Pālekt uz saturu

Foto

Izmaiņas OCTA Bonus-Malus klašu aprēķināšanā un uzskaitē.

• Please log in to reply
89 atbildes uz šo tēmu

#61 EM 95

EM 95
  • Lietotājs
  • 105 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Dzīvesvieta:Krustkalni

Pievienots 04 February 2015 - 21:23

uzraksi epastu viņiem atbildēs un pastāstīs, es tā darīju!

#62 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3021 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga

Pievienots 04 February 2015 - 21:51

Un pēcāk ieraksti rezumē arī šeit, lai visiem top skaidrs, cik ātri tur kas mainīsies pēc "gadījuma"

Pēc manas saprašanas, ja apdrošināšanas vēsture ir 11+ gadi, tad tas negadījums vilksies līdzi 11 gadus? Principā tad sanāk ka 11 gadus, vai vairāk,  augstāk par 12.BM klasi tikt nevarēs...

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.

#63 dzejnieks

dzejnieks
  • Lietotājs
  • 2109 raksti
  • Intereses:TDi,Auto,
    Sievietes

Pievienots 04 February 2015 - 21:59

Muļķības, man ir bijis negadījums pirmajā gadā, kad noliku tiesības, nu jau tūliņ jāmaina tiesības, bet ir jau 14 klase..

B4 TDR powered by Jonix and Valdlauči garage teem, http://srsauto.lv... tdr.lv

#64 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3112 raksti
  • Dzīvesvieta:Salaspils
  • Intereses:Kosmossss

Pievienots 04 February 2015 - 22:01

tur viss ir vienkārši:

PĒC CIK GADIEM APDROŠINĀŠANAS GADĪJUMS TIEK IZDZĒSTS NO MANAS APDROŠINĀŠANAS VĒSTURES UN TIKS PIEŠĶIRTA LABĀKA BONUS-MALUS KLASE?

Apdrošināšanas gadījums no Jūsu apdrošināšanas vēstures netiks izdzēsts, bet BM aprēķins tiek veikts par pēdējiem 11 gadiem. Jūs varat uzlabot savam transportlīdzeklim noteikto Bonus-Malus klasi, regulāri to apdrošinot un neizraisot jaunus CSNg.

Bet uz manu gadīju tas kautkā neattiecas, jo BMklase nav mainījusies jau 3 gadi...

Bet nu labi lai jau paliek.....

Nekas netiks dzēsts. Paliks tur, kur ir. Tev ir jāapdrošina visi savi auto cauru gadu,tad katru gadu ( ja nav "čp" ) celsies pa vienu klasi. Ja tu aprošini tik savu 8ņus gadus īpasumā esošo,bet neapdrošini spaini ar ko mauc pa trasi,bet registrēts uz tevi,tad nekas tev necelsies. Ieej tak ltab mājas lapā un apskati savus datus un apdrošināšanas dienu skaitu. tur ir visai saprotama tabula

#65 renatz

renatz
  • Lietotājs
  • 1217 raksti
  • Dzīvesvieta:Tērvete
  • Intereses:TDI

Pievienots 04 February 2015 - 22:01

Muļķības, man ir bijis negadījums pirmajā gadā, kad noliku tiesības, nu jau tūliņ jāmaina tiesības, bet ir jau 14 klase..

Cik tev pa 3mēnešiem jāmaksā octa?

BMW E46 330D 

#66 Fridrihs

Fridrihs
  • Lietotājs
  • 981 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:02

tur viss ir vienkārši:

PĒC CIK GADIEM APDROŠINĀŠANAS GADĪJUMS TIEK IZDZĒSTS NO MANAS APDROŠINĀŠANAS VĒSTURES UN TIKS PIEŠĶIRTA LABĀKA BONUS-MALUS KLASE?

Apdrošināšanas gadījums no Jūsu apdrošināšanas vēstures netiks izdzēsts, bet BM aprēķins tiek veikts par pēdējiem 11 gadiem. Jūs varat uzlabot savam transportlīdzeklim noteikto Bonus-Malus klasi, regulāri to apdrošinot un neizraisot jaunus CSNg.

Bet uz manu gadīju tas kautkā neattiecas, jo BMklase nav mainījusies jau 3 gadi...

Nu īstenībā jau tas ir vienkārši, kad 'iebrauc' tajā sistēmā. Man arī sakumā šķita, ka viņi nemāk rēķināt, bet sistēma ir diezgan viltīga. Un vairāk tendēta uz avāriju izraisītājiem.

Tātad sistēma skatās tavu apdrošināšanas vēsturi par pēdējiem 11 gadiem. Tāpēc izraisītā avārija tev 'vilksies' līdzi visus nākamos 11 gadus !!!!!!!

Tu savu dalību sistēmā sāc ar BM 6. klasi. Pa šiem 11 gadiem tu papildus vari iegūt 11 klases (+1 klase katru gadu, ja attiecīgajā gadā neizraisi nevienu OCTA gadījumu). Tātad maximālais, ko tu vari iegūt ir BM17 klasi.

Ja tu izraisi avāriju, tad tev uzreiz atņem 3 klases un tava BM klase nokrīt par 3 vienībām. Tik tālu viss šķiet normāli saprotams.

Kas notiek pēc gada, ja tu šajā gadā neizraisni nevienu avāriju? Šeit sākas viltība.

Ja tava vēsture ir īsāka par 11 gadiem, tad tava BM klases nākamajā gadā palielināsies par 1 klasi.

Ja tava vēsture ir garāka par 11 gadiem, tad sākas lielā viltībā. Vispirms tiek dzēsta tava vēsture par pirmo no 11 gadiem (šogad varētu būt tavi dati par 2004.gadu [2015-11]). Ja tajā gadā tev avārijas nav bijušas, tad tiek dzēsta tā gada tavas BM klases pieaugums (piemēram +1 klase) un tagad tiek pielikta šī gada +1 klase. Tātad BM klašu kopsumma par pēdējiem 11 gadiem nemainās. Lai gan varētu šķist, ka klasei par vienu vienību vajadzētu augt.

Tātad tava avārija (-3 klases) dzēsīsies tikai pēc 11 gadiem, kad šie dati novecos par 11 gadiem un tie pazudīs no tavas vēstures un tajā gadā tava BM klase palielināsies uzreiz par 3 vienībām (no tavas 11 gadu vēstures pazudīs -3 klases ieraksts.)

Vienkārši sakot tava pašreizējā BM klase veidojas no pēdējo 11 gadu klases IZMAIŅĀM (gan pieaugums, gan samazinājums) +6 klases kā sākuma punkts (by default).

Tātad cilvēki maldīgi (tāpat kā es agrāk) domā, ka viena avārija (-3klases) tiks salabota 3 gadu periodā (+1 klase katru gadu).

NĒ! Atkārtoju vēlreiz - avārijas ietekme tavā BM vēsturē 'vilksies' visus nākamos 11 gadus un visus nākamos 11 gadus tu maksāsi paaugstinātu OCTA prēmiju. Un max BM klase, ko tu šajā 11 gadu periodā varēsi sasniegt, ir BM 14 (17-3). Ja tev ir 2 avārijas, tad tava max BM klase ir tikai 11 (17-3-3).

Tāpēc ir 7x jāpadomā, vai par bojājumu nav vērts vienoties uz vietas bez apdrošinātāju iesaistīšanas.

Ceru, ka kaut mazliet skaidrāks kļuva.

Šo rakstu rediģēja Fridrihs: 04 February 2015 - 22:07

Atradu kvatru! Pārdevu kvatru.
A6 C4 AAH

#67 Ridiks

Ridiks
  • Lietotājs
  • 975 raksti
  • Dzīvesvieta:Ādaži
  • Intereses:Audi.

Pievienots 04 February 2015 - 22:03

Zinu ka man bija ka 2 gadus pēc avarijas nekapa bonusa klase tikai pēc 3 gada beidzot pienaca bonusa klase.

A6 C5 2.5 tdi 

#68 dzejnieks

dzejnieks
  • Lietotājs
  • 2109 raksti
  • Intereses:TDi,Auto,
    Sievietes

Pievienots 04 February 2015 - 22:04

Kādi 6-7 eur...

B4 TDR powered by Jonix and Valdlauči garage teem, http://srsauto.lv... tdr.lv

#69 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3112 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:07

Nu nav gan  -3. -3 ir tikai augstākām klasēm,ja tev ir 6tā,tad par avāriju ir -2,bet ja 5tā,tad par avāriju ir -1. Un arī ir jāņem vērā fakts,ka gada laikā esi sakrājis aprošināšanas dienu skaitu,tātad +1, bet ir bijis negadījums,tātad -2. Matemātika vienkārša +1+(-2)=-1 . Kuļos dažu idiotu pēc pa 8to klasi jau pāris gadus un netieku uz augšu. Pietiek arī aizdot kādam auto un viņš izraisa avāriju,bet BM klasi noņems tev nevis avārijas vaininiekam. Jo atrēkina apdrošināšanas ņēmējam,nevis šoferim

#70 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3021 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:08

Paga, paga... kaut kas tomēr neštimmē. Jo klases ņem nost procentuāli. 

Nu nevajadzētu tak būt tā, ka tam kurš avarējis esot Bonus 17. klasē un viņam noņemtas -5!!! klases, ka tās vilktos līdzi 11 gadus, tāpat kā auto īpašniekam iesācējam ar 6. klasi vilktos līdzi -2 klases.

Weird...

bonus_big.jpg

Šo rakstu rediģēja IMAGin: 04 February 2015 - 22:12

// Race cars are like strippers - I just keep throwing money at them hoping for the ride of my life.

#71 Fridrihs

Fridrihs
  • Lietotājs
  • 981 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:16

My bad :(

Tagad atausa atmiņā, ka par avāriju noņem -30% no tavas pašreizējās klases. Bet tas nemaina sistēmas būtību.

Biju ieciklējies uz -3 klasēm, tāpēc, ka pats tajā ieberzos un viņiem vairākas reizes rakstīju un jautāju, kas un kā, un kāpēc.

A6 C4 AAH

#72 IMAGin

IMAGin
  • Lietotājs
  • 3021 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:17

Bet manā skatījumā nav loģikas, ja vienam vadītājam ar 1. negadījumu ļauj to 11 gadu laikā tikt līdz 15. bonus klasei, bet otram tikai līdz 12...  :huh:

Loģiskāk būtu kaut kā reversi tai klašu noņemšanai, teiksim gadījumā ar 1 avāriju 17. bonus klases dalībniekam,  pirmos 2 gadus -5klases, nākamos 4 gadus -4 klases, nākamos 3 gadus -3 klases, utt.. 

Šo rakstu rediģēja IMAGin: 04 February 2015 - 22:23

#73 Fridrihs

Fridrihs
  • Lietotājs
  • 981 raksti

Pievienots 04 February 2015 - 22:21

Tā visa sistēma nav loģiska. Gan tas, ka apdrošināšana ir uz mašīnas numura, nevis šasijas numura, tev 'jāmaksā' par cita vadītāja izraisītu CSNg. Gan arī tavs piemērs.

Šo rakstu rediģēja Fridrihs: 04 February 2015 - 22:22

A6 C4 AAH

#74 Fridrihs

Fridrihs
  • Lietotājs
  • 981 raksti

Pievienots 03 October 2017 - 16:50

jaunums OCTA apdrošināšanā.

Cik es noprotu, tad manā pagalmā restaurāciju gaidošais ZAZ969 arī būs jāapdrošina.

http://www.delfi.lv/...e.d?id=49300153

sukas.

A6 C4 AAH

#75 lmp

lmp
  • Lietotājs
  • 4335 raksti
  • Intereses:speedgang.lv

Pievienots 03 October 2017 - 16:52

Kā tas viss tulkojas?

Sent from my iPhone using Tapatalk

speedgang.lv

#76 ainis

ainis
  • Lietotājs
  • 1600 raksti

Pievienots 03 October 2017 - 17:01

Ka dubļu gonkas trasē darbosies octa.

#77 999KrS

999KrS
  • Lietotājs
  • 1795 raksti
  • Dzīvesvieta:Rīga un tās apkārtne
  • Intereses:Viss, bet tajā pašā laikā nekas.

Pievienots 03 October 2017 - 17:34

Pag tad sanāk, ka Octa tagad darbosies arī trasē? :D tā tīri savādāk neredzu nekādu baigo iespēju, kur kādam tagad jāpērk octa... (forkliftam, Rīgas ostā? )

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Auto audio... hobija līmenī.
65535 kļūda: varu nodzēst.

#78 Ridiks

Ridiks
  • Lietotājs
  • 975 raksti
  • Dzīvesvieta:Ādaži
  • Intereses:Audi.

Pievienots 03 October 2017 - 17:37

Reāli apdrosināšana ir japērk arī tādiem kas atstāj savas mašīnas princīpā uz sapūšanu pie padjezda durvīm :D

Protams ir diezgan tizls variants,bet ir reizes kad kāds ieskrien pagalmā kādam auto kas vnk stāvējis malā un tur laikam tas iemesls cēlies iespejams.

A6 C5 2.5 tdi 

#79 RST

RST
  • Lietotājs
  • 127 raksti
  • Dzīvesvieta:Vispasaule...

Pievienots 03 October 2017 - 17:51

bus vairak klientu tolmetam un maksas stavvietam :devil:

#80 Aig

Aig
  • Lietotājs
  • 3901 raksti

Pievienots 03 October 2017 - 18:46

Reāli apdrosināšana ir japērk arī tādiem kas atstāj savas mašīnas princīpā uz sapūšanu pie padjezda durvīm :D

Protams ir diezgan tizls variants,bet ir reizes kad kāds ieskrien pagalmā kādam auto kas vnk stāvējis malā un tur laikam tas iemesls cēlies iespejams.

Ja ieskrien stabā, tad stabu remontē no vainīgā octas, bet stabam tāpēc nav jāpērk octa.

Šķiet, ka esmu līgumos redzējis punktu, ka octa nedarbojas trasēs. Ja likums noteiks, ka tā darbojas trasē, tad to punktu pamainīs uz tiesībām vērst regresa prasību pret īpašnieku.

#81 MXR

MXR
  • Foruma atbalstītājs
  • 2900 raksti
  • Dzīvesvieta:Jelgava

Pievienots 03 October 2017 - 19:18

Te laikam variants, ja auto uzskaitē un beidzas octa. Zazs, kurš noņemts no uzskaites var būt mierīgs. Manuprāt. 

Optimisms = nepietiekams informācijas daudzums :mrgreen:
MXR BARTERI (B3,B4,B5,C4,C5)

#82 Mad182

Mad182
  • Lietotājs
  • 1008 raksti
  • Dzīvesvieta:Ogre/Rīga
  • Intereses:fleksis

Pievienots 03 October 2017 - 20:10

Finanšu ministrijā (FM) skaidroja, ka līdz ar to turpmāk OCTA attiecībā uz transportlīdzekļiem būs veicama ne tikai tad, ja transportlīdzekli izmanto ceļu satiksmē, bet arī jebkurā vietā, kur iespējama transportlīdzekļa braukšana

Hmm, man kabris ir gan uzskaitē, gan ar TA, bet ja ziemā stāv aizslēgtā garāžā, tur nekāda braukšana nav iespējama. Es ceru, ka viņi nav galīgi saspiedušies, un man nebūs jāpērk octu lai turētu auto privātā garāžā.

Šo rakstu rediģēja Mad182: 03 October 2017 - 20:15

Coupe 2.0E fwd

A4 1.8T Quattro + LPG

Cabrio 1.8T + LPG TurbokobrisTM

Subaru Forester SF 2.0 + LPG

#83 kasparucis

kasparucis
  • Lietotājs
  • 3112 raksti

Pievienots 03 October 2017 - 20:17

Pajāt.... tas nenozīmē, ka mana lamata pagalmā stāvot var noraut sodu par to, ka nav octas.... tas nekas, ka tur VAR braukt, net viņa NEBRAUC dotajā brīdī, kad garām brauc cp ekipāža... šie grozijumi paredz, ka bez strahovkas mēs vairs pat pa garāžas teritoriju braukt nedrīkstam... Jaunībā ārdījāmies ar močiem pa garāžu teritoriju kamērs cp ekipāža 10 metrus tālāk vēroja, gaidot, kad kāds uz ceļa izlīdīs.... tagad jauniešiem šis prieks ir liegts.... bet sods būs par to, ka nav octa, nevis par to, ka nav teh. apsk. , vai pat tiesību

Atslēgārdi "transportlīdzelki izmanto"     Nestreso, ja stāv garāžā, tu viņu neizmanto, tātad nav soda par octa, BET NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NELIEC ATSLĒGU AIZDEZĒ

Šo rakstu rediģēja kasparucis: 03 October 2017 - 20:21

#84 Kaxis

Kaxis
  • Lietotājs
  • 63 raksti
  • Dzīvesvieta:Jēkabpils

Pievienots 03 October 2017 - 20:28

Hmm, man kabris ir gan uzskaitē, gan ar TA, bet ja ziemā stāv aizslēgtā garāžā, tur nekāda braukšana nav iespējama. Es ceru, ka viņi nav galīgi saspiedušies, un man nebūs jāpērk octu lai turētu auto privātā garāžā.

Trūka tik tā vien lai vēl uzliek sodu par neapmaksātajiem OCTA mēnešiem pirms jaunas iegādes. *tpu* *tpu* Līdzīgi kā ekspl.nodoklis.

LY3Z

#85 Source

Source
  • Moderators
  • 4330 raksti
  • Dzīvesvieta:Talsi, Rīga

Pievienots 04 October 2017 - 07:55

Vismaz kasparucis prot izlasīt un saprast.

Bet citādi es gribu redzēt, kā reāli notiks tā kontrole pār visām iespējamajām vietām, kur var notikt satiksme.

Es neteiktu, ka auto ir jāapdrošina, ja tas trasei tiek pievests ar treileri un iebrauc trasē, nelietojot ceļu. Tad mēs nokļūsim pie tā, ka uz rallijkrosa čempionāta posmu ieradīsies CP un saliks visiem sodus, jo nav OCTA.

Savukārt manā pagalmā CP nav kompetences tā kā lai FM iet un iesālās ar traktoru, kas pārvieto piekabi. Pa savu pagalmu es varu braukt, ar ko un kā man patīk. Tā ir privāta teritorija. Tāpat tie paši garāžu kooperatīvi - nu nav tur CP jālien, ja viņus nesauc. Norma drīzāk būtu attiecināma uz stāvlaukumiem un pat nevaru iedomāties, ko vēl. Ja labi noargumentē, varbūt arī lidlaukiem, bet manā pagalmā, lai viņi nelien. Tur es varu kaut kosmoskuģi pārbīdīt pēc vajadzības. Protams, ja kādam nodarīšu skādi ar to, tad tā jau būs mana atbildība.

Manuprāt, šis gan ir milzīgs apdrošinātāju lobijs, jo, lai arī neko daudz dzīvē nemaina, tomēr kāds nopirks to octa, lai bīdītu to savu piekabi pa pagalmu, baidoties soda. Principā izskatās, ka ar likuma palīdzību mēģinās regulēt potenciāli pilnīgi privāttiesisku strīdu, kam nav nekāda sakara ar ceļu satiksmi.

Un vispār - topiks neatbilstošs. :P

S4 = 2226cm20V turbo quattro

Source

#86 MXR

MXR
  • Foruma atbalstītājs
  • 2900 raksti
  • Dzīvesvieta:Jelgava

Pievienots 04 October 2017 - 08:46

Kas notiek, ja neapdrošinātā, uz ielas stāvošā lamatā kāds ieperdoļīs?

Optimisms = nepietiekams informācijas daudzums :mrgreen:
MXR BARTERI (B3,B4,B5,C4,C5)

#87 jl_globuss

jl_globuss
  • Lietotājs
  • 207 raksti

Pievienots 04 October 2017 - 09:27

Noraus sodu par to, ka nav apdrošināts, pats maksā par remontu un vēl vainīgajam samaksās par remontu  :kasp:

Bet vispār palasot sīkāk, es saprotu, ka jābūt apdrošinātam visam, ko kustini. Vienalga kur - pļavā, pagalmā uz ceļa.

Ja stāv uz ielas nekustinot, tad var arī nebūt

Šo rakstu rediģēja jl_globuss: 04 October 2017 - 09:55

AUDI A6 C4 AVANT 2.5 TDi

#88 Source

Source
  • Moderators
  • 4330 raksti
  • Dzīvesvieta:Talsi, Rīga

Pievienots 04 October 2017 - 10:09

Kas notiek, ja neapdrošinātā, uz ielas stāvošā lamatā kāds ieperdoļīs?

Lamatas īpašniekam rodas prasījuma tiesība pret to, ka ieperdoļīja viņa lamatā. Attiecīgi perdoļītāja OCTA pakalpojuma sniedzējs maksā lamatas īpašniekam.

S4 = 2226cm20V turbo quattro

Source

#89 Val

Val
  • Administrators
  • 11513 raksti
  • Dzīvesvieta:Valmiera

Pievienots 04 October 2017 - 11:00

Ja uzceļ uz domkrata, noskrūvē vienu riteni un uzstutē uz bluķīša, tad auto vairs neskaitās lietojams.
OCTU vairs nevajag :mrgreen:
:arrow: Pārdodu S4/C4/B5/V8 un citas vecu krabju detaļas
:arrow: Pārdodu diagnostikas kabeļus kopā ar VCDS (VAG-COM) un/vai 2x2 pāreju.

audi 80 b2 5vt gte quattro
audi a4 b5 1.6 fl fwd

#90 jl_globuss

jl_globuss
  • Lietotājs
  • 207 raksti

Pievienots 04 October 2017 - 11:44

Skaidrībai:

http://www.db.lv/fin...mantots-467252

AUDI A6 C4 AVANT 2.5 TDi

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)