Pālekt uz saturu

Foto

Elektronikas interešu pulciņš

• Please log in to reply
384 atbildes uz šo tēmu

#31 MartinsG

MartinsG
  • Lietotājs
  • 2457 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Dzīvesvieta:dzīvoklis
  • Intereses:interesantas lietas

Pievienots 08 September 2009 - 18:39

Nopirkt var pa ~15-20 lašiem multifunkcionālos laika relejus uz 12, 24, 230V.
Uzlodēt var pa padsmit saņiem. Ar ko Tad tava "laika aiztures" problēma atšķiras no pingvīna pirmās "laika atztures" problēmas, ko? Tikai ar kondensators kapacitāti. Tas pats risinājums, tikai inversa izeja...
...bet nu lodēt, tas nav mašinu skrūvēt. Tur nevar tā ņemt un sākt. Tur vaigi pavisam citu domāšanu un pieeju tām lietām. Ja nav bail, tad labākajā gadījumā var ņemt nodegušo maģīšu mikroshēmas pārlodēt, bet ne vairāk...

nu tad tu man varētu uzlodēt? :D

#32 hofmann

hofmann
  • Lietotājs
  • 954 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga
  • Intereses:Audi,Saab

Pievienots 08 September 2009 - 18:47

Gudri d...st nav māksla. Ja uzskati ka Kasparucis nav pareizi vai kā citādi uzskicējis,tad uzmet mums SAVU variantu-uz ātro
Senson serviss Starta ielā 5 F T. 29940215<p>[b][i][size=5]

#33 Lasītājs

Lasītājs
  • Lietotājs
  • 2657 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 18:47

Un tad tu brauksi tādam sūdam pakaļ pāri vaisai Latvijai? :mrgreen:

#34 MartinsG

MartinsG
  • Lietotājs
  • 2457 raksti
  • Dzīvesvieta:dzīvoklis
  • Intereses:interesantas lietas

Pievienots 08 September 2009 - 18:57

nu varbūt ka var aizjāt ar :crazy: šitā bedre jau tik maza, ka tikko sāc braukt, jau priekšā robeža izrādas :crazy:
bet ja nopietni, tad kurā padomju savienības galā tu atrodies?

#35 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3114 raksti
  • Dzīvesvieta:Salaspils
  • Intereses:Kosmossss

Pievienots 08 September 2009 - 20:57

Nopirkt var pa ~15-20 lašiem multifunkcionālos laika relejus uz 12, 24, 230V.
Uzlodēt var pa padsmit saņiem. Ar ko Tad tava "laika aiztures" problēma atšķiras no pingvīna pirmās "laika atztures" problēmas, ko? Tikai ar kondensators kapacitāti. Tas pats risinājums, tikai inversa izeja...
...bet nu lodēt, tas nav mašinu skrūvēt. Tur nevar tā ņemt un sākt. Tur vaigi pavisam citu domāšanu un pieeju tām lietām. Ja nav bail, tad labākajā gadījumā var ņemt nodegušo maģīšu mikroshēmas pārlodēt, bet ne vairāk...

Val -> Jā!

klausies tu beigsi sevi debesīs celt? lodēt saki nevar ja nemāk. es atkal uzskatu ja ķesteles aug no pareizā punkta,tad viss ir bumbš,tikpat labi var teik nevajag šaras mainīt,ja nejēdz cik stipri jāpievelk,bet visi maina un nevienam nav ne vainas. tava lodēšanas māksla sākas tur (es uzskatu) kad jāsalidē dažādi metāli un galvā jāiekaļ kād kusnis,ķīmija kur jālieto. man vēl rokas no pakaļas auga,kad izdomāju no divām operatīvajām salikt vienu. palīdzību bij tik jāmeklē,lai kāds atmiņas mikrenē adreses ieprogramē,cik kas izmantojas. Idomājies. strādāja. tāka nav ko nolikt visus ja izspļauj vienu apgalvojumu greizi mazliet. Tā starpcitu ar elektroniku ņemos katru dienu,bet REMONTS. programēju mikrenes un laboju plates. Rīt joka pēc salikšu to variantu sevis piedāvāto un iepostēšu maksimālo kļūdu lai teb vairāk griež,ja nav miera

Gudri d...st nav māksla. Ja uzskati ka Kasparucis nav pareizi vai kā citādi uzskicējis,tad uzmet mums SAVU variantu-uz ātro

vo paldies par atbalstu :D
viņš savu variantu neliks,viņš tik zin gatavās mikrenes izmantot.

#36 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti
  • Dzīvesvieta:Iecava 29122884
  • Intereses:quattro

Pievienots 08 September 2009 - 20:59

Topika doma tāda arī bija - lai tie kas rubī, paskaidro ko un kā darīt. Lasītāj, tev jocīga attieksme, tu saraksti garus tekstus, visu kritizē, bet tā vietā taču varēji pastāstīt kā ir labāk. Ja es pats prastu izdomāt ko un kā labāk darīt, tad es neprasītu padomu, neesmu nekāds elektroniķis, bet ja man parāda shēmu, tad salodēt māku.
Kas kāds prasa konkrētu padomu par dzinējiem, es taču nesaku, ka labāk neķeries klāt bez 10 gadu pieredzes, bet dalos savējā.

Starpcitu, paldies kasparucim, jo manas otrās problēmas risinājumam, tā vienkāršā shēma der ideāli, jo lasītāja saskatītais defekts - tas ka pārejas brīdī izeja tirināsies, man pat ļoti der!

Par laika aiztures shēmām - skatījos , bet par maz zināšanu, lai no 100 shēmām izvēlētos piemērotāko.
A90TQ

#37 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3114 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 21:44

nekas netirināsis. :D rīt salikšu un drošības pēc pārbaudīšu,ja būs kāds defekt,novērsīsim ar kādu kondensātoru vai ko līdzīgu,bet šubos ka būs problēma. protams lasītāja ierosinājums izmantot tam paredzētajam mērkim atbilsošu mikreni vai ko līdzīgu (pa vidu visai viņa penterei īsti nesapratu ko šis piedāvā) ir labāks,bet kā vinmēr visam ir bet :D .

par laika aizturi paskaidro precīzi vēlreiz ko tu vēlies panāk un saštukosim ko izraut no veca radio un salikt,lai nav jāpasūta un jāgaida 2 nedēļas uz argusu kā to mana piredze rāda.

#38 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 21:51

ieslēdzu aizdedzi - ieslēdzas relejs kurš baro patērētāju. Izslēdzu aizdedzi - patērātājs tiek barots vēl piemāram 1 minūti, un tad izslēdzas.
A90TQ

#39 Mairiz

Mairiz
  • Lietotājs
  • 8043 raksti
  • Dzīvesvieta:Vecpiebalgas Novads
  • Intereses:R5
    20VT
    quattro

Pievienots 08 September 2009 - 22:03

Tur jau gandrīz der viens relejs no Volkswagena.
Viņam nāk tāds logu apskalotājam. Piemet strāvu, šams kaut kādas pāris sekundes paliek saslēgts.
Nedaudz izmaina laiku un kārtībā.

Toyota LC120 3.0

Audi S8 quattro 4.2

Audi Cabrio 2.2 20VT

Audi B3 quattro 2.2 20VT

Audi B2 quattro 2.5 20VT

#40 Ķengurs

Ķengurs
  • Lietotājs
  • 4128 raksti
  • Dzīvesvieta:Lauki - un te ir zaibisss ... 8)
  • Intereses:Šaut pa visu - kas mežā kustas ...

Pievienots 08 September 2009 - 22:06

ieslēdzu aizdedzi - ieslēdzas relejs kurš baro patērētāju. Izslēdzu aizdedzi - patērātājs tiek barots vēl piemāram 1 minūti, un tad izslēdzas.

Tas šķiet strādāja shema ar termo datčiku A90 utt .. :svilpo:
Āmen ....

#41 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:08

Tur jau gandrīz der viens relejs no Volkswagena.
Viņam nāk tāds logu apskalotājam. Piemet strāvu, šams kaut kādas pāris sekundes paliek saslēgts.
Nedaudz izmaina laiku un kārtībā.

ja var izmainīt to laiku, tad tas man der...
A90TQ

#42 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:14

Tas šķiet strādāja shema ar termo datčiku A90 utt .. http://www.audi-style.lv/forum/public/st...

jā, oriģināli tā bija, tāds variants man arī derētu, tad atkalvajadzīgs relejs vai shēma, kas saprot temperatūras devēju - izslēdzas un ieslēdzas pie noteiktas (drošvien regulējamas) pretestības, lai izmantotu vienkāršu termorezistoru, vai arī vajadzīgs termoslēdzis, kuram ieslēgšanās temperatūra ir nedaudz zemāka, kā tam kas nāk radiatorā un ieslēdz ventilatoru...
A90TQ

#43 Val

Val
  • Administrators
  • 11622 raksti
  • Dzīvesvieta:Valmiera

Pievienots 08 September 2009 - 22:26

v8 audim ir tāda lieta, ka ieslēdzot un atkal izslēdzot aizdedzi, vēl kādu laiciņu (minūte toč varētu būt) var kruķīt el.logus. Arī relejs?

Šo rakstu rediģēja Val: 08 September 2009 - 22:30

:arrow: Pārdodu S4/C4/B5/V8 un citas vecu krabju detaļas
:arrow: Pārdodu diagnostikas kabeli kopā ar VCDS (VAG-COM) un 2x2 pāreju.
:arrow: B5-B6, C4-C5 šrotu OEM radio pin kodu atgūšana: RNS-D, RNS-E, Concert, Chorus utt. PM

audi 80 b2 5vt gte quattro
audi a4 b5 1.6 fl fwd

#44 Ķengurs

Ķengurs
  • Lietotājs
  • 4128 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:29

Nu tak uzšķūnē mazu shēmiņu ar termo rezistoru un iestādi viņai "Vertības" no cik līdz cik .. es tādas kādreiz pastūžiem pirms 10 gadiem taisīju lai ventilātors dzesē līdz noteiktiem grādiem .. slinkums meklēt shēmu - un no galvas ar neatceros - bet šķiet "Ļubiķeļ eļektroņiki" bija 98" nummurā ..
Āmen ....

#45 Mairiz

Mairiz
  • Lietotājs
  • 8043 raksti
    20VT
    quattro

Pievienots 08 September 2009 - 22:29

Pareizi, man arī ir tas pats. Bet viņš darbojas arī ilgāk, ja otrā galā ir slodze.
Viņš atslēdzas pēc aptuveni minūtes, bet kā nospiež kādu pogu (sajūt slodzi), tā šams atkal paliek ieslēgts to minūti.
Man piemēram vairākas stundas var kruķit logus pēc aizdedzes izslēgšanas, ja durvis nekustina. Viss atkarīgs no vadības bloka īpatnībām, viņi tur uzvedās kā nu kurš.

Toyota LC120 3.0

Audi S8 quattro 4.2

Audi Cabrio 2.2 20VT

Audi B3 quattro 2.2 20VT

Audi B2 quattro 2.5 20VT

#46 Ķengurs

Ķengurs
  • Lietotājs
  • 4128 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:30

A kam tev vispar to vajag - slinkums lasīt - mos ko oriģinalāku zinu .. :svilpo:
Āmen ....

#47 Val

Val
  • Administrators
  • 11622 raksti
  • Dzīvesvieta:Valmiera

Pievienots 08 September 2009 - 22:38

Pareizi, man arī ir tas pats. Bet viņš darbojas arī ilgāk, ja otrā galā ir slodze.

Rīt varētu pameklēt, ja vien zinātu, ko gribu atrast. Cik liels un cik kājas ir tam relejam?
:arrow: Pārdodu S4/C4/B5/V8 un citas vecu krabju detaļas
:arrow: Pārdodu diagnostikas kabeli kopā ar VCDS (VAG-COM) un 2x2 pāreju.
:arrow: B5-B6, C4-C5 šrotu OEM radio pin kodu atgūšana: RNS-D, RNS-E, Concert, Chorus utt. PM

audi 80 b2 5vt gte quattro
audi a4 b5 1.6 fl fwd

#48 Bankijs

Bankijs
  • Lietotājs
  • 1355 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga-Līvāni

Pievienots 08 September 2009 - 22:38

Te kādam ir sajēga no soļa dzinējiem? :help:
Audi 200TQ

#49 Mairiz

Mairiz
  • Lietotājs
  • 8043 raksti
    20VT
    quattro

Pievienots 08 September 2009 - 22:47

Rīt varētu pameklēt, ja vien zinātu, ko gribu atrast. Cik liels un cik kājas ir tam relejam?

Diezgan liels, 2 releju platumā, padsmit kājas.
Pēc skata līdzīgs tam herņam, kas vecajāam špricēm zem paneļa nāk, tas mazais vadības blociņš.

Toyota LC120 3.0

Audi S8 quattro 4.2

Audi Cabrio 2.2 20VT

Audi B3 quattro 2.2 20VT

Audi B2 quattro 2.5 20VT

#50 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:55

Nu tak uzšķūnē mazu shēmiņu ar termo rezistoru un iestādi viņai "Vertības" no cik līdz cik .. es tādas kādreiz pastūžiem pirms 10 gadiem taisīju lai ventilātors dzesē līdz noteiktiem grādiem .. slinkums meklēt shēmu - un no galvas ar neatceros - bet šķiet "Ļubiķeļ eļektroņiki" bija 98" nummurā ..

pašam nav poņas lai kautko tādu "uzceptu". Tapēc jau prasu palīdzību no ļubiteļiem elektroņiki... ;)

A kam tev vispar to vajag - slinkums lasīt - mos ko oriģinalāku zinu .. http://www.audi-style.lv/forum/public/st...

vajag darbināt ūdensūknīti, un iespējams ventilatoru kādu laiku pēc dzinēja noslāpēšanas, lai atdzesē ļurbu.
A90TQ

#51 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3114 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 22:56

a90 pie galvas ir otrs temp devējs,kas regulē dzesi pēc noslāpēšanas. ja tu sev uzliec tādu devēju kas elementāri savieno kontaktus līdz noteiktiem grādiem,tad jā var izmantot 90nieka shēmu un releju. man ir 88gada 90nieka visa pravodka,var paskatīties,vai konkrētais mezgls ir darba kārtībā un izkniebt,bet tas tik uz nākošās nedēļas sākumu.

#52 Ķengurs

Ķengurs
  • Lietotājs
  • 4128 raksti

Pievienots 08 September 2009 - 23:14

Emm - izjauc "Čaiņiku" - un uztaisi to visu atgriezeniski .. :crazy:

Bļin - šodien nemeklējas shēma .. :crazy:

Vis vienkāršāk laikam jau būs uztaisīt/pilnveidort A90 shēmu kur reizem jau ar izslegtu aizdedzi viņs medz ieslegties un dzeset - tavs ūdens sūknis īpašu lieko slodzi neradīs .. :)
Āmen ....

#53 Lasītājs

Lasītājs
  • Lietotājs
  • 2657 raksti

Pievienots 09 September 2009 - 08:02

Bērnudārzs. nevajag izgudrot riteni. Visas tās 1 tranzistoru shēmas ir nestabilas un darbojas tikai iesācēju komplektos uz galda. Dzīvē tur ir auzas. Lētākais, stabilākais, visādos sprieguma diapazonos strādājošs aiztures variants: http://www.datasheet...5/5/LM555.shtml Tā ir datu lapa, kurā ir arī primitīvā, bet stabilā monovibratora shēma (1. zīm). 1 kndensators + 2 rezistori. Vari pat "pečatku"netaisīt- salodē tās 3 deteļas uz kājām un miers. Vietas tas aizņems 5x mazāk, nekā to pašu uz traņiem salasīt. Izeja tur 300mA, slēdz klāt kaut releju.
Mikrenes cena- kādreiz latgalītē ņemot 1000 krievu analogu KR1006 bija 0,5 saņi. Tagat veikalos ņemot 1, droši vien ~0,2Ls.
Vēlu veiksmi.

P.S. Viens A|S lietotājs ELFĀ strādāja. Tiem puikām tur parasti drīt nav ko. Atrodi kurš tas ir, un lai pa 1 aliņu, turpat uz vietas, to laika aizturi Tev uzlodē! :crazy:

Šo rakstu rediģēja Lasītājs: 09 September 2009 - 08:07

#54 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 09 September 2009 - 08:33

skatoties uz tiem grafikiem izskatās ka tu man gribi vibratora vadības bloku iesmērēt. :crazy:

to ka tu esi baigi gudrs tajās lietās mēs jau pamanījām, bet tolka no tā šobrīd nekāda, tikai lēts ponts.
Būtu labāk pastāstījis kas pie kura gala jālodē...
A90TQ

#55 Lasītājs

Lasītājs
  • Lietotājs
  • 2657 raksti

Pievienots 09 September 2009 - 09:07

Nu tad taisi vibratoru, ja tā ir vienkāršāk! :crazy:

...bet es pat nezinu, ko vel sīkāk var paskaidrot, jo tajās datu lapās viss ir sīki un smalki aprakstīts un uzzīmēts... :?:

#56 Pinguin

Pinguin
  • Lietotājs
  • 2573 raksti

Pievienots 09 September 2009 - 14:08

var taču cilvēku, nevis elektroniķu valodā uzrakstīt - pastāvīgu plusu liek pie 1 kājas, plusu no aizdedzes pie otrās, masu pie trešās, maiņrezistoru ar ko regulē laika ilgumu starp ceturto un masu utt.
Tajās lapās ir parādīts vispārīgi, un piemēram slēdzis pie 1 kājas, bet to vai slēdzim jāpieslēdz pluss, vai masa, nav minēts, vai arī nemāku atrast.
Tur ir sazīmēti grafiki ar impulsiem, kautkādi oscilāciju intervāli utt gudras lietas, bet man nekādi impulsi neinteresē, vajag tikai lai vienu reizi lai nošancē.
Vai tad tas ir tik grūti paskaidrot? Sāk likties ka tev pašam nav īsti skaidrs...
A90TQ

#57 M-asaris

M-asaris
  • Lietotājs
  • 16 raksti

Pievienots 15 September 2009 - 23:24

kāds var pateikt ,cik voltu spuldzītes ir 91g. coupe bloķa slēdzī

#58 Jeanious

Jeanious
  • Lietotājs
  • 72 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 16 September 2009 - 00:30

20v.org saka, ka bi-pin 12v 50 mA, tomēr iesaka 25mA, kas nav tik spoža un karsta.

#59 Paco777

Paco777
  • Lietotājs
  • 21 raksti

Pievienots 16 September 2009 - 08:01

Вопросик на засыпку :D
Ja 2.8 v6 kam nav bijis pilnais kompis pieleik spido kam tāds ir, ir grūti savienojams viss elektro un kas vispār jādara, lai to pievienotu.
Поцелуй меня в пупок!!!

#60 zirnis12

zirnis12
  • Nepieredzējis lietotājs
  • 13 raksti
  • Dzīvesvieta:Saldus

Pievienots 16 September 2009 - 08:38

Viņš atslēdzas pēc aptuveni minūtes, bet kā nospiež kādu pogu (sajūt slodzi), tā šams atkal paliek ieslēgts to minūti.
Man piemēram vairākas stundas var kruķit logus pēc aizdedzes izslēgšanas, ja durvis nekustina. Viss atkarīgs no vadības bloka īpatnībām, viņi tur uzvedās kā nu kurš.

tad ka attaisisi sofera durvis un aiztaisīsi tad vairs nevarēsi kruķīt tos logus :P vismaz manam ta ir
Audi 200

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)