Pālekt uz saturu

Foto

Problēma ar xenon lukturiem

• Please log in to reply
12 atbildes uz šo tēmu

#1 agrais

agrais
  • Lietotājs
  • 21 raksti

Pievienots 14 May 2007 - 14:20

Allroad 2001, Ļoti tumšas xenon lampas. Vai nu noputējušas vai nolietojušās. Varbūt kāds ar to ir saskāries. Kāds varētu būt iemesls un kādi ir risinājumi?

#2 Ciemiņš_Viper*

Ciemiņš_Viper*
  • Ciemiņš

Pievienots 14 May 2007 - 14:27

Apskatīties sevis pieminētos apgalvojumus un tad jau vairāk jautājumu nebūs. Varētu būt slīkonis.

#3 agrais

agrais
  • Lietotājs
  • 21 raksti

Pievienots 14 May 2007 - 14:40

1.Slīkonis nav noteikti.
2.Ja ir noputējis, vai pats to var notīrīt, ja nē tad kur to var izdarīt?
3.Ja ir nolietojušās, kur nopirkt jaunas vai AR?

#4 andrisri

andrisri
  • Lietotājs
  • 2024 raksti
  • Dzimums:Vīrietis
  • Dzīvesvieta:Rīga
  • Intereses:ir :)

Pievienots 14 May 2007 - 14:58

jaunas spuldzes vai jaunus lukturus ?
ja peedeejais variants, tad kraaj daudz $$$, allroad xenon lukturis atshkjiras no A6 luktura ar stiprinaajumiem + nedaudz vizuaali, maksaa mazliet kaut kur ar kaartu ~ 400 Ls (viens) :roll:
vieniigi tas jau ir komplets ar visu spuldzi un liekas ka arii aizdedze bloku, nu kaa taalajos gados ~95 gadu, kad Xenons vispaar paraadiijaas ..

Crazy Carrot Car @ audiScars.lv
------------------------
Datori, biroja tehnika, videonovērošana - PM :)

#5 cilvecinhs

cilvecinhs
  • Lietotājs
  • 98 raksti
  • Dzīvesvieta:Riga
  • Intereses:Rally

Pievienots 14 May 2007 - 16:55

Cik maksā lukturi - nezinu, spuldze maksā ~120Ls (1 gab.)

#6 Archijs2

Archijs2
  • Lietotājs
  • 72 raksti

Pievienots 14 May 2007 - 17:06

Man tā pati problēma, bet es mēģināšu tikt pie spuldzēm par 35Ls! :D Un AUDI centrā tās maksā 100Ls katra + 20Ls ielikšana.

#7 Arvīds

Arvīds
  • Lietotājs
  • 781 raksti

Pievienots 14 May 2007 - 19:17

It kā pats nevarētu tās spuldzes ielikt.

#8 agrais

agrais
  • Lietotājs
  • 21 raksti

Pievienots 16 May 2007 - 12:07

jaunas spuldzes vai jaunus lukturus ?
ja peedeejais variants, tad kraaj daudz $$$, allroad xenon lukturis atshkjiras no A6 luktura ar stiprinaajumiem + nedaudz vizuaali, maksaa mazliet kaut kur ar kaartu ~ 400 Ls (viens) http://www.audi-style.lv/forum/public/st...
vieniigi tas jau ir komplets ar visu spuldzi un liekas ka arii aizdedze bloku, nu kaa taalajos gados ~95 gadu, kad Xenons vispaar paraadiijaas ..

Vai kāds ir saskāries ar šo problēmu un to atrisinājis?
Vai xenon spuldzes laika gaitā paliek tumšākas?
Vai pietiek nomainīt spuldzes un kaut kā iztīrīt noputējušos lukturus?

#9 andrisri

andrisri
  • Lietotājs
  • 2024 raksti

Pievienots 16 May 2007 - 12:11

spuldzes paliek gan tumshaakas, uz muuzha beigaam pat vizuaali peec xenona neizskataas, tonis arii mainaas ..

lukturis alroadam paardodas viss komplektaa, a sluldziite ir atsevishkji mainaama tomeer izraadaas, nav kaa man senam 95' S6, kuram nevareeja nomainiit, viss vienaa neizjaucamaa sisteemaa - spuldze + aizdedzes bloks + balasts, maksaa paari par 300Ls vienai pusei, es toreiz to noskjuuneeju uz aaftermaarket xenonu ;)

a spuldzi Tev 100 gadus nevajag pirkt AR, Tev vajag 35W D2S tipa spuldzi un viss. Elcats.ru kaa analogus raada Philips 85122, Hella 8GS 007 949-101 un 8GS 007 949-107, kaa arii Opel detalja 20 98 946 buus leetaaka par oooo, ja nu sirdsapzinja ljauj opel detalju audi likt 8-[

------------------------

#10 agrais

agrais
  • Lietotājs
  • 21 raksti

Pievienots 16 May 2007 - 12:43

Paldies par info, bet paliek atklāts jautājums par luktura tīrīšanu, vai tas ir nepeiciešams un vispār iespējams?

#11 ESPoff

ESPoff
  • Lietotājs
  • 2039 raksti
  • Dzīvesvieta:Online
  • Intereses:DSP (dodu stulbus padomus)

Pievienots 16 May 2007 - 16:20

:shock: Philips 85122 :shock: šitā definīcija ir vecā kā pasaule un te nav nekāda sakara ar kādām audi vai opel vai pi-pel orig rezerves daļām.Tas ir apzīmējums visprastākajai xenona spuldzei,es pat neatceros,cik īsti K tur bija vai 4150 vai 4300,bet runa iet par standarta spuldzi,kuru līdz pat šai dienai liek da jebkurā sūda xenona lukturī neatkarīgi no izgatavotāja.Tas,ka šo spuldzi mums daudzi gudrinieki piedāvā pa 85 lati gabalā- nu tas ir izsmiekls.Ir pilna pasaule ar šīm spuldzēm un ir jābūt nu pilnīgam dalbanam,lai problemātiskā/vecā/sūdīgā lukturī eksperimenta pēc bāztu spuldzi pa 85Ls. :!: Tās citas spuldzes,kas maksā pie mums 25-30 Ls gabalā,PILNĪGI NE AR KO NEATŠĶIRAS no tām,ko mums te māna kā orig audi vai opeļa detaļu.Aizejiet uz e-bay.com - tur ir vagoni šo spuldžu par 40-50 usd pārī- ņem cik gribi,un tāpēc arī viņas te ir pa 25-30 Ls gabalā pieejamas,jo tur sanāk izdevīgi visiem atliektiem galiem. Nav jāņem atklāts china mēsls ar 6000k,kas pēc pusgada kļuūs par 8000 un neko neredzēsiet.Ņemiet 85122 ar 4300K vai 85122+ ar garantētu 5100K pēc kāda mēneša lietošanas(ātrāk paliek zila,domāts ja mainīt vienu,lai nav krāsu disbalanss).
[censored] es nesaprotu- te pēdējā laikā to vien runājam,ka ar audi xenonu nifiga neredzam.Varu apstiprināt-TĀ IR- audi xenons ir mēsls un luktura konstrukcija ir ar atklātā tekstā ieprogrammētiem fufeļiem,kas pēc 4 gadu intensīvas lietošanas īpašniekam sagādā galvassāpes un lielus izdevumus.
:angry: galvenais luktura fufelis slēpjas atstarojošajā lēcā,kura atrodas pirms optiskās lēcas un kurā stiprinās pati spuldzīte.Šis sūds ir taisīts no plastmasas un atstarojošais spoguļpārklājums ir ārkārtīgi neizturīgs- karstuma ietekmē tas apsūbē un tu vari tur bāzt kaut p- gaisma būs švaka.Piemēram uz C4 tur pat 4 gadi vecam auto izveidojas plastmasas sakusums,kuram nav vispār nekādu atstarojošu īpašibu,turklāt tas atrodas konstrukcijas augšpusē,kas ir visaktuālākā daļa spoža stara formēšanai.Par xenona NE-karstumu- fufels pilnīgais- tur deg viss nost,PIE KAM-mēs vēl braucam ar pastāvīgi ieslēgtu gaismu.
:dusmigs --->nākamais iemesls ir tas,ka pie intensīvas braukšanas (40+kkm gadā) xenona spuldzes IR jāmaina vismaz ik pa 2 sezonām,jo spuldžu gaismasspēja pēc kāda gada lietošanas ir vairs tikai ap 85-80% un pēc 2 gadi ir 75-70%,tas ir fufels,ka spuldze iet 3000 stundas- iet ta viņa gan,bet gaismas tur nav.Teorētiski viņa iet līdz 60%.tas ir pieļaujams LABAS konstrukcijas lukturim,bet :rings mums piedāvā sūdīgu lukturi,kur par redzamību varam runāt tikai kamēr viss ir jauns.Kā mašīnai 2 gadi,tā atiet visa tā pentere- apdeg,apsūbē,aizsvīst uttt.
:dusmigs ---> pats pēdējais un vienkāršākais- JA NU tomēr C5 lukturis ir netīrs no iekšpuses (putekļains,apsūbējis)- te nebūs kā ar C4,kur izjaucu/iztīrīju/palika drusku labāk.Tur nojuksi prātā,jo lukturis nav izjaucams(varot gan sildīt un tad atlauzt hermētiķi- ārzemēs kāds esot pat licis mikroviļņu krāsnī:)).Kā arī bampers jāņem nost - nekur klāt netiekam.Vienkārškais variants- izņemt spuldzi un pa to caurumu ar drātiņā ieliktu lupatu uzmanīgi patīrīt.Čakars pus vakaram,a rezultāts šaubīgs.Vēl - no ārpuses saskrāpēta plastmasa.Pulēt darbnīcā par 30Ls ir fufels- jāpulē ir reizi pusgadā.Vieglāk nopirkt pastu un čakarēties pašam,jo efekts ir maznozīmīgs un ne uz ilgu laiku(runa iet par normāliem skrāpējumiem,ne kā protams,ja tas stikls ir vispār necaurspīdīgs vai dzeltens).
:dusmigs :dusmigs Tāta pirmais ,ko es darītu - ja redzams konkrēti netīrumi iekšpusē,ņemtu drāti un čakarētos.Otrais- jebkurā gadījumā nopirktu pa iespējami lētāku cenu pāri ar 85122 spuldzēm un nomainītu.Trešais- nopulētu stiklus PATS no ārpuses.Ceturtais- VISS- tālāk NAV VĒRTS čakarēties.A6 C5 hella lukturi ar xenon-plus ir nopērkami normālās vietās pa 200-220Ls gabalā,es nezinu kā ar allroadu,bet gan jau ka var pameklēt.Bet es domāju,ka pirmajiem 3 punktiem būtu jādod vismaz tik,lai var normāli braukt.Vēl varētu migliniekos ielikt Osram Silverstar +50% H7 spuldzītes,tas varbūt garīgo drusku uzlabos,15 lati te neko neizšķirs- labu garīgo nopirkt ir grūti,sevišķi ja esi Audi AG ķīlnieks... :hmm

#12 andrisri

andrisri
  • Lietotājs
  • 2024 raksti

Pievienots 16 May 2007 - 17:10

baa, shis nav pirmais Tavs teksts peec kura vareetu padomaat ka esi baigasi oooo niideejs, bet nu nez kaapeec pats tomeer lieto to :)

otrs - tieshaam esi paarliecinaats ka xenox plus ir ar kaut ko labaaks, jeb tas vienkaarshi skan krutaak vai kaa ? shiem kaut dalja mineeto probleemu ir noveersts no shii rakstiitaa ?
es kaut kaa pagaidaam esmu dzirdeejis tikai suudiigas atsauksmes par xenox plus lukturu taalo gaismo :roll:

------------------------

#13 ESPoff

ESPoff
  • Lietotājs
  • 2039 raksti
  • Dzīvesvieta:Online
  • Intereses:DSP (dodu stulbus padomus)

Pievienots 16 May 2007 - 18:45

otrs - tieshaam esi paarliecinaats ka xenox plus ir ar kaut ko labaaks, jeb tas vienkaarshi skan krutaak vai kaa ? shiem kaut dalja mineeto probleemu ir noveersts no shii rakstiitaa ?
es kaut kaa pagaidaam esmu dzirdeejis tikai suudiigas atsauksmes par xenox plus lukturu taalo gaismo http://www.audi-style.lv/forum/public/st...

#-o pagaidām esmu pārliecināts vienīgi par to,ka pajauna audi turētājam jāapbruņojas ar pazemojošām iemaņām cīņai pret izgatavotāja apzināti ieprogrammētiem fufeļiem.Tdi v6 gavno,allrāds gavno,xenons gavno, a īpašnieks noteikti dumš naudīgs švabraks,uttjp.Ilgi cietos,bet šodien sagribējās par to parunāt.
:arrow: xenon plus- reiz jau diskutēju- ieslēdzot tālos,tuvajiem nolaižas staru ierobežojošais solenoīds,- kā rezultātā papildus tālajiem H7 dabūjam uz nekurieni orientētu xenona gaismas oreolu,kas tālumā īsti nevelk,toties labi var redzēt zemāku koku galotnes.A nafig??Lai varētu ar xenonu redzēt tālu,spuldzītei jābūt attiecīgā atsevišķā lēcā,kas izrēķināta spīdēšanai tālumā.Tad tas būtu pilnvērtīgs biksenons.
Ja tu mauc naktī uz pilnu ručku,tev jāredz pēc iespējas tālāk,bet nekādi ne augstumā.Ideālais stars ir kā zīmulis,kas nespīd nekur citur,kā uz ceļa tālumā.Jebkurš nevajadzīgi spoži apgaismots pleķis novērš tavu uzmanību no dzīvībai aktuālā apgabala tālumā.Tas ir pilnīgs p/rs, kurš braucot lielā ātrumā,naktī nelieto tālo gaismu,jo uzskata,ka tuvajā visu var redzēt.Un tādu ir daudz! Un tāpēc nav pareizi,ja saslēdzam pārāk spēcīgus tuvos un migliniekus- tad acs vairs pienācīgi neizšķir,kas redzams sūdīgajos tālajos.Sakarā ar to arī pie xenon-plus var likties,ka tālie ir slikti.Tapēc būtu vēlams tur ieskrūvēt pienācīgi labas spuldzes.

0 Lietotāji(s) lasa šo tēmu

0 biedri(s), 0 viesi(s), 0 anonīmi(s) lietotāji(s)