jau piemetināts un salāpīti visi lielie caurumi
Ievietotais attēls

Rocenes konsole ar sametināta un jau iesmērēta ar rūsas pārveidotāju
Ievietotais attēls

Pabeigti arī visi metināšanas iekšdarbi
Ievietotais attēls

Nopūst arī ar grumbuli. Uz mašīnu aizgāja trīs lielie baloni. Neatceros, cik tur daudz iekšā katrā
Ievietotais attēls

Kāda bilde arī no apakšas. Izskatās, ka grumbuļa pārpalikums būs vēlreiz šajā pusē jāuzpūš. :-) Brāķis!! :-)
Ievietotais attēls

Otrajā pusē šķiet arī drusku vajadzēs uzpūst. :-) Atkal brāķis! :-)
Ievietotais attēls

Priekšā gan riktīgi sapūtu! 8)
Ievietotais attēls

Pakaļa pilnā komplektācijā
Ievietotais attēls

Priekša arī apstrādāta
Ievietotais attēls

Auto tika izdzīts laukā un atstāts ar sildītāju iekšā, lai ātrāk nožūst tā visa padarīšana
Ievietotais attēls

Bardak!
Ievietotais attēls

23.10.2008

Šitā diena neuzsākās cerīgi... Tika atrasts liels caurums lonžerōnā iekš motortelpas. Gandrīz man viss nolaidās uz pussešiem...
Ievietotais attēls

Bet tad kaut kā izdomāju, ka jāsastutē kaut kā motors un jāatlaiž vaļā priekšējais tilts. Viss labi izdevās un varēju ķerties Rūsiņam pie ragiem. Cik nu varēju notīrīju viņu, aizmetināju, Rūsiņa pārveidotāju pa virsu un tad grumbuli
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Tādi nu mēs pašlaik esam - ar vienu aci. :-)
Ievietotais attēls

Šodien vēl tika nopirkts lodveida balsts, tika izbrāķēts arī viens ātrumkārbas balsts, kas arī tika veiksmīgi iepirkts.
Paredzēts nomainīt arī vārstu blīvslēgus, un cerēt, ka dēļ šī joka beigsies pastiprinātā dūmošana.
Rīt ja būs pieejams pacēlājs pieķeršos arī pie izpūtēja sametināšanas.

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 17:51

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#2 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 17:04

25.10.2008

Vakar un šodien ar tika rūpīgi pastrādāts:

Vakar tika sametināt un pārmetināts izpūtējs

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Izpūtējam tika arī dažas jaunas detaļas

Ievietotais attēls

Savukārt šodien tika nomainīti vārstu blīvslēgi. Šis darbs kopumā aizņēma 3 stundas. Ar pareiziem instrumentiem grūti nebija. Vienīgi pēc salikšanas tā ar nevarēju iedarbināt, jo izregulējās riebīgais sadalītājs :evil: Cerams rīt ar kāda zinošāka palīdzību saliks visu pa vietām

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Vēl šodien pietīrīju dažas rūsas vietas uz virsbūves un sasmērēju ar Rūsiņa pārveidotāju.

Jautājums zinātājiem. Vai kaut kur bija iespējams uzjaukt pareizo krāsas toni un iepildīt to baloniņā, lai varētu dažas vietas piekrāsot pareizā krāsā? Lielam smukumam nav nozīmes, bet nebūtu slikti, ja pārāk neatšķirtos no oriģinālās krāsas? Btw cik tāds pasākums maksā? :?:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
29.10.2008

Vakar GintsK konstatēja, ka manam auto ir warm-up vārsts beigts. Respektīvi membrāna. Šodien izjaucu un tik tiešām beigta tā membrāna. palikusi cieta un sadalījusies reizinātājos. Varbūt kādam ir lieks tāds vārsts kā arī pie reizes tiek meklēts vecā tipa (bimetāla) tukšgaitas regulators.

warm-up valve

Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

05.11.2008

Nomainīju vakar nopirkto spidometra trosīti. Protams, ka nederēja kā uzlieta, bija jāsaķīmiķo no vecās un jaunās vienu derīgu. Problēma bija tajā, ka pie kārbas savienojums bija gerai, bet otrajā pusē nebija. bija jāuztaisa, lai būtu pareizais štekeris, bet tas noveda pie tā, ka troses ārējais apvalks bija par garu, tad nu nācās to saīsināt par 2 cm. Saliku visu kopā un ceru, ka visam būtu jāstrādā. Kaut kā nesanāca pārbaudīt.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
06.11.2008

Aņuks par pazīstu:

Satiekās divi tipiņi. Viens otram saka:
Klausies, es tevi pazīstu!
Otrais atbild: Es gan tevi nezīstu.

:wink:

btw, šodien uzlikti ziemas ripuļi. Rīt vai parīt metināšu izpūtēju. Biju pacēlis auto augšā, a tur pirmajā savienojumā (manis metinātajā) tā laiš garām, ka stāvot uz vietas visas atgāzes salōnā trāpa. Būtu vēl tīrs benzīns jāosta, tad vēl būtu kaifs. Bet tas CO vai kā tur viņu, galīgi nav kaifīgs. :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
10.11.2008

Cik noprotu, tad manējam Passat, ir mainīts motors. Ielikts no Audi 100, kas nācis no Šveices. Motora kods HX. Hvz, kāpēc Šveicei nāca kaut kāds īpašs motors ar tiem pašiem 137Hp. Varbūt Šveicē bija prasības pēc izplūdes normām un tas motors bija aprīkots ar katalizatoru. Oriģināli man bija jābūt ar motora kodu JS, kas ir ar 120Zs.

Btw šodien arī kaut kas izdarīts. Salikts kopā panelis, kas bija izārdīts pēc spidometra trosītes maiņas. Kā arī sataisīju, degvielas rādītāju. Izrādījās ka mēlītei, kas kustās pa celiņu no kura tiek mērīts degvielas līmenis bija mazkontakts vienai ar otru. Līdz elkoņiem benzīnā, bet tagad viss strādā. :-)
Pa brīvdienām vēl paspēju 3 reizes pārmetināt un sametināt izpūtēju, kā arī aizšpaktelēju caurumus durvīs. :-) Šonedēļ beidzas slimības lapa. It kā viss ir gerai, tikai vēlreiz ir jāpārbauda atgāzes. :?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14.11.2008

Vakar nomainīju eļļu (5w40 Mobil), ielikts jauns termostats un rūsūdens dzeses sistēmā iemainīts pret antifrīzu.

Šorīt nosprāga instrumentu panelis. :evil: Rāda tikai ātrumu. Un kā gan nerādīt, ja piedziņa ir uz trosīti. Ā vēl taču strādā paneļa apgaismojums un digitālais pulkstenis. :lol: Moš kāds zin pateikt no kura gala sākt pētīt?

Vēlāk tajā pašā dienā:

Diemžēl nav neviena drošinātāja, kas atbildētu par instrumentu paneli. Un kaut kā ir tā, ka atkal tas atsāka strādāt, un tad atkal vairs nestrādājas un tad atkal strādāja. :)

Btw šodien ir iegūta jauna TA līdz nākamā gada 17. novembrim. :D Par prieku iedzēru dažu Tērvetniekus. URĀ! Esmu legāls. :twisted: Bet nu dēļ tā darbs pie Pasatj neapstājas. Cerams, ka rīt nokrāsošu aprūsējušās vietas.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

15.11.2008

Laps atkal vakars!

Šodien piešpaktelēju, nogruntēju, nokrāsoju un nolakoju defektainās vietas. Tagad auto ir nosacīti vienādā krāsā. Protams, ka plankumains. Varat saukt mani par Plankumiņu. :lol:

Bildes būs, kad pa dienu saule būs. ;)

18.11.2008
Pa ceļam uz laukiem tika konstatēts, kāpēc strādā/nestrādā instrumentu panelis. Ņemot nost to norāvu vienu vadiņu. Pataustoties gar paneļa aizmuguri sāk strādāt tas. Tā ka būs jāņem nost un jāmēģina salodēt.
Bet nu tagad dažas bildes ar "nokrāsoto" auto. Mākslas darbs šķūnīša apstākļos:

Ievietotais attēls

Konstatēju, ka uz špaktelēšanu un slīpēšanu pacietības man daudz nav. Moš vienkārši nestrādāju ar pareiziem instrumentiem. Bet nu ceru, ka kādu laiku turēsies mans raibulītis. :D
Ievietotais attēls

Bet nu visā visumā esmu apmierināts.

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Kaut kur bija pazudusi papīra līmlenta līdz ar to nekas neatlika, kā nokrāsot dažas vietas, kuras nevajadzēja krāsot. Bet nu esmu uzņēmības pilns ka notīrīšu, lai neizskatās tik ļoti laucinieciski. :D
Ievietotais attēls

Vismaz pagaidām ir doma, ka visas plastmasas uzlika un uzrakstus nokrāsošu melnā matētā krāsā, lai vairāk izceļas.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

20.11.2008

Kaut ko arī šovakar padarīju un sadarīju. Sačibināju pārplīsušo vadiņu. Tagad instrumentu panelis atkal strādā, bet pa ceļam pārstāja spidometrs rādīt. Laikam izkrita trosīte no ligzdas. Kaut kā tur tizli izdomāts, ka bez lauziena nevar ielikt iekšā. Rīt būs atkal jājauc vaļā.
Tad vēl tika konstatēts, ka sveces nebija pievilktas līdz ar to baisi slikti leca autiņš un arī eļļu dzina laukā pa sveču vietām. Visu satīrīju notīrīju, nodedzināju uzdegumu no svecēm un nu ir labi. Cerams, ka no rīta nebūs problēmas ar iedarbināšanu.
Vot lūk tā! 8)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
21.11.2008

pēc divu stundu sexa, atsāka strādāt arī spidometrs. tik tizli uztaisīts tur tas troses pasākums.... Beigās bija MakGaivera lenta jāņem talkā. Bet nu viss ir gerai!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

29.11.2008

Iestājās vakars uz ezera. Daži no Golfa/Sirocco testu apmeklētājiem man prom braucot dzirdēja čīkstošu skaņu no mana auto puses. Domāju, ka kāda siksna čīkst, bet nu laikam šis viss ir pārvēties par aprautu šāļu čīkstoņu. :roll:
Acīmredzot būs jāliek cic motors iekšā. Cik jau painteresējos prasa kādus 80Ls.. it kā nav daudz..

18.11.2008
Pa ceļam uz laukiem tika konstatēts, kāpēc strādā/nestrādā instrumentu panelis. Ņemot nost to norāvu vienu vadiņu. Pataustoties gar paneļa aizmuguri sāk strādāt tas. Tā ka būs jāņem nost un jāmēģina salodēt.
Bet nu tagad dažas bildes ar "nokrāsoto" auto. Mākslas darbs šķūnīša apstākļos:

Ievietotais attēls

Konstatēju, ka uz špaktelēšanu un slīpēšanu pacietības man daudz nav. Moš vienkārši nestrādāju ar pareiziem instrumentiem. Bet nu ceru, ka kādu laiku turēsies mans raibulītis.
Ievietotais attēls

Bet nu visā visumā esmu apmierināts.

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Kaut kur bija pazudusi papīra līmlenta līdz ar to nekas neatlika, kā nokrāsot dažas vietas, kuras nevajadzēja krāsot. Bet nu esmu uzņēmības pilns ka notīrīšu, lai neizskatās tik ļoti laucinieciski.
Ievietotais attēls

Vismaz pagaidām ir doma, ka visas plastmasas uzlika un uzrakstus nokrāsošu melnā matētā krāsā, lai vairāk izceļas.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

20.11.2008

Kaut ko arī šovakar padarīju un sadarīju. Sačibināju pārplīsušo vadiņu. Tagad instrumentu panelis atkal strādā, bet pa ceļam pārstāja spidometrs rādīt. Laikam izkrita trosīte no ligzdas. Kaut kā tur tizli izdomāts, ka bez lauziena nevar ielikt iekšā. Rīt būs atkal jājauc vaļā.
Tad vēl tika konstatēts, ka sveces nebija pievilktas līdz ar to baisi slikti leca autiņš un arī eļļu dzina laukā pa sveču vietām. Visu satīrīju notīrīju, nodedzināju uzdegumu no svecēm un nu ir labi. Cerams, ka no rīta nebūs problēmas ar iedarbināšanu.
Vot lūk tā! 8)

21.11.2008

pēc divu stundu sexa, atsāka strādāt arī spidometrs. tik tizli uztaisīts tur tas troses pasākums.... Beigās bija MakGaivera lenta jāņem talkā. :-) Bet nu viss ir gerai!

29.11.2008

Iestājās vakars uz ezera. Daži no Golfa/Sirocco testu apmeklētājiem man prom braucot dzirdēja čīkstošu skaņu no mana auto puses. Domāju, ka kāda siksna čīkst, bet nu laikam šis viss ir pārvēties par aprautu šāļu čīkstoņu.
Acīmredzot būs jāliek cic motors iekšā. Cik jau painteresējos prasa kādus 80Ls.. it kā nav daudz..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

02.12.2008

Šodien izjaucu motoru, konstatēju, ka šāles tomēr nebija aprautas, bet gan bija noķīlējis izspiedējgultnis. Bet tā kā motors ir jau izjaukts, tad tiks uztaisīta mazā kapitalka. ceru, ka 100Ls iebraukšu.

Dažas bildes:

Kārba jau noņemta vēl tik motors jādabū laukā:
Ievietotais attēls

Kārba riktīgi noaugusi ar dubļiem:
Ievietotais attēls

Džips ticis pie behas vasaras riepām. Labi, ka pagaidām laiks nav pārāk sāļš laukā un var paekspluatēt veco behu:
Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
03.12.2008

Šodien pabeidzu motoru līdz galam izjaukt un ir skaidrs, ka [censored]a tur. Respektīvi neatmaksājas tādai lamatai motora remontā 200Ls iegrūst. Rīt braucu pakaļ vienam citam motoram, kas pirms tika izņemts gājis lopā, bet nu tā kā tas atrodas Gaujā, tad ir paspējis dažas reizes ieņurkot tajā. Rīt savākšu atjaukšu vaļā un paskatīsies, moš nebūs nemaz tik slikti. A ko pa 10Ls neizdarīsi.

29.12.2008

Neliels updaikts:

Tika pa 10Ls iepirkts. Izjaukts, konstatēts, ka būs gerai.
Ar to tika izdarīts sekojošais:
Nohonēti cilidri
noslīpēts bloks
noslīpēta galva
noslīpēta un nopulēta kloķene
pieslīpēti vārsti

Šodien tika saņemtas tūkstošās rezervesdaļas priekš dzinēja tās kuras piedāvā tikai kā oriģināl daļas (visādas blīvītes un citi sīkumi). Pasūtīts tika caur http://www.handler.lv
Pie reizes tika ieķerti visādi sīkumi, kas nav saistīti ar motoru: plastmasas slīdvirsmas priekš taburetēm, rullīši bagažnieka pārklājam utt.

Visu citu ko varēju tika iepirkts iekš ApeMotors

Kaut ko jau esmu savācis kopā (vārsti un sadalene). Pārējo cerams, ka šodien sākšu likt kopā.

Vēl šodien tiks pasūtīts kārbai priekšējais blīvslēgs, kas arī kā izrādās nāk tikai oriģinālizpildījumā un pēc kataloga vipār VW netiek piedāvāts. Norakstot numuru un paguglējot tika konstatēts, ka tāds nāk iekšā arī Porsche kārbām. Tā ka tiks pasūtīts no Porsche.

Vēl tik jāatrod labās puses motora spilvens. Un tad jau būs stipri labāk.

BTW vai kāds zin kur var sprauslas (mehāniskās šprices) pārbaudīt? Pagaidām man ir 10 gab. un gribētos ielikt labākās no visām tām.. ja kas PM vai arī te pat varat sniegt atbildi.

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

08.01.2009

Lēnā garā vācam kopā. Augša apakša saskrūvēta. Gaidam vāka un kartera blīvi, kā arī vienu blīvgredzenu tosola štucerim un blīvslēgu kārbai. Vēl nav dabūts spilvens motoram. viens tāds galīgi nekāds.
Gribēju šodien kolektorus pieskrūvēt, bet tika konstatēts, ka vajadzēs izplūdniekam kontaktvirsmas noslīpēt, jo tādas aizdomīgas. Un tā atkal viss ievelkas. :-) Bet nu nebūs vēl pavasara puķes uzziedējušas, kad auto būs gatavs.

Un protams, vēl tās sprauslas jāparbauda.. uh...

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
19.01.2009

dižķibeles nav. Ir tik daudz darba, ka neatliek pietiekami daudz laika, lai riktīgi pieķertos klāt.
Bet šā vai tā kaut ko daram. Šodien dabūju ilgi gaidīto blīvslēgu kārbai. To arī nomainīju, kā arī uzstutēju izspiedējgultni.
Vēl šodien tika dabūts atpakaļ izplūdes kolektors , kas izrādījās ar plaisu un bikses. Plaisa tika aizmetināta un kopā ar biksēm tika nosfrēzētas kontaktvirsmas, lai nelaiž garām izplūdes gāzes.

Ievietotais attēls

Rīt ja sanāks laiks, skrūvēsim klāt un tad jau būtībā jāliek motors iekšā. Ak jā, vēl taču rokas nav aizsniegušās, lai nopirktu motora spilvenu un pāris blīves.

31.01.2009

Sen neesmu ar sevi runājis :-)

Motors laikam tā kā saskrūvēts un gatavs iekšā mesties. Cerams, rīt sanāks.

Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

01.02.2009

Šodien beidzot motors un kārba ir iekšā. Kaut kā izdevās iebāzt abus divus reizē.. Bet bija jānes upuri. Nolauzu bloķu vakuumniekam vienu trubiņu.. un arī bija jānoskrūvē priekšējais šķīvis nost. tagad būs jādomā kā to atpakaļ pielikt, jo vietas tur gaužām maz. Izskatās, ka būs jāņem bamperis nost. Bet tas jau viegli. Esmu jau pa šiem dažiem mēnešiem, kopš man šis dranduļets pieder to ņēmis nost un virsū vairākas reizes.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14.02.2009

Auto tā kā savākts vēl tikai izpūtējs jāpieliek. pamēģināju pielaist, bet nelec. Pamērīja degvielas sūkņa spiedienu un laikam tur būs vaina... Nu nekas, turpinam cīnīties. 8)

16.02.2009

Nu tad beidzot Pasāts tika atkal iedarbināts. Bet jāved regulēt stipri pārlejas. Šodien tika ielikts jauns benzīna sūknis un vēlreiz pārbaudīts sadalenes, kloķenes un sadalītāja stāvoklis. Bija jāievieš dažas nianses.

Secinājums tāds, ka tik ilgi mašīnu nedrīkst taisīt. :-D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
17.02.2009

btw Pasats rūc. Saregulēja visu ko vajag, tikai uzradās jauna problēma. No stāvēšanas radiatoram antifrīzu laiž gar bačoku savienojumu vietām. bļin! :evil:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
18.02.2009

Urā! Pasāts atkal ierindā. Pagāja tikai 3 ar pus mēneši. :-)

Vēl tik daži sīkumi jāsakopj. Viens no tiem sataisīt, atpakaļ gaitas lukturi degtu. Ir aizdomas par slēdzi, bet tas atrodas tādā pakaļā, kur saule nekad nespīd. Vajag mazas meitenītes rociņas, lai tur tiktu klāt.

Radiatora jautājums tika atrisināts ar jauna nopirkšanu. Taisāms vecais ķīnietis vairs nebija. Interesanti ir tas, ka Pasātam der tas no Audi 80. Drusku trubas stāv savādāk un ir viena lieka trubiņa, kuru vajag nobloķēt. Bet interesantākais ir tas, ka Pasāta oriģinālais radiators maksā ~150Ls, bet no Audi 50Ls!!!!! Vājprāc!!! Labi, ka ir vietas, kur var dabūt lietas pa vairumcenām. Līdz ar to par Nissens radiatoru samaksāju nieka 34.45Ls ;-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
19.02.2009

Kur nu frēzēt. Vajag piebraukt to KV motoru. Savādāk atkal sanāks šmuce. Pagaidām īsti vēl neiet.
Būtībā secinājumi no remonta ir divi. Dranduļets izbeidzās no tā, ka degvielas sūknis izbeidzās. Respektīvi deva laukā tikai 4.5bar nevis paredzētos 5.x, kas nepieciešami, lai mehāniskā šprices sistēma normāli darboties, kā arī visu pasākumu riktīgi sarežģīja noķīlējušais sajūga izspiedējgultnis, kas ar savu dziedāšanu lika domāt, ka ir aprautas šāles. Bet nu enivej, izjaucot veco motoru varēja redzēt, ka kapi tur vien ir.
Un projekts nekāds šis nav, bet kapitāls remonts.

Paisums, tas ir tur, kur ir draugu/paziņu būšana.

21.02.2009

Bļin sataisījos ar Pasatj braukt uz kalnu pasnovot. Iebraucu Statoil'ā nomazgāt lukturus un logus, tikmēr pārplīsa viena ūdens truba. :evil:

Labi, ka vēl pie mājas. Tā ar tagad sēžu mājās un gaidu, kad alus atdzisīs. :ball:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
22.02.2009

Truba nomainīta. Tika Autogrosā piemeklēta kaut kāda, kas izrādījās vēl labāka nekā oriģinālā, ka šķita nedaudz par īsu.
Auto atkal brauc, bet nu kaut kā tomēr man tas spiediens trubās nepatīk pēc atvilkšanas... :?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
28.02.2009

Šodien tika aizmugurē jauni amīši uzlikti. Vienīgi izbraukt īpaši tālu gan nesanāca. Laikam liekot tos tika viena pakaļējā pussas izrauta, līdz ar to nesaslēdzot bloķus auto uz priekšu neksust Tā kā jau darbnīca tika aizvērta ciet, tad rīt braukšu likt pusasi atpakaļ vietā.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
01.03.2009

Nu, tā. Tik tiešām pusass bija izlīdusi laukā. Ielikām atpakaļ vietā, kā arī pieinstalējām degvlielas spiediena akumulatoru. It kā pat šķiet, ka labāk sāka iet. Cerams, ka tas tā arī ir.

01.05.2009

Ievietotais attēls

18.06.2009

Tiek kaut kas darīts arī ar Pasātu.

Tika aizvests uz regulēšanu, jo sāka raustīties. Izrādījās, ka iepriekš bija uzlikts rotors bez pretestības kā rezultātā tika nosvilināts kontakts sadalītāja vāciņā...
Tagad tika uzlikti jauni BERU izstrādājumi, kā arī samainītas sprauslas vietām, lai vienmērīgāk špricē. Auto atkal darbojas labi. Pa Jāņiem braukšu lielajā braucienā pa Latvijas ārēm un nobāzēšos Piebalgas pusē.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
19.09.2009

Vakar kaut ko drusku paņēmos gar Pasātu.

Nomainīju beigto loga pacēlāja mehānismu. Trosīte kaut kur ne tur sāka staigāt. Izrādās, ka jaunu mehānismu var nopirkt par 5.29Ls. Turklāt vācu ražojumu. Kā izrādās, tad logu mehānisms bija tāds pats kā līdzīgu gadu Golfiem un Polo.

Pie reizes paskatījos, kāpēc nestrādā elektro spogulis. Bija nopuvis viens vadiņš. Lai gan tas ļoti daudz nepalīdzēja, jo šķiet, ka viss mehānisms savu laiku ir jau nostrādājis. Tad vēl konstatēju, ka spogulim ir arī apsilde, kurai ar viens kontakts bija nopuvis. Piemeistaroju klāt pāreju un vualā! apsilde strādā. Vēl tik jāapskatās, kas ir ar otru spoguli. Bet tā vai šā nopirkšu jaunus sfēriskos spoguļus, jo šajos parastajos maziņajos neko daudz nevar redzēt.

11.10.2009

Šo to ņemos gan Pasātu un gatavoju ziemai. Pa šo nedēļu tika sataisīts pakaļloga tīrītājs. Galu galā izrādījās beigts pārslēgs pie stūres. Iegādājos jaunu pa ~12Ls nomainīju un viss kārtībā. Pirms tam gan izjaucu mehānismu un riktīgi saeļļoju lai viss strādātu labi. Un tā ar ir.
Atkārtoti tika nomanīts šofera puses loga pacēlāj mehānisms. Tikko biju vienu jau nomainījis, bet tam nezkādēļ trosīte no uztinēja bija nolekusi. Varbūt kaut kas tajā mehānismā ir jādara pēc uzlikšanas? Varbūt kaut kā jānospriego tā trosīte, jo aizvērtā stāvoklī trosīte nav vairs nostiepta... :?

15.10.2009

Uzliktas šipenes un nomazgāts auto. Vienreiz pa gadu, taču ir jānomazgā.
Vispār ļoti pateicīga krāsa mašīnai. Kad mazgā, tad paliek tikai gaišāka krāsa.

Tad vēl nopirkta jauna gofra, kura tik tiešām izskatās kā jauna. Rīt mēģinās uzlikt. Moš paliks labāk. :-)

16.10.2009

Šodien dabūju TA 9ņus 2niekus!!!!

4ri no tiem par priekšējo plauktu buksēm. man jau domāt, ka neizskatās tās nemaz tik slikti.
2vus par kreisās puses lukturi un miglinieku. Tipa par augstu spīd.
1nu par nenostiprinātu kreisās puses lukturi, kuru ar varu izkustināja TA vecis. spieda kamēr izspieda no vietas. tur pat TA telpās atspiedu atpakaļ.
1nu par CO.
un vēl 1nu par stipri korodējušām bremžu trubiņām.

ilgi un dikti staigāja un mēģināja pie kaut kā piesieties. tā ka drāž pa riktīgo.

Tā ka būs ko darīt. :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
18.11.2009

Vakar 4ri 2nieki novērsti. Patiesībā nebija nekādas vainas tām plauktu buksēm. Bet nu ja nu piesējās, tad jānomaina bija. Ar ārā dabūšanu bija nedaudz problēmas. Tā kā ar presi netiek klāt, lai izpresētu, tad bija no sākuma jāizdedzina gumijas daļa laukā un tad ar pneimatisko āmūrīti tika izdauzīta ārējā dzelzs aploda. Iepresēt atpakaļ gan izdevās ar presi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
19.11.2009

Pirms kāda laika biju TA. Pie viena no punktiem bija sarūsējušas aizmugurējās bremžu trubiņas. Mainot tās, nomērīju bremžu disku plānumu. Aizmugurē sanāca -3mm no minimuma un priekšā -2mm no minimuma. Paskatījos cik diski priekš manējā maksā un nolēmu uztaisīt "nelielu" bremžu remontu.
Galu galā, kas sākās ar lūk šo:
Ievietotais attēls

Beidzās ar:
Jauniem bremžu diskiem priekšā no Lemforder un Ferodo Thermo quiet bremžu klučiem. Diemžēl EBC bremžu uzlikas nebija uz vietas
Ievietotais attēls

Un aizmugurē Graf bremžu diski un EBC melnie bremžu kluči:
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Tā kā man sirdsapziņa neļāva neko nedarīt ar bremžu skavām, tad tās tika izjauktas, notīrītas ar drāšu ripu, nokrāsoti divās kārtās ar krāsniņu krāsu, kas tur augstas temperatūras un nomainītas visas gumijas manžetes. Tā ka ceru, ka šim pasātam, šis bremžu remonts būs pēdējais. :-)

Pie reizes man vēl neiepatikās mans izpūtējs, kuram pakaļējais bundulis bija tāds nekāds, lai gan TA par to nepiesējās. Tā kā esmu tāds kā bezdarbnieks, tad izejmateriālus "jaunajam" izpūtējam meklēju, tur pat pie stūra servisam, kurā ņemos. Kaudzē, kur tiek izmesti laukā visi nederīgie izpūtēji. :-) Tika atrasts diezgan labs pakaļējais bundulis no Mitsubishi Eclipse. Piemērot, tā lai būtu smuki, īsti nevietā sanāca tas bundulis zem pasāta grīdas, pārāk lanžeronā dūrās, ja gribēja, lai izplūdes spīdīgās izejas stāvētu tā smukāk. Bet par laimi, tās izejas atdalījās no bunduļa un es tās varēju pagriezt otrādāk un piemetināt, tā, ka budnuli varēju novirzīt prom no lanžerona. :-) Vēl tika atrasta kāda truba arī no tā paša Mitsubishi, kā reiz atbilda manas oriģinālās izplūdes lielumam (51mm). Un tad vēl tika atrasts, tiesa gan ne izmest, bet nosacīti nevajadzīgi nomainīts katalizators ar pareizo izejas un ieejas diametru un plakanumu, kas arī tika veiksmīgi iemetināts visā šajā izplūdē, kura tika salipināta kopā no 11!! gabaliem. :-)
Metinot iekšā katalizatoru un necauru bunduli biju cerējis uz klusāku skaņu, nekā bija ar cauro bunduli. Bet nekā... Skaņa izrādījās stipri vien skaļāka, bet teikšu, ka sportiskāka. 8) Pagaidām ir ok.
Ievietotais attēls

01.01.2010

4x4 sveicieni jaunajā gadā!

Pa brīvdienām nedaudz paņēmos ar savējo tīģeri pa Smiltenes pusi. Tā ka līkumainajos lauku ceļos diezko labi šķērsām nemetās, tad vairāk padarbojos ar bezceļu iekarošanu. Varu teikt, ka cepuri nost Syncro. Ja vēl bloķus saslēdz, tad var sanākt kā tajā teicienā, par jo krutāks džips, jo tālāk pēc traktora jāiet.
Auzās bez palīga nebraucu. Pirms braucām vēl pārbaudīju vai striķis ir līdzi. Bet nu nevienu brīdi neradās vajadzība pēc tā.
Ievietotais attēls

Jūra līdz ceļiem
Ievietotais attēls

Nākamajā dienā viens pats jau devos sirojumos un atradu vienu otru stāvu kalniņu, kurā i uzbraucu i nobraucu bez excesiem
Ievietotais attēls

....

Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
21.02.2010

Tad vēl Pasāts bija savā stihijā iebraucis Mangaļsalā. Viens Cherokee īpašnieks nevarēja saprast, kā te tāds sūds nokļuvis, jo iebrauktas divas rises un pa tām tikai džipeļi braukuši.

Atpakaļ ceļā redzēju šo ceļa malā iebuksējušu. Palīdzību nepiedāvāju, jo apkārt gan stūmēji gozējās, gad LC blisinājās braukt vai nebraukt mežā iekšā.

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 17:54

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#3 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 17:44

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
15.09.2010

Nu ko? Liekam jaunu bildi iekšā.

Kā sacīt jāsaka: "Lieta bija vakarā, darīt nebija ko šajā sakarā"
vai arī: taisi ragavas vasarā, ratus ziemā, bet sanāk kā parasti viss otrādāk.

Vasara bija karsta, tad nebija vaļas ko darīt, tad bija jāsagaida rudens, lai visu situāciju tikai sarežģītu. Īsāk sakot, tā kā sola bargu ziemu un ļoti negribējās, ka pēc ziemas šis pilnpiedziņas grēks pa taisno aizietu uz Tolmetu, tad bija šai lietai jāķeras nopietni klāt. Tā kā skrūvēt man patīk un ja taisa, tad ar ērtībām, tad tika izlemts, ka jājauc laukā līdz kaulam šis mans Syncro pasākums un jāsametina tā riktīgi, lai kādām dažām ziemām vēl pietiek ko patrenkāt.
Tā kā laika darba dienās man nav un ārā ātri jau paliek tumšs, tad atliek vien nedēļas nogales, kad paņemties gar auto.

Pa pāris nedēļas nogalēm auto tapa lūk šāds
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Tā kā mētājās man garažā krievu laiku auto apgāžamais, tad tas tika pielāgots Passātam kā arī Pasāts tika pielāgots tiem.
Ievietotais attēls

Principā auto ir palicis ar bremžu un degvielas trubiņām, kas apmetot auto uz sāniem arī tiks noņemtas nost, durvīm, lai saturīgāks tas pasākums, apstiklojuma un griestu apšuvuma, bet no tā mēs ar tiksim vaļā.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Atradu vienu jaunu caurumu grīdā
Ievietotais attēls

Un vēl dažus acīmredzamos caurumus
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Tā kā lietus laikā diezgan pludoja grīda, tad intensīvi tika meklēts iemesls. Un tikai paurbinot ar skrūvjgriezi plauktā kur stiprinās krāsniņa zem skaņas un vibro izolācijas tika atrasti anormāli Ozōna caurumi...
Ievietotais attēls

Visvairāk mani uz šādu izjaukšanu pamudināja rūsas pleķi no vitāli svarīgajām virsbūves savienojuma vietām.
Ievietotais attēls

izrādās, ka kāds ir arī bliezis to auto. Bet šajā sakarā neko nedarīšu. Nav nepieciešamības.
Ievietotais attēls

Šī rūsa škiet man radīs vislielāko piņķeri. Būs jāmetina jaunas ausis...
Ievietotais attēls

Tad vēl ir šādi caurumi, kur fleksis un jauns bleķis būs labākais drauks
Ievietotais attēls

Daudz bleķu tika noņemts un vēl vairāk plastmasas.

Ievietotais attēls

Šodien tā laicīgi paspēju telti uzsliet, pirms sākās aizkavējies ilglaicīgais lietus.
Ievietotais attēls

Paldies Xpload par aizdoto smilšustrūklas aparātu. Ar to mēģināšu paātrināt tīrīšanas procesu. Tika jau nedaudz iemēģināts. Būs ok.

Pa vidu vēl mehāniskās šprices vietā tiks likts Mega Squirts, tā kā viens lieks bloks man mētājas. Tad vēl kompensatori jānomaina, jo grab kā traki.

Nu tad man veiksmi un izturību, līdz novembrim, lai paspētu uz ziemu savest atkal līdz braucamam stāvoklim!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
27.09.2010

nekāds smukums netiek taisīts. Tiek darīts tikai tik daudz, lai vēl dažas ziemas var ar šo auto pagāzt.

Tā kā nekas nestāv uz vietas, tad pa šo laiku šis tas ir jau sadarīts. Laiciņš bija ārā jauks līdz ar to darbi arī virzījās uz priekšu.

No sākuma tika izgraisītas rūsas vietas. Sanāca diezgan pagraizīt

Ievietotais attēls

Diezgan daudz cauru vietu pa kurām tad salonā tecēja lietus ūdens
Ievietotais attēls

Lanžeroni ar nekādi vakarējie, ja rūsē tad rūsē. Neies jau atpalikt no pārējā auto :lol: Bermudu trīstūris
Ievietotais attēls

otra puse arī neatpaliek. neies taču kaunā krist!
Ievietotais attēls

Salōnā lielākie caurumi tika nolikvidēti jau pirms pāris gadiem, bet šie kas bija paslēpušies aiz visādām plastmasām, gan bija savairojušies. Tiesa gan šo pusi tikai no ārpuses jau metināju pirms tiem pāris gadiem...
Ievietotais attēls

Viss iesākumam tika sasmērēts ar rūsas pārveidotāju, lai pagrauž to brūno cepumu
Ievietotais attēls

Pēc nedēļa ķērāmies klāt čirkstināšanai. Kad auto apgāzīšu uz sāniem, tad sametināšu lanžeronus arī no apakšas. Vakar rūpīgākā izpētē tika vēl caurumiņi atrasti tajos
Ievietotais attēls

Plauktiņš ar aizmetināts. papildus drošībai šeit visu nosmērēšu ar kādu biezāku ūdens necaurlaidīgu smāķi
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Bermuda trīsstūris ar aizlāpīts
Ievietotais attēls

Otra puse arī čirk, čirk.
Ievietotais attēls

Pakaļējā arka ar gandrīz visa sametināta. Palika pāris caurumu, kur no iekšas īsti nevar tikt klāt. tie tiks no ārpuses aizmetināti.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Visam atkal pāri ar rūsas pārveidotāju. Cerams, ka izdosies atdzīvināt smilšustrūklu un tad visas šīs vietas notīrīs ar to. Attaukos, pa virsu grunti un kādu smāķi.

04.11.2010

Brīvdienas atkal pagāja Syncro zīmē. Šis tas tika ar izdarīts.

Sestdienā ar smiltīm tika aptīrītas vietas, kuras paredzētas noklāt ar grunteni. Pēc tīrīšanas tika noiets pāri ar atšķaidītāju, lai gruntene labāk turas klāt. Un tad nogruntēts. Pēc grunts likšu virsū kaut kādu mastiku. Domāju, ka vairāk neko nedarīšu. Pāris gadiem pietiks.

Pēc gruntēšanas auto tika sagāzts uz sāniem, lai var tikt klāt apakšai. Apakšā tika paliktas pāris riepas uz kurām viss pasākums tika piestutēts
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Apakšā nekā diži traģiska neatradu. Izņemto labo arku, kur vēl būs ar metināmo jāpiestrādā. Ir šur tādi nelieli caurumiņi, tos diezgan vienkārši aizmetināsim.
Ievietotais attēls

Pakaļējā labā arka
Ievietotais attēls

Pie reizes tika nogriesti nost visi liekie kronšteini, kuri vairs netiek izmantoti
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Svētdien visu dienu ar flexi rokās. Vēl tagad man pirkstu gali notirpuši. :-s Cik nu laiks ļāva un rosība satīrīju rūsainās vietas un pēc tam ar rūsas pārveidotāju pa virsu. Principā vajadzētu vēl kādas trīs pilnas dienas, lai auto varētu atkal uz ratiem likt virsū. Cerams, ka nākamās brīvdienas būs vismaz tik labas kā šīs.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 18:02

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#4 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 17:47

25.12.2010

Priecīgus svētkus!

Sen neesmu neko jaunu rakstījis, bet tas nenozīmē, ka nekas nenotiekas. Patiesībā sakot diemžēl vēl viss notiekas.. :cry: Quattro laiks iet pilnā sparā, ceļi paliek ar vien neizbraucamāki priekš bezpiedziņām, bet mans Syncro vēl joprojām gavē.. :angryfire:

It kā nekā daudz vairs nav palicis, bet praktiski visa šī padarīšana ir viena liela pārbūve/būvēšana no jauna ar 100 dažādām lietiņām. "Pateicoties" auto vecumam daudzi mezgli ir izgājuši no ierindas - pārsvarā sarūsējuši un prasās pēc to nomaiņas. Tiesa gan daudzas no tām lietām vai nu vairs nav dabūjamas un nav nekādas jēgas skraidīt pa šrotiem un meklēt kādu veselu, bet arī maksā diezgan padaudz, lai pirktu jaunas. Tad neatliek nekā cita, ka pašam vai Sašam uztaisīt tās jaunas.

Dotajā brīdī pamazām lieku kopā salonu un ceru, jau nākamnedēļ auto iedarbināt. Jāieštellē vietā radiators un jāsalej visi šķidrumi.

Labi, tagad pie ilustrētās zinātnes. :\m/:

Teicu vai neteicu, bet auto tiek aprīkots ar MegaSquirt motora vadību. Mehāniskā šprice bija apnikusi līdz kaklam, turklāt mētājās plauktā lieks vadības bloks, kuru grēks bija neizmantot.
Ievietotais attēls

Tika uztaisīta un 2x pārtaisīta degvielas sliede. Bija dažas nianses, kuru dēļ tas bija jāizdara. Šāds nošķelts gals bija nepieciešams, jo savā setup'ā izmantoju turbo Audi ieplūdes kolektoru, kura droselei ir viens nevis divi "taurentiņi". Ar diviem MS nevar saprast, cik tad daudz ir pavērta drosele.
Ievietotais attēls

Motortelpā vēl neliels bardaks
Ievietotais attēls

Spiediena regulētāju ņēmu no BMW, jo to vēlāk ir viegli nomainīt, ja nu tas iziet no ierindas. Un kā nekā pats vairāk ņemos gar šīm pakaļpiedziņām.
Ievietotais attēls

Kura pakaļa izdomāja, ka ieplūde un izplūde jāliek vienā pusē.. #-o Kaut kāds aizsargs starp kolektoriem kādreiz ir bijis, jauns maksā daudz, bet laika jaunu "izgudrot" tā lai negrabētu man pagaidām nav, tad izdomāju nolīmēt ieplūdnieku ar vairākām kārtām follija lentas. Ceru, ka kaut kādu karstumu tas atgrūdīs.
Ievietotais attēls

Single butterfly drosele ar piemeistarotu potenciometru no BMW m50 motora
Ievietotais attēls

Custom made kronšteins. Vēl tik tas caurums jāaiztaisa ciet
Ievietotais attēls

Gaisa temperatūras devēju ievietoju kādā citā ieplūdnieka caurumā. Iegāja un pieskrūvējās ļoti zolīdi. Vajadzēja tik papildus blīvgumiju uzlikt, lai noblīvējas. Attēlos redzamās izejas tiks izmantotas bremžu vakuumniekam, tukšgaitas vārstam un dažādām vakuumu alkstošām ierīcēm
Ievietotais attēls

Principā kolektoru lieku jau virsū, nav ko tur vairs mērīt un pārmērīt. Viss būs gerai.
Tā kā tirgoju dažādus silikona savienojumus, tad laicīgi izdomāju, kādus līkumus un citus savienojumus man vajadzēs un tādus ar pasūtīju. Lēti nav, bet aiztaupa laiku skraidot pa šrotiem un meklējot kaut ko vecu un ļoti iespējams nepiemērotu.
Ievietotais attēls

Atradu kādu caurumu virsbūvē uz salonu, ko ar lielu prieku izmantoju MS vadu izvilkšanai. Pagaidām visi vadi bez papildus izolācijas, jo vēl neesmu 100% pārliecināts par nepieciešamajiem garumiem un izvietojumu. Viss tiks sakopts vēlāk, kad auto rūks
Ievietotais attēls

Sen jau gribēju, bet nu beidzot sanāca izdevība nomainīt plug&play izpūtēja savienojumu pret normālu flanču variantu
Ievietotais attēls

Visas vietas, kur ir kādi vakuuma savienojumi, esošās sakaltušās gumijas trubiņas tika nomainītas pret silikona trubiņām
Ievietotais attēls

Klusā daba. Auto tika pie jaunām bremžu un degvielas sistēmu maģistrālēm. Vecās bija jau savus barelus pārpumpējušas
Ievietotais attēls

Visa auto jaukšana sākās ar to, ka braucot pārplīsa viena no bāku saturošām štropēm. :lol: Tika uztaisītas jaunas no nerūsējošā tērauda ar jauniem stirinājumiem
Ievietotais attēls

Auto tika aplaimots ar jaunām rocenes trosītēm. Vecās bija bez 5min pārrūsējušas. Bet.. izpalīdzīgs eparts.lv darbinieks ar veiklu ziņu man "iesmērēja" bezpiedziņas Pasāta trosītes, kuras ir garākas un atbalsta stiprinājumi tām atrodas citā vietā.
Acis darba izbijās, rokas darba nebijās, un tika uztaisīts jauns atbalsta kronšteins piemērotākā vietā. :)
Ievietotais attēls

Laika gaitā ir iepirkti ntie VDO mērīkļi no dažādiem Audi, bet tikai nessen dabūji arī pašus devējus, kas nu man ļauj šīs mērierīces arī pieslēgt
Eļļas spiedienam. Lejā vēl pieslēgts mehāniskais manometrs, lai pārbaudītu motora eļļas spiedienu
Ievietotais attēls

Dzesēšanas sistēmai nu ir trīs devēji: mērierīcei panelī, mērierīcei VDO un trešais priekš MS vadības
Ievietotais attēls

Klusā daba salonā. rīt likšu paneli vietā
Ievietotais attēls

MS vadības gateway salona pusē
Ievietotais attēls

MS bardaks. Pa labi MS bloks, kas ir "iemānīts" ABS vadības bloka korpusā. Ļoti kompakti turklāt dēļ normāla izmēra štekera ir iespēja savienot ar normāla izmēra vadiem
Ievietotais attēls

Noliktava, kurā tiek glabātas detaļas, kuras drīzumā tiks izmantotas. Pārējās mētājas kā nu kura kurā vietā :lol: Jau tagad dažas detaļas ir aizgājušas uz nezināmām mājām un jūtu vēl, ka daudz detaļu paliks pāri :lol:
Ievietotais attēls

Nedaudz biju nolohojies ar pedāļu boxu. Noņēmu no auto to kā pēdējo, bet uzstūķēt vietā to izdomāju arī kā pēdējo. Tas ne kas ka cieši pa labi krāsniņa, bet pa kreisi drošinātāju bloks. Bet tam visam šķiet būs viens pluss. Jaucot boxu laukā pa sastāvdaļām, lai to varētu iebāzt atpakaļ vietā pamanīju, ka ļoti ir izdilusi sajūga cilindrīša štoka savienojuma vieta. Jau labu laiku, izjutu problēmas ar to, ka ar vien dziļāk cauri grīdai jāspiež sajūga pedālis, lai pārslēgtu ātrumus. Paša sajūga apskate neko sliktu neuzrādīja, tā ka ceru, ka šis būs tas īstais iemesls. Izdilums tika aizmetināts ciet un nu ceru, ka viss būs gerai. [-o<
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Rīt ir atkal jauna diena. Tā kā turpinam rosīties.
Vajadzētu vēl šogad skati iziet, lai nav jāsamaksā gada nodoklis uzreiz pa diviem gadiem.. Bet no otras puses skatoties nevajadzēs maksāt nākamgad. :mrgreen:

24.02.2011

Esam tā kā iegājuši finiša taisnē. Viss tiek aktīvi vākts kopā. Īsumā - auto vairs nav stumjams, bet pats brauc! [-o<

Bet lai tiktu līdz legālai braukšanai jāsavāc auto vēl kopā. Kas arī intensīvi tiek darīts.

Tātad, kas tad ir paveikts:
* auto ir iedarbināts. tagad jāsauc GintsK, lai uztaisa tūnējumu TA vajadzībām un pēc tam jau varēsim saregulēt kā nākas.

Lēnā garā tiek mainītas visas iespējamās (saprāta robežās) trubiņas uz silikona. Tai skaitā arī bremžu vakuuma trubiņa tika nomainīta uz tādu:
Ievietotais attēls

Salōna grīda tika izsmērēta ar kaut kādu nežūstošu padomju laiku smāķi, pa virsu uzlikts stiklašķiedras audums, lai lielumus sasūc tajā un pārklāts ar plāno plēvi, lai nespiežas cauri virspaklājam. Viss tur ir tik ķēpīgi, ka vienkārši negribēsies vairs rūsu meklēt. Domāju, ka vairāk arī nevajadzēs.
Ievietotais attēls

Daži tuvplāni:
Ievietotais attēls

Backseat driver'i jau var iekārtoties
Ievietotais attēls

95% MS vadi jau saīsināti, atradīšu vietu kur pielikt un tad visu pārējo noīsinās un salodēs (pirms diviem gadiem savā behā solījos salodēt vadus.... uzminiet, vai ir jau salodēti? Daļa no nepievienotiem vadiem ir uz 4 VDO devējiem. Uzliks paneļa apakšu tad redzēs cik garus vajag. Būs man Voltmetrs, Ūdens un Eļļas temperatūra un Eļļas spiediens.
Ievietotais attēls

Tā kā oriģinālā izolācija jau bija sadalījusies un tika izmesta pirms pāris gadiem, tad lai paklājs nekarātos kā lupata, starp plēvi un virspaklāju tika ieklāts kaut kāds izolējošais materiāls. Diemžēl bija nedaudz par īsu. Aizmugurei nepietika. Apē materiāls bija arī beidzies, tā ka gaidam pievedumu un tad papildināsim. Pie reizes būs arī siltāk un moš klusāk.
Ievietotais attēls

Nu jau kā pie cilvēkiem.
Ievietotais attēls

Ir uzsūtīta konsole priekš Recaro krēsliem. Kad atnāks, tad likšu iekšā Recaro aftermarketu ar apsildi un visādām tur pumpēšanas uzpariktēm.
Ievietotais attēls

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 18:03

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#5 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 17:50

25.02.2011

Tā kā galīgi nebiju apmierināts ar oriģinālajām atsperēm, kas droši vien laika gaitā bija nosēdušās, tad, pēc "ekspertu" ieteikumiem, tika iegādātas atsperes no pirmās paaudzes Ford Scorpio (lielmotori). Ar nelielām modifikācijām tās nu ir uzliktas. Bet būs jāpārliek, jo nepareizi saliku. Respektīvi uz šašlika iesma nesadūru detaļas pareizajā secībā. Nekas, rokas ir ievingrinātas, tā ka tik vien cik pāris stundu darbs. Jau mazu līkumu izbraucu un bija diezgan pacieti. Bet tad jau sakrāmēs visu salonu, pamperus un citas trūkstošās detaļas, un tad jau redzēs. Ja nepatiks, tad klausīšu aizokeāna ekspertus, kas saka, ka jāliek atsperes no Passat B3. Biju iedvesmojies no lūk šī video:
http://www.youtube.com/watch?v=EZaqTEBuf1A&feature

Nu tad pie krāsainās lietas.

Pa kreisi Passat, pa labi Ford Scorpio. Ņemam vērā, ka Fordam tas ir 6 cilindru motors.
Ievietotais attēls

Vietējie eksperti aizmirsa pateikt, ka būtu tā kā vai nu jāmodificē atbalsta šķīvītis, atsperes vijums, vai nu kā es izdomāju Passat atbalsta šķīvītis jāaizvieto ar tā paša Forda atbalstu, jo savādāk atspere pārlēks pāri šķīvīša malai.
Ford astpere ar Passat šķīvīti
Ievietotais attēls

Ford atspere ar dzimto šķīvīti
Ievietotais attēls

Passat šķīvis pa kreisi, Ford pa labi
Ievietotais attēls

Tā kā Ford sķīvim bija par lielu caurums, tad tas tika uztaisīts mazāks. Tika piemetināta pabieza pareizā izmēra šaiba.
Ievietotais attēls

Pēc formas līdzīgi un pēc augstuma arī
Ievietotais attēls

Lūk šeit jau feiluris redzams. Bija jāuzliek atbalsta gumija ar visu atbalsta gultnīti un tikai tad jāskrūvē šis uzgrieznis.... Tā ir ka auto pirms pusgada izjauc un tad mēģina kaut kā salikt kopā. Nemaz nerunājot par to, ko darīt ar pāri palikušajām detaļām. :lol:
Ievietotais attēls

Vismaz pašlaik priekša ir vienā līmenī ar pakaļu. Savādāk mani te viens otrs sēdinātās mašīnas īpašnieks varēja apskaust par priekšas sēdinājumu :lol:
Ievietotais attēls

Ye, beibī!
Ievietotais attēls

Pricipā šonedēļ plānots pabeigt auto par kādiem 98%. Nākamnedēļ aicinam GintsK, lai pieregulē TA normatīviem un aidā uz skati. Ir jau aizdomas, par ko mani mēģinās neizlaist... 8-[ Bet tad jau manīs.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
28.02.2011

Ražīga nedēļas nogale! Šis tas izdarīts. 8)

Tiem kas seko šim seriālam atceras, ka iepriekšējā sērija beidzās ar to, ka galvenā varoņa pavēlnieks nāca pie saprašanas, ka "produkti" uz iesma (amja štoka) bija nepareizi sadurti, līdz ar ko vajadzēja visu vēlreiz izjaukt un sadurt pareizi. Tas ar tika izdarīts, bet ne bez papildus modifikācijām. :argue2:

Nu tad par visu pēc kārtas.

Viss tika atkal izjaukt laukā, savērts iesms pareizā secībā, bet radās jauna problēma. Pateicoties Forda ragainajam atbalsta šķīvīša profilam Pasāta atbalsta gumija nevarēja brīvi kustēties, lai grozot stūri nekas neķertos
Ievietotais attēls

Papētot tuvāk nonācu pie slēdziena, ka vienkāršākais variants tikt vaļā no šiem nelīdzenumiem būtu tos "iegremdēt" tādā veidā izlīdzinot virsmu. Tādat zāģējam vaļā ragus
Ievietotais attēls

Un gremdējam iekšā
Ievietotais attēls

Pamazām metinam ciet un uzreiz skatamies, lai no abām pusēm nebūtu problēmas salikt pieguļošās detaļas
Ievietotais attēls

Nelīdzenumus aplīpējam
Ievietotais attēls

Visu saliekam kopā un rezultāts ir vairāk nekā ok. Protams, varējām vēl to visu nokrāsot, bet uz šādām izvirtībām nesacēlās. :mrgreen:
Ievietotais attēls

Nākamajā dienā Pasāts tika pie saviem spārniem buferiem un citām dekoratīvajām daļām un kopumā tas tagad izskatās lūk šādi. Esmu apmierināts ar augstumu. Izbraucu pa teritoriju arī kādu līkumu un ir daudz maz ok arī atsperu stingrība. Tā ka būs gerai!
Ievietotais attēls

Pa vidam tika padarītas arī citas lietas. Sāku ar to, ka sataisīju vadus priekš mērierīcēm
Ievietotais attēls

Un cik nu izskatās viss arī strādā. Vienīgā problēmiņa ir iztrūkstošas divas apgaismojuma patronas no VDO mērierīcēm. Ja nu kāds zin kur var dabūt tādas, tad PM
Ievietotais attēls

Tā kā ar kōniskiem filtriem negribēju ķēpāties, tad tika pieņemts lēmums visu šo motoram paredzētā gaisa paņemšanu salikt standarta gaisa filtra kastē. No lietotāja Tatinsh uzzināju, ka šim pasākumam var izmantot Audi B3 filtra kastes augšējo daļu, kas lieliski der uz Passat filtra kastes apakšējās daļas. Tāda ar viņa palīdzību tika arī iegādāta. Tika pasūtīta pāreja uz man nepieciešamo izmēru, kā arī tukšgaitas caurulei nepieciešamais štuceris un tas viss tika salikts kopā. Vēl tik gaidam silikona līkumu, lai varētu savienot gaisa kanālu priekš motora
Ievietotais attēls

Tukšgaita tika jau pievienota klāt. Silikons tik labi turas virsū, ka īpaši pat neprasās nekādus savilcējus. Bet nu drošības pēc tādi tomēr tiks uzlikti O:)
Ievietotais attēls

10.03.2011

Lēnām bakstamies uz priekšu.

Tā kā bremžu šļūtenes vairs neatbilda TA pozitīvam novērtējumam, tad bija vien tās jāmaina. Standarta izstrādājumi šoreiz un droši vien arī turpmāk, maniem auto ies secen, jo kopš esam oficiālie angļu Hel Performance armēto bremžu šļauciņu izplatītāji, turklāt esam šīm šļauciņām mūsu CSDD izveikuši sertifikāciju, kas pieļauj to izmantošanu arī uz ikdienas autiņiem, tad skaidra lieta, ka izvēlējos uzlikt tieši Hel Performance armētās bremžu šļauciņas. Manam auto tādas sanāca veselas 7 gab.
Priekšā divas un aizmugurē veselas piecas! Lai būtu skaidrīte, tad pastāstīšu no kurienes tik daudz. Tātad:
[*] viena no virsbūves uz pakaļējo tiltu, no kurienes pa trubiņu bremžu šķidrums aiztek uz spēka dalītāju
[*] tad no spēka dalītāja uz katru pusi, kur divas pamet pakaļējo tiltu un dodas uz plauktu pusi
[*] pēdējās divas ir no plaukta uz bremžu skavām

Tagad pievēršamies bildēm

Džentelmeņa komplekts
Ievietotais attēls

Priekša noformēta
Ievietotais attēls

Kreisā aizmugurējā puse, kur dzīvo 3 gab šļūtenes
Ievietotais attēls

Otrs pakaļvaidziņš
Ievietotais attēls

Bremzes vēl tā pa īstam nav iemēģinātas, jo nav TA un diski ar visi no stāvēšanas ar rūsu apvēlušies. Bet principā būtu jābūt daudz atsaucīgākām, jo efekts, kad parastās šļūtenes pie slodzes uzpūšās un ar aizkavēšanos nogādā nepieciešamo bremžu šķidrumu cilindrīšu kustināšanai būtu tā kā uz 99% novērsts

Bez tam ieplūdes sistēma ir tikusi pie silikona savienojumiem un nu ieplūdē gaiss nonāk pilnībā atfiltrēts!
Ievietotais attēls

Auto tika ne tikai pie jaunām loga šķidruma šļauciņām no silikona, bet arī pie jauna motoriņa. Vecais nezkādēļ izdomāja atstpiept pekeles..
Ievietotais attēls

Vēl atgriežoties pie Hel Performance armētām bremžu šļūtenēm. Saskaitām cik jums tās šļūtenes ir uz auto un sareizinām ar 15.00Ls. Tas būs gala cipars. Šīs šļūtenes ir pieejamas visās varavīksnes krāsās. Un sagādāt tās var diezgan ātri.
Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
14.03.2011

Sestdien mēģināju iet TA. Mašīna veca, līdz ar to nesanāca iziet.

Principā nekas traks.

Kods / Novērtējums / Trūkumi vai bojājumi
801 2 Neatbilstoša kartera ventilācijas konstrukcija.
601 1 Nesošās konstrukcijas stiprību neietekmējoši korozijas bojājumi.
618 1 Nenozīmīga eļļas noplūde no motora (transmisijas)
426 2 Neatbilstoši iestatīts bremzēšanas spēku regulators.
607 2 Priekšējais tilts. Palielināta brīvkustība balsta šarnīrā. Labais apakšējais balsta šarnīrs.
626 2 Bojāts bagāžnieka pārsegs.

Šonedēļ domāju, ka GintsK saregulēs man to pasākumu līdz galam, lai gan arī tagad nav iebildumu pret auto gaitu. Bet principā veiks divus regulējumus: Performance un Kapeikpi$ēju. Ta manīs kas no tā visa sanāks. Cik lielu kapeiku varēs ieekonomēt ekonomiskajā regulējumā.

21.03.2011

Esam paspējuši arī saregulēties un jau nobraukt kaut kādus 500km.

Kā jau minēju, ka tiks veikti divi regulējumi:
1. Spōrta
2. Ikdienas (ekonomiskais).

Spōrta režīmu vēl neesmu tā kā iemēģinājis, bet aptuvenais rezultāts ir lūk šāds:
133Hp pie 5480rpm un 195Nm pie 4020rpm
Ievietotais attēls

Ekonomiskais režīms, gan ir riktīgi ievērtēts. Pat ar pilnu mašīnu, 3 pieaugušie + 2 bērni un pilnu bagažnieku ar visādiem hlamiem auto par vilktspēju nesūdzas. Regulējot pārslēdzoties no viena uz otru režīmu powers bija kā diena pret nakti. Tā kā gaidam nākamo ziemu, lai to spōrta režīmu varētu riktīgāk iemēģināt.

Bet darbi vēl tā kā nav pabeigti pie šī "projekta". Pa vasaru ir paredzēts izdarīt sekojošo:
[*] mērierīcēm "iepakojumu" uztaisīt, lai būtu kāda jēga no tām. šī lieta jau kustās uz priekšu un galdniecība, jau kaut ko funktierē, kā un ko uztaisīt
[*] gaidu krēslu konsoles, lai varētu apsildāmos un pumpējamos Recaro ielikt
[*] jālikvidē rūsa uz jauniepirktajām durvīm un bagažnieka vāka un jāuzinstalē tās. Nedaudz vēl domāju par krāsu. Ir doma auto pa lēto sakrāsot citā krāsā, tādā, lai vēlāk rūsu mazāk redzētu Pagaidām padomā ir kaut kāda "tuksneša vētras" nokrāsa, respektīvi brūngani dzeltena matēta.
[*] ļoti vēlos novērst sitienu, kas notiekas pārslēdzot robus. ļoti diskomfortabli... varbūt kāds zin, kur slēpās patiesā problēma. Cik zināms, tad tāda ir vecākam brālim Audi 80/90 quattro.
[*] ja būs vaļa, tad ielikt arī kaut kādu muzīku, lai nav skumji. vispār doma ir tāda, ka laist skaņu no mobilā tālruņa, kas caur pastūzi pieslēgts pie auto audiosistēmas. Pastūzis man mētājas, subs, pat veseli divi, arī, tik daudz cik vajadzētu nopirkt skaļruņus oriģinālajām vietām un to visu pieslēgt.. Kāds ir kaut ko tamlīdzīgu darījis? :?:

Tas laikam arī viss.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
15.08.2011

Nedaudz pacelšu šo topiku atkal statistiski/informatīviem mērķiem.

Brīvdienās biju aizskrējis līdz D-pilij driftu pavērot. Turpceļā braucu viens pats atpakaļ ceļā divatā. Kopumā nobraucu ~ 450Km. Īsti vairāk par 100km/h nesanāca braukt. Ielēju pilnu bāku Rīgā izbraucot, kā arī atbraucot atpakaļ. Rezultātā sanāca vidējais patēriņš 7.85L uz 100km. Laikam jau nav slikti priekš aizvēsturiskas full time pilnpiedziņas. Bet nu gribētu jau labāk šī 2.2L motora vietā redzēt 1.9TDI.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11.11.2011

Iztaisnoti, nostrūkloti, nopulverkrāsoti un korporatīvajā manierē aprotāti ziemas diski. :aiwa:

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

08.12.2011

Lēnā garā kaut ko čubinamies gar Pasātu. Šādas tādas lietas uzlabojam.

Pēdējie darbi kas tika paveikti:

Uzlikts sprauslu oriģinālais degvielas spiediena regulators. No sākuma biju piemeistarojis no BMW 3Bar spiediena regulatoru, bet lai sprauslas labāk smidzinātu tika uzlikts oriģinālais 4Bar. Lai to izdarītu vajadzēja pārtaisīt degvielas sliedi. Galu galā tika uztaisīta tā, ka varēs pievienot jebkādu ārējo degvielas spiediena regulatoru.
Iesākumā mēģināju pielikt regulējamo degvielas spiediena regulatoru (kaut kāds ķīnietis), bet pavērojot spiedienu, kas laiku pa laikam kaut kur aizpeldēja, tika nolemts likt pārbaudītu mantu.

Pārtaisītais pievienojuma gals degvielas sliedei:
Ievietotais attēls

Kā jau minēju, tad tika uzlikts oriģinālais sprauslu degvielas regulators:
Ievietotais attēls

Tā kā auto nebija braucams, tad pie viena varēja vēl veikt kādus uzlabojumus. Drīzāk sakot tika pareizi uztaisīts kronšteins un pievienojums TPS devējam. Tagad nekas tur neļurkājas un nav ar lizeni jāmēģina nofiksēt TPS vienā stāvoklī:
Ievietotais attēls

Runājot par motora lietām, jau kaut kad jau vasarā tika konstatēts, ka esošie degvielas sliedes kronšteini ir uztaisīti no neatbilstoši plāna metāla un pat bija brīdis, kad spauslas iznāca laukā no savām ligzdām un degviela izšļācās laukā. Labi, ka tas viss notikās auto mēģinot iedarbināt, jo tajā pašā pusē esošā izplūdes kolektora dēļ varētu viss būt diezgan spilgti un krāšņi. :emo:
Ievietotais attēls

Motortelpā tika piemeistarota Oil catch can. Galvenā doma ir, lai kartera atgāzes nepiemēslo ieplūdes kolektoru.
Ievietotais attēls

It kā kanniņa nav liela, bet motortelpā ir diezgan pagrūti atrast vietu, kur to piestutēt. Meklējoties tika nospriests, ka vislabākā vieta būt to pa tiešo uzsēdināt virsū karteru atgāžu izejai:
Ievietotais attēls

Kā jau atcerieties, tad priekšā oriģinālās nu jau diezgan nogurušās atsperes, kas no malas auto padarīja par vizuāli sēdinātu, tika aizvietotas ar atsperēm no Ford Scorpio ar 6cyl dzinēju. Visu vasaru ar tādām ar nobraukāju. Auto tika ļoti labi pacelts uz augšu. Tieši kā vēlējos, bet brīžiem šķita, ka iebraucot kādā dziļākā bedrē atspere pārāk sparīgi iegrūda ratu tajā. Līdz ar to tika iegādātas atsperes no tā paša Ford Scorpio, bet nu jau ar 4cyl dzinēju. Uzliekot tās auto priekša nedaudz samazināja klīrensu, bet nu vairs bedres nesagādā man raizes. Vēl pie tam guļošiem policistiem var braukt pāri neatmetoties. Auto piekare pārbraucienu šādiem pampakiem ļoli patīkami absorbē. :aiwa:
Ievietotais attēls

Kas tad vēl ir noticies, bet nav bijis atspoguļots? Mērierīces! Tās jau vasarā atrada savu vietu un nu atrodas pa vidu konsolei tieši pirms ātrum kloķa. Tika no kaut kādas plastmasas uzmeistarots "namiņš" un viss tas piestiprināts. Vēl vasarā bija doma šo visu vidus konsoles daļu apvilkt ar kaut kādu materiālu, jo prasījās uzlikt arī ātrumapārslēgam "ādiņu", bet kā jau ierasts nekas vēl nav izdarīts.
Ievietotais attēls

Kaut kad sen tika veiksmīgi ielikta Recaro taburete. Un pa visam nesen beidzot, turklāt pareizi caur releju, pievienota 12v. Protams, prasās šo tabureti uzfrišināt, lai ne tikai nebūtu saplēsta auduma, bet arī lai visādi metāli nedurtos cauri sabojātam polsterējumam. Aptuvenās izmaksas ir apzinātas, tagad tikai jāsaņemas. Otra taburete tiks ielikta, kad tiks uztaisīta vai arī nopirkta otra stiprinājuma konsole.
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Elektro vadības panelis. Ir apsilde, kas vēl pie tam strādā, Beņķa mugura regulējas elektriski un tad vēl ir vadība muguras un pēcpuses atbalsta vietām. Visā visumā labas taburetes, turklāt ieliekot šīs sēdpozīcija būtiski tika pazemināta, kas tieši man ar patīk!
Ievietotais attēls

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 18:04

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#6 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 18:05

26.05.2012

Tā kā Pasāts primāri ir darba auto ar kuru, ja nepieciešams var atvest arī nemazgātu zirgu, tad šis auto arī tiek uzturēts darba kārtībā un nepieciešamības gadījumā veikti ieguldījumi nepišot kapeiku. :krajejs_var:

Šī gada TA viens no problēmpunktiem bija caurs izpūtējs. Bija vēl cerība esošo sametināt, bet mēģinot to darīt tika saprasts, ka vieglāk būs uztaisīt jaunu.

Iepriekšējā izpūtēja versija, kas manam auto tā nebija pirmā, godam nokalpoja no 2009.gada decembra, kad tā tapa.

Ieskatam vēl svaigs no 16 dažādiem gabaliem salīmēts pūteklis, kuram starp 2 un 3K rpm bija diezgan patīkams :love: tonītis dēļ pakaļējā bunduļa, kas tika izvilkts no lūžņu kaudzes. Oriģināli šis stāvēja kaut kādai Eclipsei.

Ievietotais attēls

Kaut kad vēlāk sudrabotais tonis tika nomainīts uz melno un tam bija divi plusi: 1. izskatījās labāk, 2. ja ar bija kāds caurumiņš to nevarēja tik viegli saskatīt. :aiwa:
Ievietotais attēls

Tad nu lūk šis hibrīds savu dzīvi beidza kā Šveices siers un tā vietā daudz nedomājot tapa nerūsējošā tērauda no Magnaflow komponentēm sastāvošs smukulis, kas noteikti pārdzīvos šo auto

Tapšana nebija ātra, jo kā jau parasti saviem auto laika nebija. Pats centos piedalīties tā būvēšanā cik vien iespējams, bet visus griezšanas un metināšanas darbus izveica mūsu serviss.

Lai runā bildes:

Ar GintsK palīdzību tika sarēķināta aptuvenā pirmā bunduļa atrašanās vieta. Bet tā kā izplūdes kolektora katra stobra garumi varjējās no 15-40cm tad šī atrašanās vieta ir tīra laimes spēle. Galu galā pirmā bunduļa atrašanās vieta tika diktēta arī ar vietas esamību tam.
Ievietotais attēls

Ar īpašu zinātni tālāk nenodarbojāmies, tik taisījām, lai nekur lieki netraucē un, lai process nepārvēršas par diplomdarbu Automobīļu fakultātē.
Ievietotais attēls

To var labi redzēt šajā pēdējā līkumā, kur ērtības labad tika salikti divi 90 grādu līkumi viens aiz otra
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Tik izveidoti interesani ragi izpūtēja jaunajiem stiprinājumiem. :aiwa:
Ievietotais attēls

Magnaflow no priekšas līdz pat galam
Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Ievietotais attēls

Skaņa salīdzinot ar to, kas bija ir diezgan pamainījusies. Jaunā izplūde vairs nesastāv no trubām 5 dažādos diametros sākot no 50mm līdz 60, bet gan visa ir 60mm diametrā. Tonis tagad ir dobjš un Magnaflow'iski patīkams. :love:

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 17 October 2012 - 18:05

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#7 Stolbovs

Stolbovs
  • Lietotājs
  • 1565 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 18:27

Ļoti interesants passātkums, laba literatūra, ko palasīt pēc darba :good:
Cik sapratu, pēc dubļu pasākuma, ar Mairiz konsultējies par dīzeļdzinējiem, ja? :D

#8 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 18:33

Apmēram, cik nu no Maira var izspiest to info. :crazy: Nedaudz klusē kā partizāns. :db:

Nākošais ieraksts būs jau par ķīsēli.

un, protams, neaizmirstam, Ka uz tirgošanu tagad ir pilns MS komplekts priekš šitiem vecajiem 10v motoriem. Turbo versijām ar noderēs.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tirgoju pilnu komplektu ar lietām, kas nepieciešams, lai uz 10v motora ar mehānisko šprici varētu uzlikt Mega Squirt vadības bloku. Tai skaitā arī šo bloku ar visiem vadiem utt. Pašlaik vēl viss stāv uz auto, bet tā kā jau ir iepirkts TDI dzinējs, tad tuvākajās nedēļās viss tiks ņemts laukā.

Pa lielam komplektā ietilpst:
  • MS bloks (saregulēts)
  • visi vadi ar nepieciešamajiem devējiem
  • Ieplūdes kolektors ar filtra kasti un gofrām
  • Gāzes trosīte
  • Sprauslas ar nepieciešamajām sēžām, lai ieliktu galvā
  • Degvielas sliede
  • Degvielas sūknis
  • Aizdedzes sadalītājs ar pasvaigu Hella rotoru un sadalītāja vāciņu un tik pat svaigiem Bosch sveču vadiem.
  • Tukšgaitas regulators
  • Ļōōōti jauns Audi oriģinālais degvielas spiediena regulators
  • utt.
Respektīvi pilnīgi viss. ja vajadzēja mainīt kādu detaļu, tad tā tika nomainīta pret jaunu un kvalitatīvu. Respektīvi ar kapeiku seks nebija. :nea:

Bōnusā nāk 2.2KV motors pilnā komplektā ar visiem starteriem, ģeneratoriem, svaigs Sachs sajūga komplekts (230mm), spararats.

Kas, tomēr, no motoram pieskrūvētām lietām nenāk komplektā ir devēji priekš VDO pulksteņiem. :sarkst:

Motors 2010.gadā tika pārvākts, jaunas šāles, gredzeni, siksnas, blīvslēgi, ūdens sūknis utt. Kas netika izdarīts (bija reāli piegriezies likt naudu tajā motorā) un kā dēļ šķiet, ka tagad ir dūmošana, kad motors ir uzsilis, ir vārstu vadīklas. :mad:

Ievietotais attēls

399Ls.

To kas pa tiešo neattiecas uz MS var nopirkt atsevišķi. Piedāvājat savus ciparus.

Viss atrodas Rīgā.

PM
janis@bad.lv
29234747

:drinks:
J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#9 Austris90

Austris90
  • Lietotājs
  • 359 raksti
  • Dzīvesvieta:Cesis,taurene
  • Intereses:ACQ

Pievienots 17 October 2012 - 18:52

Pastasti par piedzinu tuvak kada vina ir tev vinam? No tantem ir dzirdeta ka tada ka vecajiem guattro(1.paudzes ar manulai blokejamu starpasnieku un aizmugures difrenciali)?

#10 Stolbovs

Stolbovs
  • Lietotājs
  • 1565 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 18:56

Tas pats, kas pirmās paaudzes quattro. 1:1

#11 jurciks73

jurciks73
  • Lietotājs
  • 2405 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga,Vecmīlgrāvis
  • Intereses:AUTO

Pievienots 17 October 2012 - 19:05

Cepums Tev par darbu un apņēmību :hi: :good:

Audi A6 C5 avant 2.8 Quattro
Audi A6 C4 avant 2.5 Tdi Quattro(S6 replika) Powered by Jonix

#12 lmp

lmp
  • Lietotājs
  • 4338 raksti
  • Intereses:speedgang.lv

Pievienots 17 October 2012 - 20:13

Bļā.... Un es visulaiku domāju, ka mans radinieks ir tērēts, uzturotpie dzīvības veco, kantaino pasātu, tikai ar slīpo pakaļu-laikam hečbeks skaitās. Piekam-iepriekšējo šitādu pašu, tikai fwd-viņš likvidēja, kad tas bija kudi labākā stāvoklī, nekā topika autora auto. Visu cieņu, vot šis ir fanātisms. Vai arī smalks aprēķins-par max minimāliem ieguldījumiem pārvietoties, plus tas smukums, ka šāds spēkrats vispār vēl nav pārkausēts? Kā tur ir?

speedgang.lv

#13 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 20:27

Piedziņa ir 1:1 ar veco quattro. Piekare priekšā arī, bet aizmugurē ir tāda pati kā Golf 2 syncro.

Par ieguldījumiem runājot, neesmu tā kā īpaši taupījis naudu. Ja bija iespēja pa normālu ciparu dabūt jaunu un kvalitatīvu detaļu, tad tādu ar liku. Savādāk tika meklēta lietota detaļa.
J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#14 arts

arts
  • Moderators
  • 3924 raksti
  • Dzīvesvieta:7

Pievienots 17 October 2012 - 22:13

Vienu brīdi, kādus trīs mēnešus atpakaļ, bija uznācis kaut kas, kad likās ka arī tādu vajag. Padies veselajam saprātam, ka vēl joprojām tāda nav. :mrgreen:

Turies! Malacis par padarīto :) :good:

Bez turbo nav nākotnes :D

Braucu ar "Sātana izdzimumu"©Wth, Corratec un Fobiju

#15 Jankac230k

Jankac230k
  • Lietotājs
  • 723 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 22:15

Labs projektinjsh, bet nu ruusas chupa pamatiga:D

Facebook: AudiSParts

Facebook Project Car: Audi B2 Coupe Quattro 2.5 20vt

Rezerves dalas no Audi S6 C4

#16 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 22:17

Tagad lasot šo visu, kas ir izdarīts man slikti metas :puke: :mrgreen:
J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#17 krauklis

krauklis
  • Lietotājs
  • 383 raksti
  • Dzīvesvieta:Liepāja
  • Intereses:subatomārā kodolfizika

Pievienots 17 October 2012 - 22:46

Velns, kā Tev pie šitāda rūsas daudzuma roka cēlās šitādu darbu apjomu veikt? Tas auto taču brēca pēc Tolmeta. Saprastu, ja tas būtu 67.g. Mustangs vai kaut kāda veca kupeja, bet Pasāts universālis!!! Tu esi traks. Bet raksts super! :good: Vakars pavadīts ļoti interesanti.
Nissan Navara
Scania R440
KTM EXC 530R

#18 Jankac230k

Jankac230k
  • Lietotājs
  • 723 raksti

Pievienots 17 October 2012 - 22:52

Es domaju, ka dizeli tochna neliec, Tu ar to auto parvietojies ikdiena? Pec manam domam, shie passati ir kruti, RETI bliezhamie, vajag vinju novest reali laba stavokli UN 2.2 20 VT!!!!!!!!!!

Iedomajies, ka Tu savu budu taa iegrieztu, pusei civilizacijas mute atvertos, ka vecais passats taa iet hahaha

Facebook: AudiSParts

Facebook Project Car: Audi B2 Coupe Quattro 2.5 20vt

Rezerves dalas no Audi S6 C4

#19 lmp

lmp
  • Lietotājs
  • 4338 raksti
  • Intereses:speedgang.lv

Pievienots 18 October 2012 - 05:50

Iedomājies, ka cilvēkam nevajag saules griezt? :rofl:

speedgang.lv

#20 TomiX

TomiX
  • Lietotājs
  • 226 raksti
  • Dzīvesvieta:Jelgava

Pievienots 18 October 2012 - 06:36

Par cilvēka apņēmību cepuri nost! Ieraugot rakstu pat mute atkārās un paņēma vairāk kā pusstunda kamēr izgāju cauri :D

Audi 100 C4 2.5TDI Quattro

#21 dnb623

dnb623
  • Lietotājs
  • 1003 raksti
  • Dzīvesvieta:LIBAU

Pievienots 18 October 2012 - 06:58

MANIAKS
nuuuuu a aliņš

#22 Greens

Greens
  • Lietotājs
  • 461 raksti
  • Dzīvesvieta:Kuldīga

Pievienots 18 October 2012 - 07:13

diena labi sākusies :) izgāju cauri šim topikam :good:

Mazda 626 2.0, Honda civic 1,6, Audi 100 2,5 TDI, Honda Civic 1,4 , Volvo S60 2,4 D5, Volvo V70 2,4 D5, Audi Allroad AFN 1,9 TDI, Audu B4 Quattro 2,5 TDI

VW B7 2.0 TDI

#23 Muxa

Muxa
  • Lietotājs
  • 2445 raksti
  • Intereses:quattro

Pievienots 18 October 2012 - 08:36

J.K.jr.bad. - monstro! Ievietotais attēls

> www.elmimotors.lv <

Kvalitatīvu autodaļu veikals tiem, kas  :oooo: 

#24 mshathlonxp

mshathlonxp
  • Lietotājs
  • 9526 raksti
  • Dzīvesvieta:dziļie dziļie lauki - liepājas pusē
  • Intereses:Vecais labais joks ar rijīgiem un neejošiem benzīnniekiem

Pievienots 18 October 2012 - 08:44

Velns, kā Tev pie šitāda rūsas daudzuma roka cēlās šitādu darbu apjomu veikt? Tas auto taču brēca pēc Tolmeta. Saprastu, ja tas būtu 67.g. Mustangs vai kaut kāda veca kupeja, bet Pasāts universālis!!! Tu esi traks. Bet raksts super! http://www.audi-style.lv/forum/public/st... Vakars pavadīts ļoti interesanti.

Tieši tur jau arī ir tā sāls - es arī no šitāda neatteiktos, jo nu tomēr - mašīna ar piecu cilindru motoru un pareizo piedziņu ar õpīšu tēlu... :hihi: Nu jau bonusā nāk retums - tev līdzīgi domājošo dēļ. Rūsas daudzums arī milzīgi liels principā nebija :)

1987 B3 A90q - piemineklis

1989 mk2 1.3 karbo ar četrgangu Ghetto GTI powered by VEMS - oficiāls DIVLITRIS

divi velosipēdi ar līkiem rāmjiem [stāv pusizjaukti] trīsritenis - divi mazi ripuļi priekšā, viens liels aizmugurē, kājas priekšgalā, galva pakaļgalā - FTW!  :crazy:

#25 saldaizzz

saldaizzz
  • Lietotājs
  • 527 raksti
  • Dzīvesvieta:Riga
  • Intereses:quattro, sniegs

Pievienots 18 October 2012 - 09:19

malacis ;) :hi:

ļoti patika lasīt :good: izdzēru pusotru rīta kafiju kamēr lasiju :D

Power Is Nothing Without Control

#26 Tilts

Tilts
  • Lietotājs
  • 377 raksti

Pievienots 18 October 2012 - 09:25

Dulls vecis, labā nozīmē dulls!
Nebremzē!!!

#27 arts

arts
  • Moderators
  • 3924 raksti

Pievienots 18 October 2012 - 09:48

Es domaju, ka dizeli tochna neliec, Tu ar to auto parvietojies ikdiena? [...]

Iedomajies, ka Tu savu budu taa iegrieztu, pusei civilizacijas mute atvertos, ka vecais passats taa iet hahaha

Iedomājies, Kristaps a.k.a Nigers ari var uzgriezt saules

#28 J.K.jr.bad.

J.K.jr.bad.
  • Lietotājs
  • 803 raksti

Pievienots 18 October 2012 - 09:51

Rūsas nemaz tik daudz nebija. Nu salīdzinoši. Ir redzēti arī citi projektētāji, kuru spēkratiem tikai ir rūsa un nav normāla bleķa pie kā pieķerties. Un tad tiek locītas jaunas detaļas. manā gadījumā vienkārši izgrieztas problemātiskās vietas salikti ielāpi. Tiesa gan, lai vai kā esmu cīnījies ar brūno ir jau jaunas problemātiskās vietas uzradušās, kuras vajadzētu savest kārtībā. Un kā redzat, tad visas šīs izvirtības nav veiktas mēneša vai gada laikā. Tikko nosvinējām Zīda kāzu gada dienu. :air_kiss:

Tā kā šis ir darba zirgs, tad nekāda spīdošā atjaunošana šim auto kā arī apveltīšana ar ne-ekonomiskiem benzīna turbo motoriem nedraud. Priekš "projektiem" man ir vēl trīs auto: VW Lupo GTI un vēl divi BMW e21.

Galu galā jebkurš kuram šāds auto ir bijis pateiks, ka šī ir viena no pašām labākajām darba mašīnām, kad vajag kaut ko iekraut un aizvest. Un no šī auto šķiras tikai dēļ, tā, ka rūsa ņem virsroku.

Man šāds, bet tikai priekšpiedziņas dīzelis, bija pirmais auto. Šis tika pirkts ar tādu, domu, ka vajag auto priekš ziemas, kuru var netīšām arī kādā grāvī iestādīt un par to neraudāt gaužas asaras. Bet kā jau tas ir parasti, tad viss pārvēršas nenormālās pārbūvēs un šķūningos. :crazy:

Šo rakstu rediģēja J.K.jr.bad.: 18 October 2012 - 09:53

J.K.jr.bad.
www.adparts.lv

#29 arts

arts
  • Moderators
  • 3924 raksti

Pievienots 18 October 2012 - 09:59

32b vispār ir vienīga alternatīva ja vajag lētu Q mazo universāli,

#30 vovencio

vovencio
  • Lietotājs
  • 264 raksti
  • Dzīvesvieta:Cēsis
  • Intereses:Audi
    Quattro

Pievienots 18 October 2012 - 11:23

Super! Cepuri nost! :good:

Audi A4 B5 Quattro

Audi A3
EX: Audi 90 typ 85 Quattro
EX: Audi Coupe typ 81
EX: Audi 80 typ 85 Quattro

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)